Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 868
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот tisho_tch » Пет 28 юли 2023 7:49


Колеги имам проблем с онлайн пазаруване от Германия и по специално от Лидл. Имам карта VISA за онлайн плащане, но когато трябва да направя плащането ми връща, че трябва да опитам друг начин на плащане. Пробвах и с друга карта, същото. Предполагам някой ако е пазарувал от там ще даде съвет какво да направя ?

....Картата ми е в левова сметка, но когато съм пазарувал от другаде не е било проблем това.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот fur1ous » Пет 28 юли 2023 8:36


Гледам има опция paypal защо не пробваш нея?


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот thanis » Пет 28 юли 2023 8:48


По всяка вероятност е риджън локнато, защото лидл не е онлайн търговец. Т.е. с ква да е немска карта ще стане. Не е като да си вземаш нещо от амазон.де Другото е, ако ти изтича картата, примерно под 3м.


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 868
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот tisho_tch » Пет 28 юли 2023 9:13


Проблема е, че съм в България и нямам немска карта. Иначе картата е изрядна и си пазарувам от Амазон без проблем.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 28 юли 2023 9:26


Пробвай с револют


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот 777 » Пет 28 юли 2023 9:49


До адрес в Германия ли го пращаш? От коя банка е издадена картата?


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот thanis » Пет 28 юли 2023 10:03


tisho_tch написа:
thanis написа:По всяка вероятност е риджън локнато, защото лидл не е онлайн търговец. Т.е. с ква да е немска карта ще стане. Не е като да си вземаш нещо от амазон.де Другото е, ако ти изтича картата, примерно под 3м.


Проблема е, че съм в България и нямам немска карта. Иначе картата е изрядна и си пазарувам от Амазон без проблем.


Това се опитвам да ти обясня колега, че БГ картата ти няма да има проблем за Амазон, но за немския си лидл - ще е локната по всяка вероятност, защото те не са онлайн ритейлър, а си обслужват само вътрешния пазар и затова, за да няма проблеми и измами и такси допълнителни, си приемат само немски карти.
Също така както колегите са писали, ти хубаво искаш да платиш с бг карта и си в България, ама как ще получиш стоката, която си набелязал.

Около 700 пъти по-лесно ще ти е да си намериш някой от Германия да ти го купи и прати с куриер от колкото да се опитваш сам. Това е моето мнение.

Пожелавам ти успех, но с грешката, която ти е дало съм много склонен да вярвам, че е заради SWIFT кода от картата ти, разбирай - вижда се, че е БГ


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот 777 » Пет 28 юли 2023 10:05


thanis написа:ти хубаво искаш да платиш с бг карта и си в България, ама как ще получиш стоката, която си набелязал.

Около 700 пъти по-лесно ще ти е да си намериш някой от Германия да ти го купи и прати с куриер от колкото да се опитваш сам. Това е моето мнение.

Около 800 пъти по-лесно ще е да ползва GGBG и да му я препратят от Германия, отколкото да търси човек. За локването, виждам че е локната до германски адреси, но картите защо да ограничават - чужденец пребиваващ там не може ли да си ползва картата издадена къде ли не.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот thanis » Пет 28 юли 2023 10:14


Ем, да се обърне към г-н Дитер Шварц и да пита него. Иначе и с ggbg става, ама си имат комисионна, като ползваш услугата да пазаруват вместо теб. Така или иначе автора не споменава за какво става дума и къде го иска. В Германия или в България. Може да иска да вземе нещо на роднина там.


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 868
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот tisho_tch » Пет 28 юли 2023 10:30


Искам го в адрес в Германия, има как да ми доставят продукта в България ! Както вече съм написал единствения проблем е плащането. Говорих с други хора с подобен проблем и според тях причината е, че ползвам дебитна карта, а не с кредитна. Довечера ще опитам с кредитна карта дали мога да платя.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот fur1ous » Пет 28 юли 2023 10:33


Най тъпо е да ползваш GGBG да пазаруват вместо теб с комисионна, цената от германия е 3лв/кг като си поръчаш до техния офис. Което е смешна цена за доставка от Германия на фона на това колко взимат Еконт и Спиди тук и то за София-София примерно.
Просто плати с PayPal 99% съм сигурен,че няма да имаш проблем. Една регистрация и едно вкарване на карта са ти нужни ако нямаш PayPal, дори не е нужно да го зареждаш, ако си 0 дебит в пейпал и имаш закачена карта ще си дръпне парите от картата ти като тръгнеш да плащаш, толкова е лесно.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот 777 » Пет 28 юли 2023 11:21


thanis написа:Иначе и с ggbg става, ама си имат комисионна, като ползваш услугата да пазаруват вместо теб.

Кой казва, че ще пазаруват вместо теб. Ставаше дума само за препращането.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 29 юли 2023 20:40


Интересно, сигурно е някакво ограничение от лидъл, щото аз миналата седмица пазарувах от България неща от английски магазин за авточасти до адрес в англия, платих си с дебитната карта без проблем


Потребителски аватар
tisho_tch
Мнения: 868
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Троян * Skoda Fabia II - 1.6TDI *

Re: Пазаруване онлайн от Германия, проблем ?

Мнениеот tisho_tch » Пон 31 юли 2023 12:21


К.Одаджийски написа:Интересно, сигурно е някакво ограничение от лидъл..................


Да, само в Лидл е проблема с дебитни карти, по другите магазини от които съм пазарувал не съм имал проблеми досега.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: PlamenDimitrov1 и 244 госта