gr_kanev написа:Веско, да не е itni - търсачката не открива потребител inti.
Както и да е - живот и здраве, и честито !
Намериха ми кръв у алкоола деа!!!Утепах и малкото останали мозъчни клетки!!!
Та, какво знаем за алкохола ?
Направо по същество за вредата му.
Всяка клетка в нашето тяло независимо дали се намира в мозъка, черния дроб, бъбреците или кожата е съставена от едно вещество наречено протоплазма.
Протоплазмата има белтъчен произход. Почти всичко в клетката е изградено на базата белтък. Алкохола има свойството да унищожава белтъка.
Белтъците са имунните клетки, т.е. основната защита на тялото, те са хормоните, ензимите които регулират процесите в организма.
Чрез поемането на алкохол ние съзнателно унищожаваме най-важните клетки в организма като го лишаваме от защита и от нормално протичане на реакциите в клетката! Омаломощената или унищожената им система става отворена врата за всички болестотворни микроби.
Алкохола се абсорбира директно от стомаха и червата в кръвния поток.
оттук започва грозната истина:
Първият ефект е, че се чувстваме леко стимулирани, но в същото време алармената система е включена. Привеждат се в действие защитниците, които се борят за да освободат тялото от врага. Белите кръвни телца, фистиоцитите, червените кръвни клетки и други жертват себе си за да освободят организма от отровата. Червените кръвни клетки се събират в съсиреци - тромби. Този тромбозиращ ефект продължава дори 12 часа след приемането на едно - две питиета. Всеки път, когато се погълне алкохол се погубват известен брой мозъчни клетки. Те никога повече не могат да бъдат възстановени. След еуфорията настъпва период на отпускане, но точно тогава една част от нашето тяло е активизирано. Чернодробните клетки се претоварват, защото работят ударно за отстраняване на отровата, опитвайки се да я разрушат и обезвредят. Това е една част от причините, поради които големите пияници умират с увредени и съсипани черни дробове. Те се разболяват от цироза - най-сериозната и дълготрайна последица от алкохола. Всяка година 30 000 американци умират от нея - защото там е правена сериозна статистика, което означава, че годишно много повече хора по света умират преждевременно именно от алкохол.
Даже и малкото количество алкохол унищожава мозъчните клетки. По време на аутопсия са намерили мозъци на алкохолици наполовина смалени спрямо нормалния човешки мозък, както и мозъчни гънки, които са жизнено важни за мозъчната функция - напълно изгладени.
исторически погледнато:
Поколения лекари в миналото са смятали, че алкохола отпуска кръвоносните съдове, които снабдяват сърцето с хранителни вещества. Твърдеше се, че чаша вино ще подобри снабдяването на сърцето с кислород като по този начин намалява риска от сърдечна атака. Последните изслевания показват, че е точно обратното. Една или две чаши водят до спазъм на коронарните артерии, намалявайки притока на кислород към сърцето. А пътя от там до миокарден инфаркт е много кратък. Едно обилно ядене плюс алкохол може да се окаже смъртоносна комбинция за човек със стеснени коронарни артерии.
Има ли алкохола някакви лечебни свойства?
В миналото са го смятали за лекарство в много случаи - от ухапване от змии до обща простуда. Д-р Уйлям Търюн един обективен изследовател, който не е привърженик на пълното въздържание в книгата си ''Безопасният начин на пиене'' пише следното:
''Алкохолът при всички обстоятелства е лошо лекалство. Няма научно оправдание за медицинска употреба. Той не притежава приписваните му медицински качества. Не подпомага сърцето, не предотвратява сърдечната недостатъчност, нито пък дава сили. Не стимулира апетита, пречи на храносмилането и като средство против умората може да се сравни с камшика за един уморен кон. Той не е ''утешителят на старите хора'', тъй като употребата му силно уврежда застарелия мозък. Хора, които често консумират алкохол, не ядат правилно. За това има две основания. Първо, чрез алкохола естествения механизъм на глада се притъпява или напълно изчезва. Второ, алкохолът е концентриран източник на празни калории. 400 гр. водка снабдява тялото с 3000 калории, но нито една от тях няма хранителна стойност''.
Така, че който продължава да употребява от тази отрова - да го прави. Щом си мисли, че един ден няма да съжалява
Да не говорим, че направо е смешно хора, употребяващи алкохол да декларират че са тръгнали или вървят по някакъв духовен път. Защото за тази цел се изисква чисто съзнание (а не замъглено от алкохола), както и възможно най-добро ниво на здраве във физическото тяло!!!
Направих корекция - моля за извиненние!!!
