Бюро по труда - въпроси

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19149
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Бюро по труда - въпроси

Мнениеот stefan4o » Вто 13 дек 2022 15:19


Здравейте, колеги. Завъртяха се така нещата, че съм на борсата, записах се днес. Служителките ми обясниха сравнително подробно доста неща, относно програмата за "Насърчаване на предприемачеството". Обаче не разбрах, как стоят нещата ако реша да не кандидатствам по нея с проект ( да си направя фирма и да ми бъдат преведени всички обезщетения накуп, които да ползвам като фирмени средства). Чувам от разни познати, че чат- пат уреждат по някое интервю с различни работодатели. Предполагам, че това, което ще ми се предложи няма да ме удовлетворява нито като заплащане, нито като работа. Какви са условията, задълженията и т.н. , които следва да имам предвид, относно интервютата? Моля, ако някой е минал през това - нека даде малко яснота по въпроса, че инструктажа, който ми назначиха като дата е чак месец Февруари.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Бюро по труда - въпроси

Мнениеот cecoa1 » Вто 13 дек 2022 16:18


Всичко е бошлаф, нямаш никакви задължения, освен да ходиш да се разписваш при тях на всеки два месеца(или един)... Е, ако организират нещо среща с работодатели, ходиш, ама никой не те кара насила да работиш.
Обезщетението за безработица ти е там някакви проценти от заплатата на която си се осигурявал до сега(май една година назад гледат), като максимума е 85лв на работен ден от месеца. Минимума не помня, май 20 и нещо лева... За месец гледат работните дни в календара, и ги умножават по тия пари на ден. На 15-то число ти ги превеждат по сметката. Това обезщетение се полага, ако стажа ти е непрекъснат последните две години(доколкото помня). Продължителността, през която ще ти плащат такива обезщетения, зависи от това колко общ трудов стаж имаш към момента. За над 15 години стаж, получаваш обезщетение 12 месеца(това е максималния период). При по-малко вече се намалява, там 10, 8 и така нататък месеци...имаше таблица някъде из тия закони.


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Бюро по труда - въпроси

Мнениеот joro_kem » Вто 13 дек 2022 17:26


stefan4o написа:....

не мога да отговоря на въпроса ти, но прилагам днешна публикация от шкода форума. не познавам пишещия лично, но мога да ви свържа, ако те интересува и мислиш, че покриваш изискванията.
Screenshot_2022-12-13-17-22-02-420-edit_com.microsoft.emmx.jpg



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen и 240 госта