! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
rageforyou
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 28 ное 2009 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна - к.к Чайка , местност Ален Мак , град Плевен

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот rageforyou » Вто 01 дек 2009 13:10


AmW написа:
vw_golf_4_tdi написа:.....



С две думи, хората спазващи ограниченията трябва да се съобразяват с такива като теб - неспазващи ЗДвП


Колега не всико опира до закона , понякога трябва човек да помисли преди да прави нещо.




pachoo
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Левски

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот pachoo » Вто 01 дек 2009 13:16


Здравейте колеги, пускам тази тема не с цел да се заяждам с марката или да оронвам името й, а я пускам с надеждата, че въпросния шофьор ще я прочете и може би ще обясни постъпката си. Ако администраторите сметнат, че темата не е подходяща нека я изтрият.
Та всичко се случи вчера 30.11.2009 някъде към 11:30-12:00 по пътя след село Приселци(област Варна). Шофирах личния ми в порядъка на 70-90км/ч, когато бях настигнат от автомобил Фолксваген Голф 3, тъмно син с регистрация: У 1557 .. При положение, че нямаше коли в насрещното движение водачът на Голфа изпревари доста близо до мен след това ми сече пътя с натискането на доста резки спирачки и може би 5см ме деляха от това да го ударя от зад. Това как да е се спасих извадих някакъв рефлекс или нещо такова, но не успях да го ударя отзад. Помислих, че нещо се е случило, но циркът на пътя продължи. Водачът на Голфа си свали прозореца, и изхвърли доста хартийки, като се опитваше да цели предното ми стъкло, след това не му стигнаха хартийките, но и изхвърли и чашата си от кафе която се удари пак в стъклото. Не знам как бихте се почувствали на мое място, но исках да разбера какъв е проблема на водача все пак колата ми не е боклукчииско кошче. Изпреварих го, един приятел който беше с мен се опита да му направи знак да спре за да изясним ситуацията но водачът продължи. Като сметна, че това което е сторил е нещо нормално и хич не го интересуваше.
Нарочно не крия регистрацията на колата, последните две букви не съм сигурен, но мисля, че бяха АМ, искам да се замислите за действията на пътя, нека спрем вандалщините, нека спрем и катастрофите. Не виждам никакъв смисъл от действията на този водач освен, че на 2-3 пъти щяхме да се ударим без да има друга кола на пътя или просто от това, че "някой" е решил да се прави на гъзар и е решил да се да се покаже пред някой.
С уважение П.Н.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Winner25 » Вто 01 дек 2009 13:30


Специално за изпреварването - има си закон :!:
Ако някой е тръгнал преди теб спираш и чакаш. Дори и да се движи с 1км по-бързо от другия автомобил. Нямам нищо против хората които бързат. Който с колкото иска с толкова да кара, но никой не е длъжен да му осигури свободна лента. По автомагистралите (ако може така да се нарекат) в България не е толкова натоварено движението и ако постоянно наблюдавате движещите се пред и зад вас спокойно може да пътувате без да използвате спирачки :wink:

Последна промяна от Winner25 на Вто 01 дек 2009 14:15, променено общо 1 път.


rageforyou
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 28 ное 2009 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна - к.к Чайка , местност Ален Мак , град Плевен

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот rageforyou » Вто 01 дек 2009 14:08


Winner25 написа:Специално за испреварването - има си закон :!:
Ако някой е тръгнал преди теб спираш и чакаш. Дори и да се движи с 1км по-бързо от другия автомобил. Нямам нищо против хората които бързат. Който с колкото иска с толкова да кара, но никой не е длъжен да му осигури свободна лента. По автомагистралите (ако може така да се нарекат) в България не е толкова натоварено движението и ако постоянно наблюдавате движещите се пред и зад вас спокойно може да пътувате без да използвате спирачки :wink:


Мисля , че това мнение за напавачите , който при висока скорост направо се забиват в задницата ти .


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 01 дек 2009 14:33


Winner25 написа:Специално за изпреварването - има си закон :!:
Ако някой е тръгнал преди теб спираш и чакаш. Дори и да се движи с 1км по-бързо от другия автомобил. Нямам нищо против хората които бързат. Който с колкото иска с толкова да кара, но никой не е длъжен да му осигури свободна лента. По автомагистралите (ако може така да се нарекат) в България не е толкова натоварено движението и ако постоянно наблюдавате движещите се пред и зад вас спокойно може да пътувате без да използвате спирачки :wink:


не! първо се уверяваш, че лентата до теб е свободна, тогава навлизаш и изпреварваш. лентата не е свободна, когато аз съм в нея и шанса да спра в багажника ти преди ти да изпревариш е доста голям!


Потребителски аватар
Стиви Джи
Мнения: 1987
Регистриран на: Пет 05 авг 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Стиви Джи » Вто 01 дек 2009 14:50


vw_golf_4_tdi написа:
Winner25 написа:Специално за изпреварването - има си закон :!:
Ако някой е тръгнал преди теб спираш и чакаш. Дори и да се движи с 1км по-бързо от другия автомобил. Нямам нищо против хората които бързат. Който с колкото иска с толкова да кара, но никой не е длъжен да му осигури свободна лента. По автомагистралите (ако може така да се нарекат) в България не е толкова натоварено движението и ако постоянно наблюдавате движещите се пред и зад вас спокойно може да пътувате без да използвате спирачки :wink:


не! първо се уверяваш, че лентата до теб е свободна, тогава навлизаш и изпреварваш. лентата не е свободна, когато аз съм в нея и шанса да спра в багажника ти преди ти да изпревариш е доста голям!

Първо не съм от каращите бавно, но считам, че най-малкото е възпитано като нарушавам ограниченията поне малко да се съожбразявам с тези, които ги спазват. Второ, в града, ако имам намерение да завивам наляво няма сила която да ме накара да освободя пътя за някой бързащ, с който ще сме заедно на следващия светофар. И трето, определено като искам да се престроявам в друга лента още с даването на мигач нахлувам като талибанин, защото винаги има някой бързащ като теб, който като види мигача ми веднага дава газ, да не би да случайно да има една кола повече пред него. А той вече как ще спира и къде си е негова работа. Правилникът се е произнесъл и по този въпрос. Лек ден и успех в стрийт рейсинга.


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот tarikat89 » Вто 01 дек 2009 15:00


да но нали се сещаш че ти ще си виновен щото си карал със 160км и затрашаваш околните ? при ограничение 130.. малко са ви камерите на такива като теб .. и чак се хвали 160-170...и кво стигна по бързо с 10 мин и застраши живота на 1/3 от движещите се по пътя .. после да сме карали разумно.. младите шофьори били виновни.. а това че тези с по голям опит се имат за нещо повече и нарушават всеки втори закон..
такъв пример ли ще дадеш на децата си? защото те ще гледат от теб как караш и ще го правят същото..и после четем по вестниците и гледаме по новините кои къде се обърнал кои къде се размазал.. статистиките за катастрофите и загиналите..


rageforyou
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 28 ное 2009 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна - к.к Чайка , местност Ален Мак , град Плевен

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот rageforyou » Вто 01 дек 2009 15:11


tarikat89 написа:да но нали се сещаш че ти ще си виновен щото си карал със 160км и затрашаваш околните ? при ограничение 130.. малко са ви камерите на такива като теб .. и чак се хвали 160-170...и кво стигна по бързо с 10 мин и застраши живота на 1/3 от движещите се по пътя .. после да сме карали разумно.. младите шофьори били виновни.. а това че тези с по голям опит се имат за нещо повече и нарушават всеки втори закон..
такъв пример ли ще дадеш на децата си? защото те ще гледат от теб как караш и ще го правят същото..и после четем по вестниците и гледаме по новините кои къде се обърнал кои къде се размазал.. статистиките за катастрофите и загиналите..


Колега мисля че грешиш .
1-во Водач с гоялм опит няма да се прави на светкавица , защото вече тоягата му е играла в/у главичката.
2-ро грешката не е само в младите , а и в старите , но какво означава млад водач. В прочем гледах нещо по новините за младите шофиори и се спуках от смях . Класифицараха ги по възраст а не по опит - една грешка на държавата ! . Не може да имаш книжка от 5 години , да не си карала и 1 година поне и да се водиш опитен водач.
3-то Според мен е критерият за свидетелство за мпс се изразява в това колко пари ще дадеш на инструктора си , нали всички си спомняте за корумпираните инструктори .


tarikat89
Мнения: 411
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 13:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот tarikat89 » Вто 01 дек 2009 15:31


ми колега.. аз имам книжка от 2 години и 2-3 месеца
и имам навъртяни над 40хил км.. а има шофиори с по 10години книжки дето на ден навъртат по 5 км от тях до работата и тва им е и вече перфектния шофьор..пък ги гледам тук пред нашия блок има някои дет не могат си паркират колата като хората..


rageforyou
Мнения: 73
Регистриран на: Съб 28 ное 2009 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна - к.к Чайка , местност Ален Мак , град Плевен

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот rageforyou » Вто 01 дек 2009 15:40


tarikat89 написа:ми колега.. аз имам книжка от 2 години и 2-3 месеца
и имам навъртяни над 40хил км.. а има шофиори с по 10години книжки дето на ден навъртат по 5 км от тях до работата и тва им е и вече перфектния шофьор..пък ги гледам тук пред нашия блок има някои дет не могат си паркират колата като хората..


Разбирам те колега напълно.


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 01 дек 2009 15:42


Стиви Джи написа:
vw_golf_4_tdi написа:
Winner25 написа:Специално за изпреварването - има си закон :!:
Ако някой е тръгнал преди теб спираш и чакаш. Дори и да се движи с 1км по-бързо от другия автомобил. Нямам нищо против хората които бързат. Който с колкото иска с толкова да кара, но никой не е длъжен да му осигури свободна лента. По автомагистралите (ако може така да се нарекат) в България не е толкова натоварено движението и ако постоянно наблюдавате движещите се пред и зад вас спокойно може да пътувате без да използвате спирачки :wink:


не! първо се уверяваш, че лентата до теб е свободна, тогава навлизаш и изпреварваш. лентата не е свободна, когато аз съм в нея и шанса да спра в багажника ти преди ти да изпревариш е доста голям!

Първо не съм от каращите бавно, но считам, че най-малкото е възпитано като нарушавам ограниченията поне малко да се съожбразявам с тези, които ги спазват. Второ, в града, ако имам намерение да завивам наляво няма сила която да ме накара да освободя пътя за някой бързащ, с който ще сме заедно на следващия светофар. И трето, определено като искам да се престроявам в друга лента още с даването на мигач нахлувам като талибанин, защото винаги има някой бързащ като теб, който като види мигача ми веднага дава газ, да не би да случайно да има една кола повече пред него. А той вече как ще спира и къде си е негова работа. Правилникът се е произнесъл и по този въпрос. Лек ден и успех в стрийт рейсинга.


ми като се нацелиш в някой, който е заспал на волана и няма гражданска и пак ще си говорим


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот theultimate » Вто 01 дек 2009 16:27


При престрояване трябва да се убедиш че няма коли от ляво. Ако видиш че някой се е засилил и въпреки това минеш това е отнемане на предимство. ОК казвате превишена скорост, ама аз карам със 130 и пак така ме засичат... Добре че германците не са като нас - тук щяхме да развием теория как тия дето карат отляво с 200 са рейсъри от село и трябва да ги засичаме :)


Потребителски аватар
feersum
Мнения: 260
Регистриран на: Чет 01 ное 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот feersum » Вто 01 дек 2009 17:04


vw_golf_4_tdi написа:
Winner25 написа:Специално за изпреварването - има си закон :!:
Ако някой е тръгнал преди теб спираш и чакаш. Дори и да се движи с 1км по-бързо от другия автомобил. Нямам нищо против хората които бързат. Който с колкото иска с толкова да кара, но никой не е длъжен да му осигури свободна лента. По автомагистралите (ако може така да се нарекат) в България не е толкова натоварено движението и ако постоянно наблюдавате движещите се пред и зад вас спокойно може да пътувате без да използвате спирачки :wink:


не! първо се уверяваш, че лентата до теб е свободна, тогава навлизаш и изпреварваш. лентата не е свободна, когато аз съм в нея и шанса да спра в багажника ти преди ти да изпревариш е доста голям!

Тоест, майната му на закона, колкото по-бързо караш, толкова по-голямо предимство имаш? И всички трябва да се съобразяват с теб?

Успех в самоубиването. :screwy


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 01 дек 2009 17:29


feersum написа:
vw_golf_4_tdi написа:
Winner25 написа:Специално за изпреварването - има си закон :!:
Ако някой е тръгнал преди теб спираш и чакаш. Дори и да се движи с 1км по-бързо от другия автомобил. Нямам нищо против хората които бързат. Който с колкото иска с толкова да кара, но никой не е длъжен да му осигури свободна лента. По автомагистралите (ако може така да се нарекат) в България не е толкова натоварено движението и ако постоянно наблюдавате движещите се пред и зад вас спокойно може да пътувате без да използвате спирачки :wink:


не! първо се уверяваш, че лентата до теб е свободна, тогава навлизаш и изпреварваш. лентата не е свободна, когато аз съм в нея и шанса да спра в багажника ти преди ти да изпревариш е доста голям!

Тоест, майната му на закона, колкото по-бързо караш, толкова по-голямо предимство имаш? И всички трябва да се съобразяват с теб?

Успех в самоубиването. :screwy

за нарушаването на закона нося персонална отговорност аз. но излизайки на пътя гледам да не се пречкам на по - бързащият от мен и мн. бих се радвал, ако не ми пречат и на мен! знам, че има мн. по - бързи коли от мен и като ги видя в огледалото не им се хвърлям пред бронята, а се отмествам. ако тр. да караме в колона един зад друг, нямаше да правят магистралите с няколко ленти.


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот AmW » Вто 01 дек 2009 17:36


Може да се каже същото и за някой който изпреварвайки получава удар от зад от някой бързак като тебе. И кво правим в тоя случай ? Ти поемаш персонално отговорността ли? А ако си возя семейството вътре, и ме удариш докато карам с 120км? Кво прайм тогава колега?



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта