Смяна на водомери в апартамент

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Смяна на водомери в апартамент

Мнениеот alpinab » Пон 25 мар 2024 14:43


Годни са след 10тата година но трябва да се занесат на проба в сертифицирана метрология, нова батерия и връщане. През това време какво седи на тяхното място? А и топлинния счетоводител трябва да снеме данните преди и да сертифицира след метрологията. Занимавка е, пари и неясноти. Пък накрая имаш стари уреди.




Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Смяна на водомери в апартамент

Мнениеот S_T_I_N_G » Пон 25 мар 2024 15:35


Ето това което научих днес след разговор с техем и вик :
Това са цени за 1 бр разбира се :)
ВиК
студен обикновен водомер 87-89 лв
дистанционен 370лв
Техем

80 -лв грубо
120-130 за дистанционен
Като за топла и студена са еднакви водомерите и ако използваме услугите на техем примерно 6 х 120 = 720 лв или 730 лв
Това което ми казаха и беше странно от ВиК е че ако сложа от тях дистанционен водомер може топлинното дружество да ме накрало да си го купия от тях разбира се като чух топлинното дружество жената ми каза че няма такова нещо.
Другото което ми казаха от Техем е че ако те ми монтират водомерите и двата дистанционно мога да платя по 40 лв на година за отчитането на студените водомери и изпращането на данните като двете системи не са свързани до колкото ми обясниха.
Май е това от мен за момента ако някой има още нещо по темата да каже :) следя с интерес предполагам че на много хора ще е полезна тази информация .
Мисля че имаше някаква такса също от вик около 15 лв за посещение за монтаж също от техем не ми казаха или ще ме изненадат като дойдат :)


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Смяна на водомери в апартамент

Мнениеот alpinab » Пон 25 мар 2024 16:16


Точно така е.

ВиК е Софийска вода/Веолия и там драстично са по-високи цените от на Техем. Тук плюса, че ако се сложи този тип, няма таксата от 40лв. всяка година. Защо, не знам.
Техем:
120-130 ако е 1бр. Ако се комбинирате падат цените.
Тези 40 лв са разпределение по 3 и нещо всеки месец. Аз не ги плащам еднократно.
Системите на Техем са свързани с ВиК/Веолия. И те подават данните на няколко месеца. Но при мен Техем са ни топлинен счетоводител. Ако не е, не знам.
Такса 15лв. не съм плащал. Дойдоха с 2 водомера и за нула време всичко приключи.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Смяна на водомери в апартамент

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 26 мар 2024 8:43


railfan написа:Явно е по-изгодно да си ги пробутват и да си върви търговия, защото ако закона позволява да им се направи метрологична проверка, която да докаже, че са годни и да получат сертификат за още 2-3-5 г експлоатация ще гризнат дръвцето по тая линия много яко.

Има законова опция, сваляш водомера и го носиш в сертифицирана лаборатория за проверка, обаче проверката, демонтаж и монтаж, отчет и пломбиране надхвърлят като цена смяната на водомера


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на водомери в апартамент

Мнениеот Pet_rov » Чет 28 мар 2024 17:06


Миналата година сменях 2 водомера аналогови за студена вода, щото в Шумен ТЕЦ няма. Купих някакви италиански по 30 лв, 20 лв смяна от познат майстор и май по 12 лв пломбиране от ВиК. Отчитането ни е по снимка през вайбър. Не сме дорасли за дистанционно. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
S_T_I_N_G
Мнения: 1388
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 21:05
Автомобил: GOLF 4 1.8 T
Двигател: AGU GU GU GUUUUUU
Местоположение: София - Овча Купел

Re: Смяна на водомери в апартамент

Мнениеот S_T_I_N_G » Пет 29 мар 2024 15:29


Студена вода да :) но за топлата е задължително да е дистанционно :)



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 310 госта