Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот Vlad777 » Пон 13 яну 2020 11:43


samo_pechka написа:Ако общото тегло не превишава 3.500 кг пълни маси ( лека кола+ ремарке ) , не ти трябва винетка отделна за ремаркето. Ако превишава- отделна за ремаркето с неговия си номер. Това в Унгария.

Има и друго условие - ако теглещото МПС е с категория N1 в талона отново трябва винетка категория D2 за него и U за ремаркето.

Като цяло мисля, че ще можеш да минеш без винетка за ремарке с турана, освен ако не е регистриран като N1 по някаква причина.

А иначе правилно си се ориентирал за връщането през Румъния. Между другото и аз съм докарал няколко лодки от Германия и Холандия на колесар.




jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 11:57


Срещу N1пише 1130,срещу N2пише 1140.Категория D-Лек автомобил,(D2)-многофункционален.Това е в талона


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот Vlad777 » Пон 13 яну 2020 12:50


Виж какво пише в големия талон:
- графа J:
- графа S:
- графа S.1:

Ако в графа J пише "М1" и в графа S или S.1 цифрата е 7 или по-малко, значи си за винетка D1 в Унгария.

Ако в графа J пише "N1" или в графа S/S.1 има цифра 8 или повече, то си за винетка D2 и трябва отделна винетка и за ремаркето.


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 13:04


В графа J пише M1а в графа S.1-пише 6+1


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 16:23


Благодаря на всички за изказаните мнения и препоръки,надявам всичко да е ОК. Утре сутрин пътувам и като се върна ще пиша дали съм имал проблеми !Надявам се , че тези пояснения ще помогнат на много хора да са подготвени преди пътуване в чужбина!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 яну 2020 18:28


Vlad777 написа:
samo_pechka написа:Ако общото тегло не превишава 3.500 кг пълни маси ( лека кола+ ремарке ) , не ти трябва винетка отделна за ремаркето. Ако превишава- отделна за ремаркето с неговия си номер. Това в Унгария.

Има и друго условие - ако теглещото МПС е с категория N1 в талона отново трябва винетка категория D2 за него и U за ремаркето.

Като цяло мисля, че ще можеш да минеш без винетка за ремарке с турана, освен ако не е регистриран като N1 по някаква причина.

А иначе правилно си се ориентирал за връщането през Румъния. Между другото и аз съм докарал няколко лодки от Германия и Холандия на колесар.

Да, аз го бях посочил в преден пост , само не бях пояснил, че винетката е по-скъпа за тези категории
samo_pechka написа:...пропуснах да добавя за Унгария. Лекия автомобил трябва да е до седем места вкл водача . И ако пълната маса на колата + пълната маса на ремаркето не првишават 3.5т , кара се с винетката на колата и няма нужда от отделна за ремаркето, превишава ли дори с 5 кила, отделна винетка и за ремаркето
Ако са местата над седем вкл.шофьора ( 8 или 9 )- винетка за колата и отделна за ремаркето. Независимо от общата маса . Същото важи и ако колата се води товарна ( нищо, че реално е лека кола ) , независимо от масата на колата , се изисква и отделна винетка за ремаркето .



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта