Препоръчайте фирма за бусове под наем

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот thanis » Пон 30 май 2022 17:06


Привет колеги, надявам се някой да се е сблъсквал с подобен проблем и да може да препоръча някоя фирма за товарни бусове под наем.

По възможност да не е Херц или техните еквиваленти. Става дума за пренасяне на мебели и около 1000км път. (За България става дума, като километрите са толкова защото все пак трябва и да се върне, иначе София-Варна е пътя) Спрях се на eurovan24, но като отидох до офиса им и охраната ме резна и каза, нямали локация и само по телефон, за което ми стана малко странно.

Всякакъв вид предложения се приемат и в случая не искам цялостна фирма за пренасяне и по-скоро не държа на шофьор. Машини до 3.5т, тоест B категория.

Благодаря предварително на всички отзовали се.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот cecoa1 » Пон 30 май 2022 17:14


Аз като търсих преди време, тия от Мото-Пфое имаха добри оферти, може да разгледаш на сайта им. НО! В крайна сметка не взех бус, а ползвах ремарке под наем, като цена за наем е много по-тънко, нямаш ограничение в километрите, има такива с обем колкото бус и пак се водят до 750кг. За лек товар, може да са по-изгодния и удобен вариант.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот thanis » Пон 30 май 2022 17:19


Мерси за съвета, Цецо. За жалост при твоята схема трябва да търся и кола с теглич. Никой в семейството или познат/приятел няма такъв автомобил да му го заема. Имаме едно L200 ама то милото е само за нива. Не бих си го причинил по републиканската пътна мрежа с ремарке и с неговите гуми. А ако трябва да си купувам и да монтирам се обезсмисля.

Ограничението в километрите принципно не ми е проблем. Просто ще си надплатя над лимита на ден. доколкото гледах последно цените са нещо от сорта на 0.20лв/км


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот cecoa1 » Пон 30 май 2022 17:34


Точно тия на Мото-Пфое мисля бяха добре с лимита на километрите...
Ето https://www.rentacar.motopfohe.bg/avtom ... 5D=7&make=
https://www.rentacar.motopfohe.bg/reser ... 5B519%5D=0
Под 60 евро на ден малкия бус, големите малко отгоре. Имаш и депозит, трябва ти кредитна карта Виза или Мастеркард.
...
ПП: Може да платиш и малко отгоре за разни застраховки, но те не са задължителни.


Kolyo B8
Мнения: 118
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот Kolyo B8 » Пон 30 май 2022 17:39


Може да попиташ и в Топ Рент а кар. Ползвал съм им колите и товарни и стандартни. За стандартните няма ограничение в километрите, а за товарните е 500 км на ден. Можеш да го вземеш и във Варна ако там ще се местят мебелите. Ако са от София за Варна - има вариант да го вземеш в София и да го оставиш във Варна, след като си свършиш работата - но трябва да си с още една кола, за да се прибереш.
Ако два дена са ти ОК - май няма да плащаш за допълнителни километри.
Ето линк:https://toprentacar.bg/cargo-book/sofia-sveta-gora/?hprm=XYo7CoAwDEBPYzYhrdItgycRMVE62IYaEW-vgqA4vs8eeRbrdSiWpKx9ZELYf3LKZXmSHSo0DmXOoJuS8y2sxuTR-xpDjTcaOVc1HSKwZmpA0mcIF77DyEIn

И тук ти трябва кредитна карта за депозит. Без кредитна - депозита е двоен.

При взимане и връщане от едно и също място наема е по-добър


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот thanis » Пон 30 май 2022 18:03


Колеги, депозита не ме притеснява да е двоен, но за жалост нямам кредитна карта, а само дебитна. Все пак нямам за цел да го използвам като душманин за последно и не очаквам фирмата да се направят на смотаняци и да си удържат депозита. Ще си има оглед, ППП и така. Ако нещо стане си нося отговорност. Просто не знам, когато съм с дебитна, предполагам фирмите се притесняват, да не дойдат глоби на мпс-то. Надявам се, да са спокойни, че ако стане проблем и глобят МПС-то докато аз съм бил ползвател, могат да си ме съдят и да спят спокойно, че ще си приберат парите.

Относно връщането, не ме бърка да им го върна в София. Мото-Пфое, имат хубава цена на ден за средния транзит, но депозита е 480 Евро и ако е двоен, защото нямаме кредитна карта, стига да го върнат, ще го преживея.

Просто ми е чудно, как биха се навили да ни предоставят МПС без кредитна карта и хем да са спокойни, че за 1 ден няма да има дойдат 10 честитки с превишена скорост.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот cecoa1 » Пон 30 май 2022 18:25


В Мото Пфое мисля няма вариант без кредитна карта.
...
Имай предвид, че ремаркето ти е около 30лв на ден, без никакви усложнения. Ако решиш, и намериш кола с теглич, мога да препоръчам коректен човек, който се занимава с даване на ремаркета под наем. Имаше май и депозит там, но нищо съществено, пък и го връщат веднага при връщане на ремаркето.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот thanis » Вто 31 май 2022 16:59


Бях в Мото Пфое днес и общо взето човека каза, че няма проблем и да е с дебитна карта. Тъй като нямали лимит на км за краткосрочен наем и са си нормална фирма. Ще се спра на тях. Живот и здраве като мине всичко, мога да напиша впечатления.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот thanis » Пон 20 юни 2022 10:41


Така, бих искал да споделя какво стана в крайна сметка.

Спрях се на Мото Пфое като фирма за наем на бус. Направих си резервация в четвъртък и в петък (17.06) буса беше взет в 11:00 часа. Договора за наем, снимане на шоф книжки, л.к. талон, ППП, и предаването се случи в рамките на 20-тина минути. Беше предоставен нов бус Форд Транзит Джъмбо 2.0 Дизел 170 коня на 225км регистриран преди 2 седмици. От предишния наемател имаше няколко дребни щети, които бяха включени в ППП. Буса беше не облицован в товарното помещение (разбирайте на голи ламарини). Трябваше да се пренасям и товара беше от апартамент (мебели+вещи). Полезния му товар за жалост е само тон и половина, но на нас ни беше важен обема така или иначе. Буса се кара чудесно, за толкова голяма машина. При изминати около 1000 км в България с него за 2 дни от които половината празен, защото трябваше да го върна, даде разход от 8.5-9.0 литра (отбелязвам, че това е предимно със скорост 100км/ч), което за машина с аеродинамика на тухла си мисля, че е повече от чудесно. Буса беше върнат в събота вечерта преди изтичането на наема(който изтичаше в неделя в 11:00ч) и беше измит на автомивка. Понеже буса се връща уикенда, се оставят ключове и документи на охрана и се записва кога е върнат и в понеделник се приема пак от техен служител. Отварям скоба, че принципно има опция да не го връщаш от града от който си го взел, просто се начислява допълнителна такса. Аз не се възползвах от това, защото така или иначе трябваше да се върна да си взема моята кола. Наема за 48ч ни струва 320 лева, което включва и двете им допълнителни покрития на застраховка (пакет кражба+пакет щети).
Автомобила има сключено каско, но обръщам внимание, че все пак не си освободен от всякаква отговорност и може да се наложи да се доплаща, ако има някаква виновно причинена щета от страна на наемателя. Не мисля, че се заяждат, човека даже каза, от клони драскотини не гледаме. Депозита, все още не ми е върнат по сметка, но така или иначе потвърдиха, че няма проблеми и ще се преведе до 1-2 дена.

Ако човек има кредитна карта и ако не го притеснява големия депозит (960лв) силно препоръчвам Мото Пфое София на бул. Сливница. Изключително доволен и с добри впечатления останах от тях. Много високо ниво на професионализъм получих насреща.

Алтернативата, на която аз попаднах бяха фирмички където имат промоция и "няма" депозит. Наема беше почти еквивалентен на този на мото пфое и дори повечето нямаха офис, а всичко трябваше да става по "телефона".

Заради тези причини исках поне да използвам нормална компания. Херц по някаква причина искаха 400+ Евро само за наема, което ми се стори прекалено и те отпаднаха също.

Споделям си личните впечатления и си се убеждавам, че понякога евтиното излиза скъпо. Не ми се мисли, дали и какво ходене по мъките щеше да е с "алтернативите".
Ако трябва да съм честен не исках оферта от фирми за преместване, защото си мислех, че каквото и да ми кажат така или иначе нямаше да е под 1200лв за всичко. С наема и разходите за гориво всичко ми излезе около 600 лв. Тук не влиза нашия труд по опаковане сваляне и товарене и след това качване на новото място. Ако човек не го притеснява тази част, и наистина има много неща за местене, може би споделеното от мен ще е полезно. Всичко беше бързо, лесно и не толкова скъпо.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Препоръчайте фирма за бусове под наем

Мнениеот cecoa1 » Пон 20 юни 2022 18:40


Е, аз още съжалявам, че тогава не взех бус от там...а ползвах ремарке... Не, че е лош вариант по принцип, но просто "влекача"(кола на приятел) излезе калпав - висок разход, лоша динамика, а за капак му отказа и алтернатора на около 40км от Виена...и то в късния следобед на неделя.(по време на ограниченията срещу корона-вирус, та и в хотел пускаха само ваксинирани)...
Само алтернатора беше няколкостотин евро, отделно несгодите, загуба и на време и нерви...
Единственото хубаво беше отношението на човека, който дава ремаркетата под наем, нямаше проблем, че се позабавих, а даже и отказа да вземе надплащане за допълнителното време, след като приятелски се поинтересува от цялата кофти история. Страхотен пич, върна ми вярата в съществуването на свестни хора, като цялостно държане и отношение. За по-близки разстояния и с подходящ влекач, пак бих ползвал услугите му, но определено понякога гаранционен бус може да е по-добър вариант. :wink



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: владислав и 68 госта