"Циганите" по кръстовищата....

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
kam_tod
Мнения: 1102
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 23:59
Автомобил:
Двигател:

"Циганите" по кръстовищата....

Мнениеот kam_tod » Чет 24 юли 2008 23:00


Не знам какво правите вие, за да се оправите с тази напаст, но днес идвайки от Симеоновско шосе, на кръстовището с Вапцаров, тръгнах за ляв завой към Черни връх... като никога, за левия завой нямаше никой, даже не можах да повярвам!!! Та гледам, че ще изпусна зеления светофар и ритнах десния педал, да ама от централната лента излита едно туземче с бая тъмен цвят на кожата... Стъпих и с двата карака на спирачките, разрита се АБС-а, видях аз ще няма да увариме водата и ще мина през туземеца, та резко наляво и влезнах в насрещното, да ама там идват от Вапцаров с десен завой... Газ, сучене на задника и после с корекция на лев волан се върнах в кръстовището, където спрях по средата и един камион щеше да ме отнесе... дадох назад да се върна на пол-позиция и още усещах как десния ми крак леко трепери, като отляво чувам на развален български: бате, дай за бог да прости, д си жив и здрав, много деца да имаш, да ти се лепят жените, да спечелиш от тотото... .... демек същия недорасъл физически туземен субект ми реди анимацията....
След 10 минути (като ми мина) се за чудих какво щеше да стане ако ме беше подлъгал рефлекса или колата... и кой щеше да е виновен... със сигурност нямаше да е виновен недораслия туземец...
И къде са ченгетата? Затова като видя в квартала, че ми се разхождат разни смешници с хранилки и ми махат, та да изкарат некой лев, затова не спирам, да си пазя спирачките за такива случаи, дето ще ми трябват и то много!
Баси безхаберието е по тия шибани софийски кръстовища!
Та питам в крайна сметка, кои са истинските цигани по софийските кръстовища? Тези, които ми се хвърлят пред колата с протегната ръка за просия или тези, които ми се хвърлят пред колата с протегната хранилка, ама когато трябва да са някъде никога ги няма?
Отдавна вече съм се зарекък да не спирам пред хранилки, засега го правех само в квартала, ама сега се замислям дали въобще да спирам на тия "цигани". Щото днеска щях да сгазя едно дете на супер натоварено кръстовище, а те иначе ще ми махнат някъде си, та да изкарат некой лев от мене, нещастниците!

Последна промяна от kam_tod на Пет 25 юли 2008 0:18, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Чет 24 юли 2008 23:05


мене един път ми вика циганката , бате дай ПОНЕ 2 лева :shock
гази наред и тва е ... иначе на хранилките ако си с последен модел бмв няма да спираш , ама с наще коли трее да спираме.. :?


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Чет 24 юли 2008 23:11


Мда мен в Надежда миналата година щяха да ме згазят. Пешеходец бях и се хванах на бас с един приятел че при ЗЕЛЕНО на пешеходеца ще пресека без да се оглеждам (щото по правилник колите трябва да изчакат пешеходеца поне докато му свети зелено!!!) Колите ми спряха в коленете и отнесохдоста псувни ама още по страшно беше че един тир щеше да мине през колите. А пък то на БИЛА в надежда посока обеля на кръстовището има дяснозавиващи и ляво заиващи едно временно (демек и двете колони идват право към мен)

чудя се какво си се нервирал толкоз като сам казваш че си натиснал ДЕСНИЯ педал. Това въртене и тия пируети които описваш едва ли си ги направил със скорост нормална за участъка


в крайна сметка хвана ли зеленото...?


Потребителски аватар
kam_tod
Мнения: 1102
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 23:59
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kam_tod » Чет 24 юли 2008 23:18


Brezel написа:...


в крайна сметка хвана ли зеленото...?

Не, не хванах зеленото, хванах жълтото, ама се спрях, щото тоя с камиона беше питал светофара и вече беше потеглил... а ти четеш ли въобще за какво е темата?
Ако мислиш, че на 20 метра преди кръстивището има пешеходен светофар или пешеходна пътека, значи си написал нещо смислено.


Потребителски аватар
focke-wulf
Мнения: 218
Регистриран на: Нед 28 окт 2007 15:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот focke-wulf » Чет 24 юли 2008 23:23


Тия цигани са голяма напаст. Имаше преди един на Сточна гара (всъщност може и още да го има, но не съм го мяркал), цял ден проси и се вре между коли и рейсове, абе наглост от всякъде. Вечерта го прибираха братята му с... S-класа W140. :shock
А за втория вид цигани, верно има нещо такова. Преди малко си седя на балкона и пуша цигарка, долу минават, видяха един захвърлен телевизор до кофите за боклук... и го прибраха в багажника на астрата. :shock


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Чет 24 юли 2008 23:24


абе братле не се пали толкова, ама никъде не си написал на колко мерта си бил. Явно си малко превъзбуден и си изпуснал подробностите. Винаги може да изкочи дете на пътя било то с черна бяла червена или жълта кожа. Просто кат се зачета си личи че не те вълнува толкова случката а просто си изливаш омразата към двете групи най мразени хора в целия свят. Циганите и полицаите.


пс та половин час след преживяната ми случка като софийски пешеходец удариха жена слизаща от трамвая жена. Пак гонели зеленото. ма както колегата в предния пост каза...газене му е майката :?


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Чет 24 юли 2008 23:31


Brezel написа:абе братле не се пали толкова, ама никъде не си написал на колко мерта си бил. Явно си малко превъзбуден и си изпуснал подробностите. Винаги може да изкочи дете на пътя било то с черна бяла червена или жълта кожа. Просто кат се зачета си личи че не те вълнува толкова случката а просто си изливаш омразата към двете групи най мразени хора в целия свят. Циганите и полицаите.


пс та половин час след преживяната ми случка като софийски пешеходец удариха жена слизаща от трамвая жена. Пак гонели зеленото. ма както колегата в предния пост каза...газене му е майката :?


а наясно ли си че мангалчетата скачат нарочно пред колите за обещетение? не един или два случая... :wink:


Потребителски аватар
kam_tod
Мнения: 1102
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 23:59
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kam_tod » Чет 24 юли 2008 23:35


Brezel написа:....

Баце, никой не говори за екстремно каране... наложиха се екстремни маневри, които ти си тълкуваш както искаш, твоя работа...
Освен, че продаваш чипове, да не би да продаваш и хранилки? Щото темата е за "циганите" по кръстовищата, ана за "исстинските" цигани, тези с хранилките...
Ако ще ми правиш разбор в тази тема колко "бързо" или "неразумно" съм карал, може... не си бил с мене в колата, ама винаги можеш да налупиш (предполагам) една фуражка и да извадиш хранилката.... ако не можеш или не искаш, заеби анализите за друг път и се концентрирай върху тунинга... :wink:


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Чет 24 юли 2008 23:37


да братле наясно съм че нарочно скачат но си подбират бавно движещи се коли за да могат след това да си похарчат обезщетението.

Не искам нито теб нито Кам_тод да засягам, просто по малко заобиколен начин искам да кажа че не си заслужава да се съсипва живота на колегата (най често шофиора съсипват) заради неразумността на дете примесена с 30 км/ч над ограничението

карайте по бавно за да не патите, щото ако чукнеш някое нарочно скочило дете (пак повтарям че може да е с всякъква кожа) какво ще кажеш в съда?

вероятно.......газене му е майката!


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Чет 24 юли 2008 23:39


kam_tod написа: заеби анализите за друг път и се концентрирай върху тунинга... :wink:


тва все пак е форум нали ? пуснал си тема и аз както и останалите 15 000 потребитела мога да коментирам независимо дали ти харесва или не.


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Ludia » Чет 24 юли 2008 23:41


подкрепям брезел...евала !
и ще допълня, че най-големите цигани които познавам са с бяла кожа.


Потребителски аватар
kam_tod
Мнения: 1102
Регистриран на: Пон 05 мар 2007 23:59
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kam_tod » Чет 24 юли 2008 23:46


Както каза колегата Brezel, никога не приближавайте кръстовище с повече от 30 км/ч, защото не знете какво може да се случи!
Не е важно какво ви чака на кръстовището, важно е, че като сте в България, трябва да се оглеждате и за туземци, и за туземци с хранилки, да не говорим за пешеходците!
Карайтре внимателно!


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Чет 24 юли 2008 23:50


На хранилка се спира по закон. Дали ще ги нахраниш е въпрос на личен избор. Защо до сега не съм дал една стотинка?

За туземчетата по светофарите преди си носех спрей и мисля пак да си взема. Голяма радост настава като му напудриш очичките с невропаралитичния ;)


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Чет 24 юли 2008 23:52


kam_tod написа: и за туземци с хранилки!


тук съм на 100% съгласен с теб. Мен на сточна гара преди 2 години ме глобиха защото на излизане към паметника левски съм спрял рязко за да не ударя пещеходец. Отзад ми се качи едно такси !!! Та куката ни глоби и двамата.Таксито че не пази дистанция и гледа в облаците , а моя милост беше глобена за безпричинно спиране (на пеше ходеца му беше зелено а аз правех нещо като десен завой (идвах от лъвов мост)

Та на въпроса дали е по добре да ударя пещеходеца Сержант ЕДИ КОЙ СИ ми отговори че пешеходеца е длъжн да се пази :lol:


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Чет 24 юли 2008 23:54


Brezel написа:
kam_tod написа: и за туземци с хранилки!


тук съм на 100% съгласен с теб. Мен на сточна гара преди 2 години ме глобиха защото на излизане към паметника левски съм спрял рязко за да не ударя пещеходец. Отзад ми се качи едно такси !!! Та куката ни глоби и двамата.Таксито че не пази дистанция и гледа в облаците , а моя милост беше глобена за безпричинно спиране (на пеше ходеца му беше зелено а аз правех нещо като десен завой (идвах от лъвов мост)

Та на въпроса дали е по добре да ударя пещеходеца Сержант ЕДИ КОЙ СИ ми отговори че пешеходеца е длъжн да се пази :lol:


пхахахха... тогава и за сержанта спрейче :lol:



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта