С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
vanku87
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 06 авг 2009 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Мнениеот vanku87 » Нед 26 апр 2015 16:43


Привет на всички.Тъй като скоро ми предстои пътуване което малко ме притеснява поради факта че съм решил да напъхам един крос в служебния бус и да мина през Сърбия,реших да попитам някой правил ли е нещо подобно,как е протекла срещата с митничарите,какво да очаквам,има ли нещо незаконно в това?Благодаря предварително.




Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Мнениеот jrc2 » Нед 26 апр 2015 17:12


Ще ти кажа от опит.Състезавам се с мотори и ми е до болна познато това.Моя бус е тип кемпер-бус, но е правен, демек не е излезнал от завода фабрично така.В талона беше регнат като товарен с макс. допустим товар 3,5тона.На границата братята Сръби 2 пъти ме пускат да мина без проблем, като и двата пъти мотора бе вътре защото буса беше в процес на направа на кемпер и още позволяваше товарене вътре.Да уточня, че преградната стена зад седалките я бях махнал което е нарушение на конструкцията по закон, нямаш право да товариш и отнасяш глоби за това.Та минах си и двата пъти без проблем.Само обяснявам къде отивам и така.
При вече направен бус на кемпер със стъкла и т.н.+ закрито ремарке на теглича и мотора вътре..НЕ МЕ пуснаха! викат "брато тук пуше "truck" в талона. отиваш на камиони.Аз казвам да но съм до 3,5т и минавам за категория В книжка ...по закон съм си в правото но това тях не ги интересува.Обяснявам 2-3 пъти ме пускахте с мотора вътре, буса е брандиран и се помни и познава, а сега не може?! НЕ може!

След промяна в технотест буса е пререгистриран като СПЕЦИАЛЕН /така се водят кемпери, линейки, хладилни бусове и т.н./ и вече нямам проблем.

Та с 2 думи, може да минеш, а може и да не минеш.Както ги уцелиш на кеф. Задължително при всички положения ще ти искат талон и рег.номер на мотора.Ако нямаш- пак проблем...


vanku87
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 06 авг 2009 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Мнениеот vanku87 » Нед 26 апр 2015 18:07


Много ти благодаря за изчерпателня отговор.Мотора е чист крос и съответно не се регистрира и няма документи само договор за покупко-продажба.Какво се слчи като мина през тир канала?


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Мнениеот jrc2 » Нед 26 апр 2015 18:22


Не съм чакал на ТИР канала...винаги има 4232 тира, трябва да си луд да чакаш, заобикаляне през Румъния и така..


vanku87
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 06 авг 2009 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Мнениеот vanku87 » Нед 26 апр 2015 18:32


аха ок каквото стане отново благодаря много.

Последна промяна от gr_kanev на Нед 26 апр 2015 19:06, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение - освен бутон "Цитирай", има и бутон "Нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19722
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Мнениеот Vlad777 » Нед 26 апр 2015 21:20




vanku87
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 06 авг 2009 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: С мотоциклет натоварен в пътнически бус през Сърбия

Мнениеот vanku87 » Пон 27 апр 2015 12:20


Благодаря за информацията.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта