Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот stefan4o » Пет 14 апр 2023 17:12


Здравейте. Пускам тази тема, защото меко казано останах учуден от търговските практики на някои големи вериги. Решихме да излезем днес семейно, да си купим нещо, да се поглезим, както се казва по модерному - шопинг терапия (все вкъщи и на работа). Всичко беше съвсем добре, настроението беше супер, до момента, в който исках да купим нови блутуут слушалки на дъщеря ми. Имаме малък опит с по-евтини модели, както и горчив с едно Сони, но това няма значение. Та бяхме си харесали на марката Филипс. Голямо беше учудването ми, когато продавачите ми казаха, че слушалките не могат да се тестват с изключение на изложените мостри. Съответно Филипс нямаха мостри. Бях много настоятелен, като почти в прав текст им заявих, че ще ги закупя ако не са крайно смотани като звук. Пак получих отказ. Решихме да отидем в Техмарт, там се дърпаха предния път, но след моите убеждения ми разпечатаха конкретните, само ги чух и ги платих моментално, ползваме ги до ден-днешен и са супер (макар да не са някакви маркови). Изчаках да дойде консултант и настоявах да ги тестваме. Отговорът беше - няма как, ама не е хигиенично, ама след КОВИД стана сложно със слушалките и куп други. Попитах го, какво би станало ако ги поръчам онлайн, ползвам ги 10 дни и им ги върна... Момчето се съгласи (видимо) с мен , пожелахме си "весели празници" и напуснахме магазина. Бях на път да се прибираме вече, щото града го обиколих два пъти, както се казва. Жена ми предложи да опитаме за последно в Зора, ако и там откажат - да ги поръчаме онлайн ( с идеята да се ползват, а не да ги върна).
В магазин Зора момчето с охота се съгласи да пробваме преди да платим. Но .. този модел на Филипс го нямаше, взехме малко по-скъп JBL от бюджетен клас, но много готини.
Много ми е странен тоя бизнес модел - да платиш нещо, което е в кутия без дори да си го видял и пипнал. Пускам темата с цел да похваля верига Зора, от които сме купували доста неща. Знам, че им дреме на каскета на собствениците на Технополис и Техмарт, но те си знаят. Може би пък избрахме по-добрият модел.

Последна промяна от stefan4o на Пет 14 апр 2023 17:45, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Твхмарт

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 14 апр 2023 17:19


:th_up JBL са много добри,и са фирма специализирала се в аудио-озвучение .А по темата ,в тези магазини има камери ....може би е политика на ръководството да не се пробват и продавачите я спазват стриктно .


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот stefan4o » Пет 14 апр 2023 17:46


Точно ги тествам. Звучат много добре, като за 100лв. Май и аз ще си купя едни за мен. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот alpinab » Пет 14 апр 2023 19:33


Монетата има 2 страни. Абсолютно същата ситуация съм я играл с друг вид стока в Технополис - умен часовник. Тотално отказаха да пуснат само за разглеждане бройка, която нямаха изложена. А налична като неразопакована. При него обаче няма хигиенната страна. Все пак ръка/китка. Тънка е границата. Както в магазин за дрехи не може да се тества или връща бельо а пък потник може.

Аз никога не бих купил слушалки ама каквото и да е ако не са фабрично запечатани. Ако допуснем Х клиенти решат да пробват У слушалки (при великите Технополис и т.н.) без да имат демо бройки. То къде ще му излезне краят. Тук главно визирам тези, които се пъхат в ушната мида.

Такава техника само на база ревюта от изпитани сайтове с хиляди такива.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот stefan4o » Пет 14 апр 2023 19:43


Ами тези конкретно са от големите, не тези тип "тапи". Предложих им да сложим кърпа или нещо друго, да не се допират до ушите. Но пак не искаха.
А, какво се случва според теб с върнатите продукти? Нали не мислиш, че ги продават на по-ниска цена, като мостри. Щото и мостра съм купувал на редовната цена...
Ревютата са си ревюта, пробата си е проба ;) Аудио-техниката според мен е задължително да се чуе, как и дали работи.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот Vlad777 » Пет 14 апр 2023 21:23


Ключов елемент е представителството на марката и вносителя. Ако не са отпуснали бюджет за мостри, трябва веригата да продава много бройки, за да си го позволи в собствения бюджет, което вероятно не е така за Филипс и конкретния модел.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот stefan4o » Съб 15 апр 2023 5:14


Да. Това ми го обясниха. Но при добро желание и търговски нюх винаги може да се измисли нещо.
В Зора нямаше нито една мостра, но момчето не се поколеба и за миг след като видя, че съм тръгнал да купувам, а не да си губя времето да обикалям по вериги....
И на двама ни беше ясно, че има покупка :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот vanesto » Нед 16 апр 2023 9:59


Аз техника купувам само от Зора, от много години. Не заради самата техника, а заради обслужването. Никога не съм чакал повече от 5 мин. там, или да ми откажат да тествам нещо. Докато в Технополис / Техномаркет има една супер голяма незаинтересованост от персонала да ти продадат нещо, а и може да ти мине там деня в чакане някой да ти обърне внимание.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот stefan4o » Нед 16 апр 2023 10:08


Има нещо вярно.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот vandu » Нед 16 апр 2023 13:18


Миналата седмица ходих в технополис да си купувам телввкзор и никакво внимание не ми обърнаха. Гоних ги из магазина и им вадих думите с ченгел.
В крайна сметка си взех от техмарт. Не че и там ми обърнаха мнохо вбимание но бяха една идея по-добри.
ПП Кой точно модел на JBL взе?
На жена ми исках да и вземам но не ми допадна че са без гумени накрайници?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 16 апр 2023 13:56


Некои търговци много си поверваа...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Тотално неразбиране от страна на Технополис и Техмарт

Мнениеот stefan4o » Нед 16 апр 2023 15:13


Този е моделът.
Прикачени файлове
IMG-c817c13e54bee99e403a37a9e3305589-V.jpg



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 131 госта