Котка върху предният капака

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
pavel31
Мнения: 108
Регистриран на: Пет 14 дек 2012 21:44
Автомобил: Skoda Kodiaq NS748Z TDI 140kW 4x4
Двигател: DFHA 2017
Местоположение: Варна

Котка върху предният капака

Мнениеот pavel31 » Пет 16 дек 2022 9:25


Здравейте колеги,
В гаража често се вмъква котка и си е харесала предният ми капак да се грее в студените дни. Има ли някакво мехлемче, с което да я държа далече от Пассатора (но да е безобидно за животинчето)?
Поздрави!




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот VWGT » Пет 16 дек 2022 10:15


По-добре котка на капака, отколкото мишки под него :)

Вариант 1: запушваш всички дупки.
Враиант 2: През зимата може да слагаш някакво по-дебело покривало върху капака. Ако топлото не минава през него тя няма да се качва на капака. Но ако зора е голям може да реши да влезе под него и тогава ще си навлечеш куп други проблеми.
Вариант 3: Слагаш тънко покривало на капака, така че тя да се топли, а ти да си предпазиш капака (ако това те притеснява).


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот Volkswangel » Пет 16 дек 2022 11:33


Предния капак и покрива на колата ми често са посещавани от квартални котаци но досега не съм забелязал драскотини по тях.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 640
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот railfan » Пет 16 дек 2022 11:47


Природата на котките е такава, че никога няма да тръгнат да си точат ноктите или да драскат нарочно по гладка повърхност.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот Lupender » Пет 16 дек 2022 11:51


Нищо и няма на колата от котка върху нея. Моята редовно си седи върху колата. Котките имат тази особеност, че когато се катерят по различни повърхности, усещат кога е гладка и кога грапава. При гладка повърхност не използват нокти, а разчитат на възглавничките на лапите си за сцепление.
IMG_20220930_131709.jpg


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот cecoa1 » Пет 16 дек 2022 12:29


Бял кахър е котката... Виж, има едни белки ли са, порове ли...в Германия им викат Мардер, и имат отделна графа в застрахователните полици за щети от тях... Те вече са сериозни врагове ня колите, драскат, хапят разни кабели, маркучи, антени... и...ходят по голяма нужда върху колата... Има цял набор от различни средства за борба с тях, които се продават там при автоаксесоарите. Повечето не работят, разни спрейове, мазила, торбички с някакви косми...да ги плаши миризмата... та не знам дали нямаше и такива с ток, звук и подобни...


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 16 дек 2022 12:39


В моя квартал има 2-3 котарака ходят и препикават гуми ,брони ....маркират си територията .Старата ми кола нямаше кора под ДВГ и котките редовно спяха на масления филтър зимата ,понеже е перпендикулярно на мотора и като е по-дълъг явно е удобно за спане :mrgreen .Няма оправия с тия животинки.Сега като е валяло редовно намирам котешки стъпки по капака и тавана.


nikmar
Мнения: 345
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот nikmar » Пет 16 дек 2022 13:06


Котка върху капак - това е класика в жанра... Или се приема, или се отказваш от колата...


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот groznika » Пет 16 дек 2022 13:43


Подобен казус, но при мен се завираха и в двигателния отсек.
Успях да ги откажа с ей тая гадост:
https://petsandyou.bg/oropharma-stop-in ... otki-10763


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 16 дек 2022 13:58


Аз имах една пухкава топка , която си беше VW фен, на други коли освен VW не съм я виждал, един ден прем мен се хлъзна от тавана по предното стъкло и като извади ноктите предни капак и левия калник бяха за боя , стъпи гордо на земята облиза си корема , погледна ме хладно и си отиде. Аз бях съм смесени емоции, смешно ми беше как се подхлъзна и почти падна по гръб, после ме хвана яд, че пак ще трябва да се занимавам със щети и сервизи. Ама каквото такова, сега пак си спи на моята кола, като ако е измита не пропуска да се разходи по целия таван с калните си лапи ама е сладур и не го закачам.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот NikMar55 » Нед 18 дек 2022 18:52


Аман от котки. Веднъж карах едно коте 12 км до село и там го чух, че мечеше в двигателя, оказа се че се беше настанило в/у колекторните тръби, извадих го и го пуснах, а то пак се намъкна там, така няколко пъти докато накрая го занесох по-далеч от двора. А това беше нищо в сравнение с другия случай. Карах Фиат Брава и поредната котка се настанила в двигателния отсек. Лошото стана после, усетили я едни кучета и те се наврели отдолу колкото можали и късали каквото намерят. Ел. инсталацията беше накъсана на десетина места. Съживихме я за час работа и тогава сложих кора под двигатела, която липсваше.


Потребителски аватар
pavel31
Мнения: 108
Регистриран на: Пет 14 дек 2012 21:44
Автомобил: Skoda Kodiaq NS748Z TDI 140kW 4x4
Двигател: DFHA 2017
Местоположение: Варна

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот pavel31 » Пон 19 дек 2022 10:26


Благодаря ви колеги! Ще пробвам с някой препарат и/или фолио на предният капак. Причината е, че вече има следички от котката около мястото където се топли, а на това бордо като видя следи и изпадам в тиха нервна криза.


batjoro
Мнения: 98
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот batjoro » Пон 19 дек 2022 15:30


Една зимна вечер съм затворил без да знам котка в гаража. Не съм я видял кога е влязла. Престоя там три дни и като отворих вратите на гаража отново се изстреля навън мигновено. За съжаление по боята имаше много драскотини, някои от които не излязоха след пастиране.
Може би е за предпочитане пред мишка...


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот fur1ous » Пон 19 дек 2022 15:56


Аз винаги съм се чудил е тия неща дали работят - https://www.megahome.bg/ured-za-zashtit ... -avtomobil

Имам същия проблем с една от колите, там където паркирам е пълно с котки понеже има съседи които постоянно ги хранят, миналата зима беше влизала котка и имаше лапи по целия пластмасов капак на мотора.


Liminat
Мнения: 425
Регистриран на: Вто 21 окт 2008 21:54
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Котка върху предният капака

Мнениеот Liminat » Пон 19 дек 2022 18:14


Котешки истории... По едно време имах и пасат б4 и форд фокус, и фокуса повечето време стоеше паркиран, та едно коте се беше научило да се катери по гумите и носачите вътре. Та тръгвам аз веднъж с фокуса, и още на първото кръстовище ми се стори, че чувам да мечи, до следващото вече бях сигурен, че е в колата, спирам и след малко го намерих. Пуснах го, бързо се метнах на колата и газ. Като го чух пак да мечи след няколко светофара си викам сигурно аз полудявам нещо, тъкмо карам бавно, да спра някъде, и тича към мен някакъв природозащитник, и той го чул. Пълзим и двамата около колата, тоя път се качило около задното колело. Вдигнах я на крик, оня го извади отдолу, вика виж го кво е хубаво, що не вземеш да го гледаш. Викам му сигурно щото вече гледам две котки, да си го взема и да го прави каквото иска.
Иначе навика при тях е много силен, ще се качва на капака да търси топлина и десетина дни без да палиш колата...



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта