Пътуване с кола до Дурас Албания. Моля за кратък инструктаж.

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Пътуване с кола до Дурас Албания. Моля за кратък инструктаж.

Мнениеот drago_tr » Пет 05 юли 2019 21:53


Здравейте!
Предстои ми пътуване от София до Дурас Албания. Моля за информация относно препорачителен и безопасен маршрут, пътни такси, за какво да се внимава, общо взето всичко по предстоящото пътуване. Някакви по специални документи за колата изискват ли се за Македония и Албания. Желанието ми е да се подготвя добре за да нямам изненадващи ядове.
Благодаря
:bowdown




Svetlix
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Пътуване с кола до Дурас Албания. Моля за кратък инструктаж.

Мнениеот Svetlix » Пон 08 юли 2019 14:52


Здравей

Зелената карта е задължителна за Македония. Искат ти я още на границата. Ако колата не е на твое име е хубаво да имаш пълномощно.

Поздрави


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Пътуване с кола до Дурас Албания. Моля за кратък инструктаж.

Мнениеот fighter-interceptor » Пон 08 юли 2019 20:32


Най-бързо е след Македония да влезеш в Косово,качваш се на магистралата за Албания, но освен такса за магистралата се плаща за Косовска "зелена карта",преди три години беше 30 евро.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Пътуване с кола до Дурас Албания. Моля за кратък инструктаж.

Мнениеот Водния дух1 » Пон 08 юли 2019 21:21


Излизаш през Гюешево ,оттам към Куманово и СКопие. След това към Тетово и Струга. Струга е на ОХр.езеро. От там надясно към Албания и Дурас. В Албания няма къде да объркаш -просто следваш табелите към Тирана и Дурас. В Албания горивото е доста по-скъпо от България. Направи си сметка като излизаш от Македония да заредиш до горе. Ще ти стигне да отидеш и да се върнеш обратно до Македония. Пътя е предимно планински с изключение на 100тина км. около Скопие и 30-40км около Дурас. Около Скопие е магистрала и се заплаща на място( ПО-ДОБРЕ В денари). Преди 2 години нямаше винетки,нито в Македония,нито в Албания. Съветвам те да спазваш ограниченията. Мен не са ме спирали и не съм виждал ченгетата да се крият в храстите. И ако имаш дъщеря си отваряй очите на четири в Албания. Ние ходихме преди 2 години там на море. Беше много евтино. Дано съм бил полезен. Ако имаш въпроси -на лични. За мен през Косово не беше вариант- много криминална ми изглеждаше тази държава.


iwan33
Мнения: 78
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Пътуване с кола до Дурас Албания. Моля за кратък инструктаж.

Мнениеот iwan33 » Нед 25 юни 2023 20:30


Моля някой, който е правил скоро подобно пътуване, да сподели впечатления и препоръки. Ако има такъв, разбира се...



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта