Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот fur1ous » Вто 22 авг 2023 17:16


За мен лично магистралата е малка, трябва минимум по още една лента и нещата ще си дойдат на мястото. в момента няма среден вариант или караш 90 в дясно или 160 в ляво.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот stefan4o » Вто 22 авг 2023 17:22


За съжаление си прав. Колкото и да опитвам да карам със 120 - не ми се получава. Отпред бавнодвижещи се спестовници, в ляво - самолети... Трета лента няма да е излишна, ама май не сме дорасли още за такава, според мен. :gruebel Обикновено карам със 140-150 в лява лента, като очите ми са през половината време в огледалото - като видя някой самолет - просто се мушкам вдясно да не му преча и така... Зная, че е против правилника и нямам право да съм в тази лента, но се опитвам да не преча на никого да кара с 200 :mhihi
Даже гледам да избягвам магистралата, доколкото е възможно, не знам защо, ама грам не изпитвам кеф да карам по нея :no

Последна промяна от stefan4o на Вто 22 авг 2023 17:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 22 авг 2023 17:23


На Тиквичко магистралите не са точно магистрали в пълния смисъл на думата :) Гордостта на 11 годишното му крадене -неговите пътища се оказаха дантелени .


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот alpinab » Вто 22 авг 2023 17:53


stefan4o написа: но се опитвам да не преча на никого да кара с 200



Е точно това мен ме вбесява, търпимостта на болшинството ни да им осигурим поле на изява. И всичко това защото т.н. КАТ активно бездейства точно в това направление. Снимат си на някакви стоянки, които са безмислени предвид Уеиза. Дори и да ги щракнат им дреме на ..ра. Кола на баба, немска регистрация, бутафорна фирма и кви ли не схеми.

Крайно не съм съгласен, че на такива безмозъчни трябва да им давам път, прецаквайки себе си. Някой от тях дали би направил това за мен? Не ме грее същност...защото аз карам както трябва, никога не пресирам и не предизвиквам ситуации.


А и докато 112 не реагира адекватно, когато ги потърсиш за репресии по пътя от типа на поста в началото ... ще си го търпим.

Последна промяна от alpinab на Сря 23 авг 2023 7:48, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Petrolhead » Вто 22 авг 2023 18:40


проблемът не е скоростта като такава, а тоталното нежелание тя да съобразява с условията. не може да се поддържа постоянна скорост при натоварено движение.
ако искате да карате спокойно и да нямате нито светкащи отзад, нито мотаещи се отпред, ето ви един съвет.

карайте в дясно, ако се появи камион с 90, изпреварете го, но само ако в ляво няма абсолютно никой, очудващо често се случва.
изпреварете с каквато си искате скорост, но веднага след изпреварването веднага са приберете в дясно, ако е свободно.

това е

може да покарате няколко минути с 90 зад камионите, не е срамно, но след това имате свободна лява лента и никакви екстремисти около вас


powerade
Мнения: 1049
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот powerade » Вто 22 авг 2023 19:24


Евала на колегата петролхед. Както аз обичам да казвам, пускай ги говедата да пасат напред.
Другото, което по-нагоре един колега спомена, е че не се гледа няколко коли напред. Никога не гледам стоповете на тоя пред мен, а поне 3 4 коли напред. По този начин си осигурявам време за реакция, почвам да намалям предварително, за да може аз да диктувам човека за мен как спира. И такива ми ти работи.
И последно както също обичам да казвам, истинските гъзари и тарикати не се возят в коли, било то за по 200 хиляди лева, истинските тарикати се возят в хеликоптери и самолети


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот alpinab » Вто 22 авг 2023 19:28


Частично съм съгласен. Но:

Никой не говори за спокойните 90 зад камионите. И празната лява лента в пренатоварен трафик.

А за когато е час пик да кажем, има си колона 130-40 една връз друга. Дясната лента - камиони, коли, бусове 80-120 и т.н

И едни хубавци решават, че са Фипипалди и Ледения Кими заедно. Виждат, че далече нема да стигнат но всички в колоната с 130-140 трябва незабавно и без никакво изчакване да се приберат да може карача да си бърза със колкото сърце му иска.


За дебилите с 90 в лява лента не говоря. И те са ясни. За нарочно неприбиращи също.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Petrolhead » Вто 22 авг 2023 19:34


Точно за това говоря, нямате работа в ляво ако там има други коли.
Карайте зад камионите докато лявото се освободи. Винаги е на вълни, след всяка група бързаци има километри свободна лента


EvgeniiOnegin
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот EvgeniiOnegin » Вто 22 авг 2023 19:38


Напълно споделям мненията на alpinab и fur1ous.

Даже за Тракия перфектен вариант би бил 4 ленти в посока (тировете да използват само двете крайни).
В момента дясната лента е предимно за тирове, пък да не говорим в какво плачевно състояние е от София до Пловдив. Дупка до дупка и се молиш да не счупиш нещо.
И когато някой тираджия се сети да изпреварва в последният момент... ако успеете да намалите до 90, за минутата-две докато тира успее да изпревари се е събрала опашка от двайсе коли.

Рядко ми се случва някой да присветка, обикновено е, когато аз така и така съм в позиция на изпреварващ, тогава си изпреварвам докато съм преценил и минавам за кратко в дясно... после пак в ляво... заради пътя, иначе бих си карал с кеф в активна лента. :beer


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот alpinab » Вто 22 авг 2023 19:45


Мерси за непоискания съвет къде да стоя и с колко да шофирам. Да ви дам и аз един такъв - да прочетете първия пост на темата. Щото там май не се говори за камиони и километрични свободни ленти


Аз се изчерпах по темата, и със здраве:)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот group® » Вто 22 авг 2023 20:48


Petrolhead написа:Точно за това говоря, нямате работа в ляво ако там има други коли.
Карайте зад камионите докато лявото се освободи. Винаги е на вълни, след всяка група бързаци има километри свободна лента

:th_up

Точно така е.
Тази година сефте пътувах в час пик петък вечер към море и обратно в неделя. Сефте карам с 100-110 през целия път и в двете посоки. Точно така е както казва Петрола.
Забиваш се зад тира и чакаш да мине шумотевицата. После празно.
И това важи навсякъде по трасето в супер тежък сезонен трафик. Просто е - всички с 130-140 се сгъстяват, защото се настигат заради забавящите трафика в лява лента.
Който не вярва, да пробва.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Petrolhead » Вто 22 авг 2023 20:58


alpinab написа:Мерси за непоискания съвет къде да стоя и с колко да шофирам. Да ви дам и аз един такъв - да прочетете първия пост на темата. Щото там май не се говори за камиони и километрични свободни ленти


Аз се изчерпах по темата, и със здраве:)


Ако искаш, другарю.
Споделям, че ако ползвате лявата лента, както е замислена по закон, ще пътувате абсолютно безметежно, дори и в най-тежкия трафик.

Пробвал съм абсолютно всякакви тактики за борба с ниско прелитащите.
Да караш пред тях с ограниченията не работи. Да се опитваш да ги надбягаш, не работи (тук съм стигал до извращения с над 240, абсолютно никакъв смисъл). Да им биеш контри, тотално не работи. До някаква степен помага да караш голям, черен джип, ама ми идва напрягащо.

С две думи, колегиалният ми съвет е, карайте си кротко в дясно, изпреварвайте само когато няма коли в ляво нито зад вас, нито пред вас и ще избегнете 90% от дебилите по магистралите


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 22 авг 2023 21:00


Азе така с кретам 100-110 у десно пенЦионерската ,само е неприятно когато настигнеш колона 3-4 камиона без достатъчно разстояние между тях ,за да ги изпревариш един по един безопано .


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот stefan4o » Вто 22 авг 2023 22:10


alpinab написа:

Е точно това мен ме вбесява, търпимостта на болшинсвтото ни да им осигурим поле на изява. И всичко това защото т.н. КАТ активно бездейства точно в това направление. Снимат си на някакви стоянки, които са безмислени предвид Уеиза. Дори и да ги щракнат им дреме на ..ра. Кола на баба, немска регистрация, бутафорна фирма и кви ли не схеми.

Крайно не съм съгласен, че на такива безмозъчни трябва да им давам път, прецаквайки себе си. Някой от тях дали би направил това за мен? Не ме грее същност...защото аз карам както трябва, никога не пресирам и не предизвиквам ситуации.

Отдавна съм разбрал, че няма смисъл да се опитвам да оправя света около себе си. Не виждам някакъв смисъл да преча на някого, който кара със скорост над позволената. Не съм правораздаващ орган, за да раздавам правосъдие по магистралата.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Към колегата карач СА 7964 ХТ оранжев Пасат Б6

Мнениеот milmar » Сря 23 авг 2023 7:45


stefan4o написа:
alpinab написа:

Е точно това мен ме вбесява, търпимостта .....

Отдавна съм разбрал, че няма смисъл да се опитвам да оправя света около себе си. .....

Да-а-а, :icon_sad , две напълно противоположни тези, като и двете са напълно вярни в нашите условия. Аз лично съм за първата и често си патя, когато явно я защитя, а не си замълча. Говоря като цяло, не за движението по пътя. Убеден съм, че втората теза надделява, а това до голяма степен обяснява дереджето, на което сме като цяло и от което се оплакваме. Никого не обвинявам, не съм съдник :biggrin .
Аз все още не съм разбрал втората теза и смятам, че света се оправя именно от нетърпящи хора, инак си остава така както е, или става по-зле .....



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 230 госта