Котка върху предният капака

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
evg_eni
Мнения: 102
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот evg_eni » Вто 20 дек 2022 11:43


pavel31 написа:Благодаря ви колеги! Ще пробвам с някой препарат и/или фолио на предният капак. Причината е, че вече има следички от котката около мястото където се топли, а на това бордо като видя следи и изпадам в тиха нервна криза.


И моята е бордо, който мисли че котката не нанася щети се лъже. Отгоре където е равен капака се разхожда по лапи, но по стръмните части при качване и слизане си пуска ноктите. Така един път една се разхождаше по моята и имаше повърхностни драскотини по калника откъдето е слязла и над фара където капака е по извит. Всичко зависи от състоянието на лака, ако един път си я запуснал няма да ти прави впечатление, но моята е полирана на стъкло и се забелязва всичко.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот 777 » Вто 20 дек 2022 13:09


Слагай плюшено куче на капака.


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот lokva » Чет 22 дек 2022 11:37


Аз имах един червен голф преди доста години. Проблема идваше от това,че като ида на село съседското коте винаги се качваше по тавана и сериозно си го надра. Никакво разбиране от страна на собственика. 2 пъти паркирах на удобно за мен място и изчаках да дойде котката. След което използвах чаша вода. След втория душ заобиликаляше колата на другия тротоар.


kochtrela
Мнения: 42
Регистриран на: Пет 13 юли 2012 14:52
Автомобил: Голф 4
Двигател: дизел-90 кончета 1998 г
Местоположение: Pleven

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот kochtrela » Пет 23 дек 2022 15:54


От няколко години ползвам в гаража нещо много подобно https://www.katrin-max.com/14.%D0%A1%D1 ... %92%D0%95/
Редовно проверявам за следи от гризачи, но никога не съм намирал. А ПРЕДИ ИМАШЕ! Моя го купих от Бриколаж и тогава беше към 70 лв. В инструкцията на моя изрично пишеше да не се ползва в помещения където пребивават хора и домашни животни. Пуснах го у нас в стаята просто за проба да видя какво прави. Отвратително беше усещането. Сякаш някой започна да ми стягя главата в менгеме. Моя гараж е зад блока и около него няма никакви сгради освен гаражи. Успех.


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот nikmar » Пон 02 яну 2023 12:10


И аз бях взел такъв, но явно беше пълно менте, защото имаше обратен ефект в гаража - развъдиха се дори едни бели скорпиони, сложих го в избата, пълна с плъхове и паяци - стоят си още, но сложих класически капан и за миналата година хванах 3 големи и 2 малки. Редовно сменям стръвта - луканка, жито, кашкавал, сиренце, дори Рокфор сложих... :mhihi



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 226 госта