! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
kofata
Мнения: 216
Регистриран на: Пон 26 май 2008 18:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот kofata » Съб 11 авг 2012 17:17


Тази сутрин, събота, почти няма коли. Кръстовището на бул.Н.Мушанов и ул.Житница (точно до италиянеца). Идвайки по Мушанов и чакайки чинно за ляв по Житница. Светва зелено за направо (за ляво е червено) ние сме първа кола за на ляво. Еди ИДИОТ с Гоуф 3, С 9709... ни изпревари от ляво, в насрещното и засече колега, който идваше отсреща. Те това ако не е Идиот. mhihi




Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот my heart iS iCe » Съб 11 авг 2012 17:23


Поредните идиоти "Извън пътя" ! Както си карам по една улица, и от един път цялата кола ми беше във вода, някъв идиот от 4-ти етаж изхвърли кофа вода, през прозореца без да види има ли хора доло, или автомобили! Не ми се разправяше, и си тръгнах! maikomila facepalm

Последна промяна от Varbona на Пон 13 авг 2012 13:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот rokera671 » Съб 11 авг 2012 17:37


my heart iS iCe написа:Поредните идиоти "Извън пътя" ! Както си карам по една улица, и от един път цялата кола ми беше във вода, някъв идиот от 4-ти етаж изхвърли кофа вода, през прозореца без да види има ли хора доло, или автомобили! Не ми се разправяше, и си тръгнах! maikomila facepalm

Ами ако има пешеходци!?Ти пак си се отървал сух!


Потребителски аватар
eminem94
Мнения: 666
Регистриран на: Вто 20 юли 2010 18:51
Автомобил: Audi A4 B5 Avant
Двигател: AVG
Местоположение: София-град
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот eminem94 » Съб 11 авг 2012 20:32


Ай стига бре ... Утре май пак ще ходя да паля свещичка .... Пак на зелено за мен,един ми профуча (той беше на червено) с един автовоз ..... Тия хора не гледат ли ???


b0bituy
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 23 дек 2010 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот b0bituy » Съб 11 авг 2012 21:00


Днес малко остана да направя колата на един глупав шоп да прилича на смарт.... Глупака не стига, че не даде мигач като реши да мине леко в дясно и да спре ами и остави полвината задница на колата на пътя. Свирнах му и му направих жест с ръката, че трябва да си пуска мигачите и глупака почна да ме нарежда нещо. :banghead: Най-лошото беше, че беше човек на около 50 години а не да е някой младок като мен.... Явно за 20-30 години така и не се е научил как се пускат мигачи. :banghead: :banghead: От 4 дена имам книжка и 3 пъти щяха да ме ударят ( аз бях с предимство всички пъти... ) и аз 2 пъти щях да ударя такива олигофрени които в последния момент набиват спирачки и завиват в някоя посока без да пускат мигач.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот rokera671 » Нед 12 авг 2012 6:07


b0bituy написа:Днес малко остана да направя колата на един глупав шоп да прилича на смарт.... Глупака не стига, че не даде мигач като реши да мине леко в дясно и да спре ами и остави полвината задница на колата на пътя. Свирнах му и му направих жест с ръката, че трябва да си пуска мигачите и глупака почна да ме нарежда нещо. :banghead: Най-лошото беше, че беше човек на около 50 години а не да е някой младок като мен.... Явно за 20-30 години така и не се е научил как се пускат мигачи. :banghead: :banghead: От 4 дена имам книжка и 3 пъти щяха да ме ударят ( аз бях с предимство всички пъти... ) и аз 2 пъти щях да ударя такива олигофрени които в последния момент набиват спирачки и завиват в някоя посока без да пускат мигач.

Колко работи още има да видиш!!!Ще дойде време когато такива по дребни работи няма да ти правят впечатления.Ти си карай разумно и си пази книжката.Успех!!


b0bituy
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 23 дек 2010 20:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот b0bituy » Нед 12 авг 2012 7:39


rokera671 написа:
b0bituy написа:Днес малко остана да направя колата на един глупав шоп да прилича на смарт.... Глупака не стига, че не даде мигач като реши да мине леко в дясно и да спре ами и остави полвината задница на колата на пътя. Свирнах му и му направих жест с ръката, че трябва да си пуска мигачите и глупака почна да ме нарежда нещо. :banghead: Най-лошото беше, че беше човек на около 50 години а не да е някой младок като мен.... Явно за 20-30 години така и не се е научил как се пускат мигачи. :banghead: :banghead: От 4 дена имам книжка и 3 пъти щяха да ме ударят ( аз бях с предимство всички пъти... ) и аз 2 пъти щях да ударя такива олигофрени които в последния момент набиват спирачки и завиват в някоя посока без да пускат мигач.

Колко работи още има да видиш!!!Ще дойде време когато такива по дребни работи няма да ти правят впечатления.Ти си карай разумно и си пази книжката.Успех!!
За съжаление и да искам и да не искам ще видя... Благодаря колега. :beer


Потребителски аватар
chinadracon
Мнения: 494
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 14:10
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: София
Контакти:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот chinadracon » Нед 12 авг 2012 8:38


Колеги, оказва се, че събота и неделя са дните на шофьорите-психопати в София. Вчера установих, че половината шофьори на улицата са с ментални отклонения. Случаите бяха безброй, основно ми направиха впечатление двама. Идиот №1 - взел съм жената от гара "Искър" и си карам по булеварда, забравих как се казваше, и внезапно гледам един елемент с Пасат В5 комби ме изрязва все едно съм спрял, а карах дори и аз с превишена скорост, около 60 км/ч, не му стигна това, ами и ме засече на косъм, при положение, че бяхме само двете коли на булеварда. После естествено го хвана светофар на червено, видя, че се задавам спокойно отзад, и се чуди, чуди, и накрая се изряза на червено. Очевидно не можеше да преживее, че "гениалната" му маневра нямаше резултата, който е очаквал.
Вторият елемент с Ауди Q5 дизел, естествено те са "най-бързите на пътя" и той го демонстрираше, пак по същия начин, изряза всички, но го спря червеното на кръстовището на Техническия университет. Докато стигна и аз на светофара, тъкмо превключваше на зелено, аз естествено се продължих със същата скорост и за около няколко секунди минах на половин метър пред предницата му, преди да потегли. Резултата беше рязко пилене на гуми и ускоряване с близо 100 км/ч в рамките на няколко секунди, щото видите ли как някой кирлив Голф ще му изпревари кю петицата... Аман от комплексари, сами сме си виновни за всичко, което става по пътищата. Такива нито включени фарове, нито нищо друго не може да ги оправи. death


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот ivo_555 » Нед 12 авг 2012 19:04


1. По въпроса с карането в лявата лента, кога най после ще разберете че в населени места и пътища с ограничение до 80 никой не е длъжен да кара в дясно, просто си минете от дясно, а минаването отпред и намалянето умишлено е Идиотско изпълнение!

2. По въпроса със спазването на дистанция, да и аз карам на 2 метра преди да изпреваря и знам, че не е правилно, и знам че ако блъсна предния аз съм виновен, пък той не е длъжен да ми обяснява защо е спрял, пък ако и нарочно да е! Просто нека да спазваме дистанция!

3. По повод хвърлянето на боклуци от колите, аз пък ще дам един пример за подражание!
Днес в Приморско видях как един пич от Ауди S8 W12, намали до един кош и хвърли цигарена кутийка, ама не уцели коша, отби веднага в дясно за да не пречи, слезе взе кутийката от земята, хвърли в коша и си продължи. Евала на такива хора, просто няма как да ne взема пример от такъв човек!


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот my heart iS iCe » Нед 12 авг 2012 19:20


Преди 20 минути, чакам на сфетофара, и пред мене някаква Ланчия Делта ли беше не помня точно модела, и само 2-те коли сме на сфетофара ! Остават 20 секунди до зеленото, и аз съм зад Ланчията, и човека от нея отваря вратата и аз си помислих че ще ми се кара, а той си изтупа стелката, и след това пепелника, качи се в колата и си тръгна спокойно! Като го видях мой съоченик, добре че не ме видя, не искам да познавам такива хора! facepalm


master_gamgee
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот master_gamgee » Нед 12 авг 2012 20:10


поредната класическа ситуация, показваща че много от "идиотите" просто нямат навик да гледат какво правят околните, докато не стане късно.
Та - излизам от малка уличка и се включвам в булевард с 3 ленти, като и трите са разрешени. Огледах в огледалото, пуснах мигача и тръгнах бързичко директно към най-лявата щото бързах (карах с около 70, признавам си). Зад мене една женица също излезе от уличката, ама реши да ме изреже (въпреки че бях подал мигач и така или иначе се движих пред нея) и много рязко ме заобиколи (сигурно със 100?) и просто в последния момент навлизайки в най лявата лента видях в страничното огледало как се забива между мен и мантинелата (нито мигач беше подала, нито ми свирна) и аз на магия успях рязко да завъртя вдясно иначе директно се забиваше в мен. Това което последва беше да си карам нормално в средна лента, с изключен мигач без да променям скоростта си, чаках я да мине щом толкова бърза...е, да ама тя сума време караше зад мен, по едно време явно реши да ме задмине и почна да ми прави въпросителни знаци...


Потребителски аватар
Ludia
Most Wanted
Мнения: 7924
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 16:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот Ludia » Нед 12 авг 2012 21:02


my heart iS iCe написа:Преди 20 минути, чакам на сфетофара, и пред мене някаква Ланчия Делта ли беше не помня точно модела, и само 2-те коли сме на сфетофара ! Остават 20 секунди до зеленото, и аз съм зад Ланчията, и човека от нея отваря вратата и аз си помислих че ще ми се кара, а той си изтупа стелката, и след това пепелника, качи се в колата и си тръгна спокойно! Като го видях мой съоченик, добре че не ме видя, не искам да познавам такива хора! facepalm

явно не сте се засичали много-много из класните стаи.... :roll:


Потребителски аватар
ivo_555
Мнения: 1913
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 11:16
Автомобил:
Двигател:

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот ivo_555 » Пон 13 авг 2012 18:48


В една друга тема малко се изказах неподготвен, та за това първо ще питам!

Пешеходната пътека беше за пешеходци нали, и каращи велосипедисти нямат право да минават по нея, освен ако не бутат кУлУлото, АКО Е ТАКА, какво по дяволите искаше днес един пенсионер, който за малко да падне пред мен, изскочи ей така от нищото, караше със скорост поне два-три пъти по бърза от тази на пешеходец, изскочи на пътя може би очаквайки да закова като оная реклама на цифровата телевизия на Виваком!

Ако аз пак съм грешка, ще ги имам предвид това!


Потребителски аватар
jamie1
Мнения: 542
Регистриран на: Вто 19 юни 2012 10:57
Автомобил: Chevrolet Aveo LT
Двигател: DOHC
Местоположение: Сливен

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот jamie1 » Пон 13 авг 2012 19:34


Преди 2 дни 1 идиот с малко камионче Мерцедес за малко не мина отгоре ми.Ситуацията е следната-на булевард с по 2-ве ленти за движение които ленти стават 3-ри за ляв завой на Т-образно кръстовище навлизайки точно в лявата лента се наложи да спра зада пропусна двищещите се коли от двете ми страни които по принцип са си с предимство.Бях спрял така,че колата ми нито пресичаше маркировката на лентата в ляво и в дясно когато въпросното камионче идвайки от дясната ми страна реши да завие на ляво и за малко да се качи на капака ми.И идиота с най-голямата си наглост ми направи неприличен жест и с някаква много тъпа физиономия ми каза - ъъъъъъъъъъъъъъъъеееееееееееееей.Идеше ми да обърна и да го настигна тоя идиот и да го питам аз к'во иска като си бях спрял в лентата без да застъпвам маркировката й от 2-те страни,но не ми се занимаваше да правя панаири и го оставих да продължи пътя си.


master_gamgee
Мнения: 46
Регистриран на: Нед 17 юни 2012 20:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: ! ИДИОТИ НА ПЪТЯ !

Мнениеот master_gamgee » Вто 14 авг 2012 10:56


Е, не !
признавам си честно че действах като идиот днес в една ситуация, ама малко ми писна от тарикати...

3 ленти, аз карам в средната, най-дясната е автобусна и след 10 метра свършва с автобусна спирка. Тази лента по закон е забранена за автомобили, но ако все пак се движиш в нея трябва да излезеш преди спирката - след спирката лентите са вече две, така че трябва да минеш в средната лента и то без да отнемаш предимство на движещите се в средна лента. В случая има една голяма колона, в която съм аз. Има и един тарикат който изпреварва колоната, карайки в автобусната лента и се опитва да заобиколи автобуса, влизайки в моята лента...опитвайки се да ме избута (няма къде - и лявата лента е заета) или просто да ме накара да спра (зад мен чакат доста коли). Можех и да го изчакам (и да предизвикам недоволството и клаксоните на тези зад мен), ама ме доядя и просто внимателно се придвижих така че да не създавам опасност, но да му покажа че няма да го пусна. Реакцията беше че онзи ме приближи много и почнаха едни неистови клаксони. Принципно съм спокоен и непукист човек, ама нещо ми прещрака и като добавиш недоспиването и изнервянето по различни причини...спрях и пуснах и аз клаксона, после онзи ме настигна и почна да ми прави разни знаци. Нямах желание да влизам в никакви разправии и обяснения и се опитах да не му обръщам внимание.
По принцип в такива ситуации гледам просто да си отстъпя предимството и да си запазя спокойствието (бил съм в няколко аналогични ситуации и се задоволявам с един клаксон и една майна), но днес просто издивях.
Сега съзнавам че с реакцията си и аз съм създал някаква опасност за околните за което съжалявам. Нямаше как да видя марката на другата кола (тоест нямам представа и дали другия шофьор чете тук), но бих искал да поднеса извинения за реакцията си, но се надявам той да се замисли над своята грешка...защото според мен ПТП-тата често стават именно заради такъв тарикатлък - например в конкретната ситуация аз не съм длъжен да погледна в дясното огледало, защото там не би трябвало да има никой, и само заради предпазливост, хвърлих едно око.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта