Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот VWGT » Пон 24 апр 2023 15:08


Исками се да затворя една тераса с безпрофилно остъкляване. Доколкото разбрах се прави с 8мм закалено стъкло. Едно стъкло при мен ще бъде горе-долу 80/150см. Много ми харесва, обаче има някои неща, които не знам дали да ме притесняват.

Площта не е малка (8м дължина), а от време на време има силни ветрове. В момента (3 години) се използват класически ветробрани (найлон) които се спускат отгоре и законтрят за парапета, но не могат да осигурят комфорта, който ще даде цялостното остъкляване. Каква е издържливостта на вятър на подобна конструкция? Попитах 2-3 фирми, единственото което казват е, че до сега нямат счупено от вятър стъкло...

Примерна снимка на типа остъкляване. Като е затворено изглежда като ет3. Като е отворено като ет.2. Всички стъкла се събират като на хармоника от едната страна. Балкона е изцяло отворен без профили.
Прикачени файлове
0-02-05-9691faf1bad02408b67ae41ffa4857cf04c9574e3428b9ef9dbe7cb029c04b9d_ea8e4cde9a001115.jpg




Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот Lupender » Пон 24 апр 2023 15:33


Хм, това изпълнение е доста по-скъпо от стандартната дограма, в зависимост от изпълнението може да стигне до три пъти цената на дограмата. Все пак в София вече има доста такива фирми, но това, че са безрамкови не значи, че са без крепежи, има различни варинти на захващане. Виж http://www.kristian-neiko.com/


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот VWGT » Пон 24 апр 2023 15:56


Цената у нас наистина е много дебела на фона на тази при съседните ни държави. Нямам обяснениие защо. Но е много по-красиво и удобно от дебелите статични профили.
Аз основно се интересувам от здравината на остъкляването. Да не се наложи след първата буря да подменям половината стъкла. Доколкото разбрах има вариант и с триплекс (като автомобилно стъкло, две стъкла х4мм и фолио по средата), което вече трябва да е много здраво, но и цената му е още х2-3.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот 777 » Пон 24 апр 2023 16:09


Старата "технология" с винкели не става ли?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 25 апр 2023 6:09


Човекът търси естетика.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот Stivi » Вто 25 апр 2023 11:00


Щом найлоните ти са оцелели, едва ли остъклението ще е по-зле !


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот 777 » Вто 25 апр 2023 11:09


Zdravko Zankov написа:Човекът търси естетика.

Естетиката е от далечно разстояние - винкелите са доста по-невидими от обикновена дограма. Освен това става дума за нови винкели, а не ръждясали на 15 години. Т.е. не виждам какво неестетично има.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот Stivi » Вто 25 апр 2023 11:45


777 написа:Старата "технология" с винкели не става ли?

Не говориш сериозно нали !? Човека е готов да плати двойно повече от стандартна дограма със стъклопакети, за да му е кеф да си пие кафето, ти го пращаш при Пешо Железото, да му завари винкели по терасата :mhihi


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот 777 » Вто 25 апр 2023 12:28


Говоря сериозно. Ако държи всички прозорци да се прибират настрани и да остава напълно отворено, явно няма да стане с винкели. Но ако целта му е да не се вижда от самолет широка бяла дограма, винкелите са изпитано решение. Ако думата винкел ти звучи глупаво, може да си представиш и Г/Т-образни профили от сребро. Ще бъдат на нужното естетическо и ценово ниво, но функционално са същото нещо.


Потребителски аватар
genobuldoka
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 03 яну 2010 21:04
Автомобил: vw golf 7
Двигател: CUNA 2017
Местоположение: Plovdiv

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот genobuldoka » Вто 25 апр 2023 19:36


Имам такова безпрофилно остъкляване от 3 или 4 години точно с 8 мм закалено стъкло и конструкцията е доста здрава. Живея на 3 ят етаж и за това време откакто имам безпрофилно остъкляване не съм имал проблем нито с вятър или дъжд, ако това нещо падне, то трябва да падне с половината тераса, тъй като е захванато с анкерни болтове за бетона на самата тераса. Много съм доволен от остъкляването, защото през зимата малко да напече слънце със затворени стъкла, на терасата ми става 25 градуса и така спестявам доста за отопление защото ця;ата тази топлина влиза в апартамента. А през лятото си прибирам стъклата и все едно нямам дограма и терасата си е отворена напълно, но моите са разделение в двата края по 4 стъкла. Моята тераса е дълга 4 метра и ми излезе около 2 бона да си я остъкля, препоръчвам ти го много удобно като конструкция, доста добра звуко изолация и на терасата ми е чисто.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Безпрофилно остъкляване въпрос за здравина

Мнениеот VWGT » Сря 26 апр 2023 9:28


Обадих се да дойдат за размери, да видим какво и как ще излезе.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ognqn и 62 госта