нов хит сред измамниците на пътя

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Luper » Сря 29 апр 2009 10:11


Взето е от друг форум:

Код: Избери всички

Та ще започна с малко предистория. Действието се развива на магистралата София – Ботевград. В ранният следобед на 24.04. петък се прибирам от северна България към Пловдив. Както си карам гледам светлосива Алфа (значително нова) с не български номер ( не видях какъв е номера, но не беше нашенски) спряла в аварийната лента на аварийни. В момента в който почти преминавах покрай нея един добре облечен изкочи почти пред мен и започна да маха много ентусеазирано и аз набих спирачките да видя какво става. Да съм спрял на не повече от 50-60 метра пред „закъсалата” кола. Обръщам се и гледам един на бегом пристига към мен. Дойде и започна да обяснява как му протекла една гарнитура и не можел да се прибере с колата и му трябвали 5 литра масло да може да мини границата. Колата му била нова ама неговия телефон не можел да се свържи с неговия застраховател и ми поиска да звъннел един телефон от моя. Естествено му дадох, набра някакви цифри започващи с 0040ххххххх и т.н. и ядосано започна да вика нещо на неговия си език. Между другото говореше малко български, малко руски, малко английски и къде с ръкомахане къде с приказки се разбрахме. След като не можа да се свържи започна да се жалва как щял да осъмне в България ама той бил италианец който работел в Германия и как щели да го изгонят от работа, а в тая криза как щял да издържа болната си от диабет жена и децата си. Които (не знам колко са негови) или дали изобщо те бяха в колата, но като погледнах назад се виждаше ясно, че в колата има жена и някакви седнали на задната седалка, но те не се виждаха и предположиш, че това са децата. Започна да ме моли и да му дам пари за 5 литра масло, а той щял да си запиши моя номер и да ми ги върне. Казах му, че нямам и парите са служебни ама ония беше много настоятелен и предложи да ми даде пръстена си който му беше на ръката и струвал 250Е за 600 лв.
(направи се, че не знае курса на еврото) и с тия 600 лв. щял да си купи масло. Аз съвсем любезно му обясних, че вече сме в Европа и нашият Лев е силна пара и че 5 литра масло струват 30 лева и т.н. абе турих една реклама на България. Ония взе да се тюхка и най - накрая вика ей то го тоя пръстен за 30 лв. да мога де си отида. Взех го аз турих усмивката, че е на „далавера” и се понесох гордо към Пловдив с чисто новия си пръстен наперен на ръката. Прибрах се в петък вечерта, беше късно да ходя на златар в събота (вчера) нещо се замотах и не отидох пак, ама през цялото време разправях за „далаверата” и днес отидох да видя колко грама е. С влизането си в златарското ателие го вдигнах да го покажа за да кажа, че искам проба и да знам колко грама е. Златаря още преди да продумам каза „Не е” Викам кво не е бе? Не е златен вика такива съм видял поне 20 от нова година до сега. Някой закъсал ли ти го продаде и ми се радва един такъв.
Направих се, че съм го намерил и се ометох по най бързия начин. Сега ще си го пазя за спомен ама идеята на темата беше друга. Внимавайте, навъдили са се бая измамници по пътищата, щом златаря го позна без да го гледа и каза, че това е 20-тия които вижда, значи не съм само аз идиота който купува на „далавера” Това били румънци които минавали границата и идвали в България само с такава цел и като дръннат двама- трима и се омитали. Имало ги много та внимавайте на кой спирате да помагате и как помагате.




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот MITKO_DVD » Сря 29 апр 2009 11:04


Това колега е много старо баща ми си пази такъв пръстен може би от преди около 15г. да не са и повече така беше дал 10л.бензин,но тогава бяха други времена и имаше доста държавно гориво :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Wish_Master
Мнения: 948
Регистриран на: Сря 09 май 2007 18:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Wish_Master » Сря 29 апр 2009 11:36


Незнам колко старо е, но едни приятели наскоро пътуваха от Търново към Варна и някъде по пътя същата ситуация, само че за бензин. В крайна сметка срещу 50лв са взели "златен" пръстен...
Е просто няма такива хора. Ти спираш да му помогнеш, а те гледат да оберат в най-добрия случай... :twisted:


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот embi4a » Сря 29 апр 2009 12:35


Това румънското злато стана голяма атракция mhihi На моя роднина почти идентично само, че на нея я спира човечец и казва, че е много закъсал и няма какво да яде. Поискал и 10 лв за венчалната си халка (колко трогателно). Тя отишла след ден-два в златарското ателие и още от вратата и рекли, че това е румънско злато :mrgreen:


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот zloby3400 » Сря 29 апр 2009 13:11


Братле, незнам кой набор си, ама това е стар номер. Така преди 10 години ни спряха до Севлиево, аз още нямах книжка. Мангала ми се видя съмнителен и понеже бях див металист - отнесе два шута в гъза,беше се хванал за вратата на нашата кола и не ни пускаше да тръгваме, та затова го сритах де... Пътувахме 4 човека - студенти и кво ли си вика - тея малките сега ще ги омотам. Жалко че не го набих тогава, за аверите се развикаха, било им жал :beat_butt2


Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Luper » Сря 29 апр 2009 18:55


може и да е старо- аз за пръв път днес го чух, а и явно са зачестили, та ми се стори доста слипи
аз примерно ако бях сигурно същото щях да направя..


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10403
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот IvanMan » Сря 29 апр 2009 19:11


б**ти гадовете, после спри на някой да помогнеш. :beat_butt2


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот zloby3400 » Сря 29 апр 2009 21:37


Ами те действат точно както описва колегата Luper - изскача пред колата и като спреш почва да хленчи и да се жалва, винаги има жена и деца. И на нас ни предлагаха пръстен за 30 - 40 лева, който струвал 10 пъти повече. И най - лошото е че така ти се лепват че не те оставят да си тръгнеш. Ако не бях слязал от колата да го сритам тоя, аверчето дето ни возеше вече вадеше парите да му дава за пръстена... Няма срамно човек да се хване на въдицата и да се преебе, но като разберат и други хора, вече ще се пазят. Айде че стана късно и наздраве :beer


Потребителски аватар
Rabbit
Зайцевъд
Мнения: 965
Регистриран на: Сря 15 дек 2004 8:50
Автомобил: Audi
Двигател: BAT 2005
Местоположение: София

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Rabbit » Чет 30 апр 2009 10:17


това не означава, че не трябва да спирате на закъсали автомобили с деца на задната седалка.
Пример: преди две години намерих едно сръбско семейство на пътя към вилата. тойотата беше изхвърлила водата и изкривила главата. Три дни ми гостуваха на вилата докато в сервиза им оправят колата. Малко ги поодраха за съжаление, но нищо не можех да направя по въпроса. Поне им спестих хотела и ги возих насам-натам.

п.п. много красиви тези сръбкини бре. и майката и дъщерите бяха хубавици.


Потребителски аватар
Luper
Мнения: 903
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 8:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Luper » Чет 30 апр 2009 12:28


Rabbit написа:....
п.п. много красиви тези сръбкини бре. и майката и дъщерите бяха хубавици.

след тоя послепис ясно е от къде идва тая всеотдайност, вече не звучи толкова благотворително :D

иначе шегата настрани прав си ест, не всички закъсали хора по пътищата са измамници и само те дебнат да те изпързалят, факт е обаче, че има и такива, така че е добре да се има 1 наум за такива далавери


Потребителски аватар
Jovani
Мнения: 145
Регистриран на: Пон 28 апр 2008 15:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Jovani » Чет 30 апр 2009 12:39


Качни си го пръстена на огледалото, и имай едно наум, а и по честичко разказвай историята.
По темата - от 2 седмици един младеж стой в задръстването на спускането на бул.И.Гешов в София, точно срещу ОМВ-то с едно шише литър и половина и иска 2 лева за бензин. Първия път му дадох. След това го виждам там почти всеки ден, сигурно е доходно.


Потребителски аватар
Rabbit
Зайцевъд
Мнения: 965
Регистриран на: Сря 15 дек 2004 8:50
Автомобил: Audi
Двигател: BAT 2005
Местоположение: София

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Rabbit » Чет 30 апр 2009 13:28


а сутрин го карат с мерцедес до това кръстовище. мдаааа
следващия път да не му даваш нищо.


Georgi_G
Мнения: 129
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София / Възраждане

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот Georgi_G » Чет 30 апр 2009 14:55


В началото на 90-те години на това му викаха румънската измама със златото. Беше особенно популярна в северна България и доста народ изгоря с пръстени за по няколкостотин марки, даже и мои приятели бяха гризнали дърво и то от истински (според тях) румънци. Абе спреш да помогнеш и "я вземи това дръвце", ако се полакумееш отнасяш и по-голямо.

Така, че не е ново, а просто възраждане на позабравено старо.


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот BastunSelski » Чет 30 апр 2009 16:16


Мда доста стар номер,то и за тва хората не спират да помагат. Дано обаче да не почне старата мода да се преобличат като полюцаи,че тогава лошо.


Потребителски аватар
RS1
Мнения: 141
Регистриран на: Пет 14 яну 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Офиса

Re: нов хит сред измамниците на пътя

Мнениеот RS1 » Чет 30 апр 2009 21:00


Същото, но на ОМВ на Ботевградско шосе ( преди Богров). Аз за 30лв измуфтих 2 пръстена и ланец :lol: . Бях тръгнал към едно село и си избих там на пръстен по 20лв и ланеца за 30. Следващият път ги търсих измекярите да купя пак ама ги нямаше. Намерете някое манго и го офертирайте ;)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта