Разходка в Румъния , как ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Водния дух1 » Вто 29 дек 2015 13:28


Аз хващам наляво-селото се казва Jilava.Влез в гугъл-мапс,отвори прозорчето долу в ляво -спътник -и всичко ще ти се изясни.Ако имаш въпроси -питай.От моста до летището точно 2 часа.Но ти като не си ходил си сметни поне 1 час още .Може да има някъде тапа,може на Дунав-мост да е затруднено движението и т.н.Аз винаги си отпускам поне 1 час и вися на летището но по-добре така отколкото да изпусна полета-особено като изпращам синковеца.И да не забравиш винетката-седмична ,аз я купувам от бензиностанцията ,която е веднага след митницата-тя е като касова бележка-не се лепи.




Потребителски аватар
golf2949
Мнения: 206
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 16:45
Автомобил: Хюндай Туксон 4х4
Двигател: 2000 CRDI 2005г
Местоположение: Търговище

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот golf2949 » Пон 04 яну 2016 15:04


Послушах съвета на колегата Водния дух1 и минах по околовръстното. Почти нямаше трафик, но аз пътувах вечер и през нощта. През деня не знам как е трафика по околовръстното.


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот fighter-interceptor » Сря 02 юни 2021 14:53


Някой,ако е влизал в Румъния при Дуранкулак да каже какво е положението?


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот joromnt » Сря 04 авг 2021 14:09


Темата е малко стара, но да попитам все пак...
Интересувам се от тривиалната разходка Русе- Букурещ-Бран-Брашов-замъка Пелеш-Синая-Русе.
Много фирми имат подобна екскурзия, но предпочитам да отида с кола до там. По уединено ми е някак.
И понеже целта е да сбъдна мечта на нежната половинка, в края на октомври да отпразнуваме нейния РД че е тогава /тя е нещо като фен на Хелуйн и Дракула/, искам да се подготвя, да няма излагации... Дивотиите около короната са ясни, PCR за сега не се изисква. Притеснява ме най-вече с какво око се гледа на бг туриста в Румъния, има ли проблеми при подобен род разходки? От познати чух доста странни неща, за опасност от кражба на колата ако е лъскава, карали след теб сякаш те следят, не смеели да спрат да заредят поради страх от измами... Опитвам се да отсея истината от въображението им, но за съжаление не познавам огромен брой хора ходили там с кола...
Всяко мнение би ми било полезно.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Petrolhead » Сря 04 авг 2021 15:29


замъкът е пълна цигания, абсолютно го пропуснете


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Svetlix » Сря 04 авг 2021 18:09


joromnt написа: От познати чух доста странни неща, за опасност от кражба на колата ако е лъскава, карали след теб сякаш те следят, не смеели да спрат да заредят поради страх от измами... Опитвам се да отсея истината от въображението им, но за съжаление не познавам огромен брой хора ходили там с кола...
Всяко мнение би ми било полезно.


Глупости ....
Няколко пъти съм ходил и няма такива неща. Като отидеш и сам ще се убедиш, че хората са доста по-напред от нас във всяко отношение. Карат по-нови коли от нашите, имат по-добри пътища, никой не те гледа на криво за това, че си чужденец. Горивата им са по-скъпи, но в хранителните им магазини стоките са по-евтини или на цени като нашите.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот joromnt » Вто 10 авг 2021 12:14


Благодаря :redface


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Водния дух1 » Съб 14 авг 2021 17:43


Понеже се минава покрай град Плоещ- гледай да хванеш магистралата- Букурещ -Плоещ . Другия път е много натоварен,минава през много нас.места и се пътува бавно.Можеш да минеш през Брашов ,а можеш и да не минеш. Иначе наистина малко е прехвален замъка на Дракула...


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Разходка в Румъния , как ?

Мнениеот Andonov » Пон 23 авг 2021 11:44


Няколко пъти ходя и се връщам. Последния беше до Брашов миналата седмица. Това което са ти казали няма нищо вярно. В хотелите и заведенията са много любезни. Резервация правя и плащам през Букинг.
Аз лично ти препоръчвам да минеш през центъра на Букурещ а не по околовръстното (било източно или западно)- много трафик с тирове, ремонти и чакания.
В час пик града се минава за 30 мин и то измерено не от табелите а от околовръстното, през центъра до пресечната с другото околовръстно.
През магистралата за Плоещ ще изгубиш повече време. Карай си по път E60. Пътя е нов и с по 2 ленти в посока. В населените места се минава с 80-100км/ч (никой румънец не намаля) защото няма кръстовища.
Стационарните камери не работят. Полиция само веднъж видях.
В посока на връщане през центъра трябва да хванеш след поредното кръгово десните две ленти за да минеш под града. В противен случай горе въртиш през много кръстовища и губиш време.
В посока отиване на същото място левите две са за тунела, но там дори и да не минеш през него продължаваш направо и малко ще се забавиш, но ще видиш 9 ленти в една посока :biggrin .
Приготви се за голямо задръстване през деня в Карпатите след като пътя стане двупосочен Плоещ - Брашов от южната част. Вечер е спокойно. 8 км за 2 часа почти :biggrin
Ако друго те интересува съм насреща.

п.с. за мен си заслужава да се види замъка
https://www.google.bg/maps/dir/44.03895 ... 0c!1m0!3e0



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта