Пак за градския транспорт

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Пак за градския транспорт

Мнениеот myrshavija » Пет 28 мар 2008 8:22


Хора, ние наистина си заслужаваме всяка минута от живота в Цървуландия. Днес се качих за 1 спирка в 84 и идва един циганин контрола - нали ги обявиха, че са нелегитмни и беха изчезнали бе- и аз нямам билет, а имам карта по принцип служебна, ама си я продавам нарочно, щото няма да им плащам мерцедесите на шефовете от СКГТ. И му викам аз на тоя - къв си ти бе, кво ше ти давам, кой те е упълномощил да събираш на хората парите. И се развиках, тоя взе да ме блъска, исках да сляза, аз съм жена 50 кг.той ме дърпа и не ме пусна. На следващата спирка ме бутна да сляза, като през цялото време ме буташе и блъскаше. Рейса беше пълен с хора, които кой с отегчение, кой с лек интерес, че сме му разнообразили деня гледаха, никой не обели дума.Вика ми ти си ненормална блондинка, "ще си правя каквото искам", "имам право да правя каквото искам"...и не спря да ме блъска. Никой не се помръдна, разбирате ли, дори не прояви интерес.А всъщност кой е той, кои са тези наречени контрольори, по какъв закон те обикалят като вампири и намерят ли някой по-слаб му се нахвърлят. Въобще ние хора ли сме. Аз пътувам гратис и го смятам за нормално, а те бият и дърпат хората и го смятат за нормално. Има ли друг народ с такава извратена, депресивна и ограбена психика. Това ли е дъното или има накъде по-зле?????




Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пет 28 мар 2008 8:25


ако не пътува гратис няма да я блъскат


Потребителски аватар
Oxyde
Мнения: 1090
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Мнениеот Oxyde » Пет 28 мар 2008 8:27


:shock ей ткива треа да се убиват на място :!: И явно конторльорите от СКГТ имат избирателна пропускливост както съм забелязъл напоследък...мн жалка картинка,тия пък са егати шубетата секи навел глава и чака да види дали няма да стане въргал да се посмее,няма гражданско общество в България и тфа си е...

ако не пътува гратис няма да я блъскат


е да е тка е бате,ама имай впредвид че им забраниха да налагат глоби и не е законно...

Последна промяна от Oxyde на Пет 28 мар 2008 8:29, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 28 мар 2008 8:28


абе мършав, помислих че си блондинка 50 кила и щях ти мятам лично...


Потребителски аватар
Sandman
Мнения: 16
Регистриран на: Чет 20 мар 2008 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Sandman » Пет 28 мар 2008 8:29


Ми не е нормално mhihi
Аз ако съм без билет и мине контрола им връчвам личната карта и да пишат к'вот искат. Досега до бой не съм стигал(но никога не е късно).
Като си гратис ще си носиш последствията. Ма наистина има ГОЛЕМИ КРЕТЕНИ от контрольорите...


Потребителски аватар
DragoGT
1/8 перничанин
1/8 перничанин
Мнения: 10772
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот DragoGT » Пет 28 мар 2008 8:45


проблема е с мисленето че трябва да се пътува гратис
че не трябва да се плащат данъци
че е нормално да нарушаваш закона за движение по пътищата
че е нормално да даваш рушвети
че е нормално да си закачиш безплатно кабелна

ей такива работи са проблема на държавата


Потребителски аватар
Tyan
Ън Мън
Мнения: 7957
Регистриран на: Вто 14 дек 2004 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Tyan » Пет 28 мар 2008 8:48


ахах е тая е леко нагла ебати


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Пет 28 мар 2008 8:54


chefito написа:абе мършав, помислих че си блондинка 50 кила и щях ти мятам лично...

Мани, вече и мършав не съм, жената мноо се старае за еърбега да не намалява :D


Потребителски аватар
Oxyde
Мнения: 1090
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Мнениеот Oxyde » Пет 28 мар 2008 8:57


Tyan написа:ахах е тая е леко нагла ебати

ми да така е,треа да си дупчиш билетчето независимо дали има контрола или не..но и те не трябва да се изживяват като служители на реда и да тормозят хората :roll:


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пет 28 мар 2008 10:01


чипа ни е сбръкан дееба


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Пет 28 мар 2008 10:10


batmilko написа:чипа ни е сбръкан дееба


боте то с друг чип не мое запали хептен
аз пък бях свидетел на разовор между контрольорка и младо момче (разбира се доста отворено)
момчето отиде отпред нямаше билети при шофера и на спирката която се качи няма бутки и такива екстри
идва саответно контрольорката и му вика билети той вика еми нямаше обясни и за какво става дума и че закаснява за работа и няма как да върви Х време докато си намери в Х часа вечерта билетче
тя продължи много настоятелно да го кара да си плати глобата
на момчето му писна и почна да се базика с нея (и аз бих реагирал така)
накрая се стигна до разяснението че контрольорите са на процент от глобите както тя очтиво му обясни .. ;)
е разбира се сама контрольорка срещу младо момче трудно ще се стигне до бой ама все пак оная почна да го дърпа даже по едно време ама като видя че унуи младуту не е у ред и и стана ясно че по добре да не го прави :)


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 28 мар 2008 10:50


Vizor написа:
batmilko написа:чипа ни е сбръкан дееба


боте то с друг чип не мое запали хептен
аз пък бях свидетел на разовор между контрольорка и младо момче (разбира се доста отворено)
момчето отиде отпред нямаше билети при шофера и на спирката която се качи няма бутки и такива екстри
идва саответно контрольорката и му вика билети той вика еми нямаше обясни и за какво става дума и че закаснява за работа и няма как да върви Х време докато си намери в Х часа вечерта билетче
тя продължи много настоятелно да го кара да си плати глобата
на момчето му писна и почна да се базика с нея (и аз бих реагирал така)
накрая се стигна до разяснението че контрольорите са на процент от глобите както тя очтиво му обясни .. ;)
е разбира се сама контрольорка срещу младо момче трудно ще се стигне до бой ама все пак оная почна да го дърпа даже по едно време ама като видя че унуи младуту не е у ред и и стана ясно че по добре да не го прави :)

На мен ми се е случвало два пъти да се разправям точно с контроли заради такава ситуация - няма къде да купиш билет ,а шофйора "случайно няма" - първия път ми се наложи да слезна без да плащам нищо ,ама втория път контролйора изхвърча от рейса докато го плюех.
P.S.По принцип патувам с картам/за да нямам разправий/ ,ама нямам луда ненавист спрямо гратисчийте дето ме ограбват мен редовния платец щото ама хич не е така.


Потребителски аватар
Bob.Baev
Мнения: 1150
Регистриран на: Чет 23 фев 2006 18:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Bob.Baev » Пет 28 мар 2008 11:02


хахаха, смяяях!

Аз на какви истории съм ставал свидетел преди да спра да ползвам таз убост неземна, наречена градски (по-скоро селски) транспорт... Предполагам както и повечето от вас...

Веднъж пак едно младо момиче-блондинче си се качва и я виждам как взима дупчено билетче от една седалка. На следващата спирка се качва контрола. "Билети и карти за проверка". МомЕто естествено си подава билетчето дето му е на далаверка, обаче се оказва, че това билетче не е от тоз тролей. хахаххах. Контрольорката естествено веднага си поиска глоба. При което момЕто супер възмутено й вика "Ама как ще плащам глоба, аз какво съм виновна, че това билетче дето го взех от ето тази седалка, в ето този тролей, ще се окаже че не е всъщност от него!". При което целият тролей избухва в див смях, тук там някой пенсионер поцъква възмутено с език, а момЕто въобще не може да разбере какво става... Добре, че контрольорката беше някаква разбрана женица, та само й обясни кротко и спокойно и не се разправя повече с нея.

А имах един приятел, който малко го болеше главата, и като види контрольор в автобуса и се провиква колкото му позволяват гласните струни: ТИРИП-ТИРИИИИИИП! КОНТРОЛАААААААААААА! mhihi


Потребителски аватар
zaro
Мнения: 2035
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 10:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zaro » Пет 28 мар 2008 11:07


Абе има и едни бесни селтаци дето обикалят по рейсовете, немам думи.
И това с полицията, пак немам думи.
селения до шия
mhihi mhihi mhihi mhihi
Имаше едни по центъра дето много им се смеехме.
Ситуация:
Седят трима бесни селтаци на спирката и крещят кои как се е напил.
Иде трамвая, трима6та все едно не се познават, през три различни врати, 1 спирка се оглеждат мнимо, всички разбират че са контролиори, изведнъж на караминион вадят жилетките и все едно са командоси.
кекекекекекекекекеке
mhihi mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
XaxoXaxo
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 06 юли 2004 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот XaxoXaxo » Пет 28 мар 2008 11:13


Гледах преди ден-два по телевизията за циганите във влака от Ихтиман за София. Не искам да обиждам никой, но градския транспорт не е без пари. Няма такова нещо, че имаме право да го ползваме безплатно. От края на комунизма вече безплатни работи няма ;) И това да си супер убеден, че контрольора не е прав, при положение, че съвсем съзнателно пътуваш без билет ......
А за вечер и на мен ми се е случвало да няма от къде да си купя билет. Но това не е извинение. Можеш да си купиш предварително 5 билетчета и да си имаш за такива случай. Ако са ти свършили - лош късмет. Но като си платиш глоба следващия път ще се замислиш :)
Замислете се, че ако всеки си плаща, тогава няма да има икаруси и тролей на по 100 години ама ще са ни все мерцедеси автобусите.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта