Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 12 дек 2019 19:05


Andonov написа:Това е най правилния маршрут, не само от финансова гледна точка

Ако пътуваш от север - да, но ако тръгваш от Мюнхен, пътят се увеличава със стотина километра.




Aleksiev777
Мнения: 393
Регистриран на: Пон 10 юни 2013 17:39
Автомобил: VW BORA
Двигател: 1.6 SR

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот Aleksiev777 » Съб 14 дек 2019 12:55


Благодаря за мненията!
Аз ще имам нощувка в Загреб и оттам към София, така че Унгария отпада като вариант май, защото ще обикалям ?


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Нед 12 яну 2020 19:47


Нека и аз да попитам. Пътувам в други ден за Щутгарт,избрах маршрута ми бъде през Сърбия, Унгария Австрия и Германия,по мнение на повечето хора с които разговарях, включително и след като прочетох темата тук,реших това.Ще се радвам на помощ, понеже казусът ми е малко по различен.От тук тръгвам с лек автомобил по посоченият маршрут,в Германия имам уредена среща с човек от който ще купя колесар с лодка и на следващият или на по- следващият ден се прибирам обратно в България.Предупредиха ме, че на връщане ако мина през Сърбия може да се заядат с мен заради зелената карта на ремаркето която важи за Европейски съюз, но не и за Сърбия(Много зависи Германците каква зелена карта ще ми издадат,но е вероятно за Сърбия да не важи) Познат бил отнесъл 500 евро глоба за това!Това е едното с което не съм запознат и затова реших да се прибера през Румъния. Другото-разбрах,че винетките в Унгария и Австрия са за 10 дни,(което ме хваща в двете посоки)идеално,но тук вече е въпросът -при влизане в Унгария, каква винетка да купя,след като на връщане ще съм с ремарке ?(същото важи и за Австрия)Ако купя още на влизане в двете държави винетки с включено ремарке,не зная дали ще ми искат и номера на ремаркето?който номер аз не знам.А пък ако си купя нормална за лек автомобил,ще трябва да купувам нови на връщане.Не е проблем,но моля някой ако има идея как да стане да даде мнение!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот samo_pechka » Нед 12 яну 2020 20:51


Ако общото тегло не превишава 3.500 кг пълни маси ( лека кола+ ремарке ) , не ти трябва винетка отделна за ремаркето. Ако превишава- отделна за ремаркето с неговия си номер. Това в Унгария.
За Австрия не се изисква доколкото знам ( отделна за ремаркето ) щом се дърпа от МПС до 3.5т. Поне така беше досега, за 2020-та ако има промени , не съм проверявал.
За Сърбия не съм запознат . Може да се пита при издаване на зелената карта дали важи и за там.
П.п. пропуснах да добавя за Унгария. Лекия автомобил трябва да е до седем места вкл водача . И ако пълната маса на колата + пълната маса на ремаркето не првишават 3.5т , кара се с винетката на колата и няма нужда от отделна за ремаркето, превишава ли дори с 5 кила, отделна винетка и за ремаркето
Ако са местата над седем вкл.шофьора ( 8 или 9 )- винетка за колата и отделна за ремаркето. Независимо от общата маса . Същото важи и ако колата се води товарна ( нищо, че реално е лека кола ) , независимо от масата на колата , се изисква и отделна винетка за ремаркето .


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Нед 12 яну 2020 22:48


Благодаря за бързото мнение.Колата е VW Touran 7 местен,а ремаркето е едноосно до 750кг.Ремарке +лодка е не повече от 500кг.Това означава,че няма проблем на връщане да ползвам без притеснение винетките купени на влизане в съответните държави.Ако зелената карта не важи за Сърбия,ще мина през Румъния, за всеки случай!Не знам само там пътя как е?Не съм минавал.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 яну 2020 0:25


Докъде ( до кой град в Бг) ще е пътуването на връщане?
П.п. вземи си големия талон на колата ( в случай, че не си с подробните версии на малкия талон ) , в талона да е посочено , че колата може да дърпа еди какво си ремарке ( със или без спирачки ) и до колко кг. Ако го няма , значи или е пропуск при регистрацията , или е слаган отпосле теглича и не е "узаконен" . Ще бъде проблем в определни ситуации и е възможен повод за заяждане и "рекет" от определени органи в Унгария.


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 8:40


Ще пътувам до София в обратната посока.И да, тегличът е слаган после и не съм го узаконявал! На малкия талон не пише нищо освен-МНОГОФУНКЦИОНАЛЕН! На големия не знам ,ще погледна по-късно.Накара ме да се замисля,дали няма да имам проблеми при това положение?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 яну 2020 8:53


Виж първо какво пише в големия талон. Може да е имала колата някога ( по документи ) , да е бил демонтиран и така продадена. Ако е имала, ще пише теглата на позволените ремаркета.
В Германия и Австрия едва ли ще има проблем, особено щом ремаркето се води до 750кг, в Унгария обаче не знам, 50 на 50 бих казал. Малко на случаен принцип е там .
Щом до Софето ще се пътува и ако е през Румъния , ще влезеш пред ДМ2 при Видин. Пътя до там през Румъния- няма имаш проблем . Вече насам през Бг трябва някой колега да внесе доп. яснота. Не съм минавал оттам години има.


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 9:03


Със сигурност колата не е имала теглич преди това,но ще видя какво пише в големия талон и ще пиша после.За съжаление, нямам друг избор за пътуване с друга кола!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 яну 2020 9:31


Има случаи коли без теглич, да имат описани кг за ремаркета, особено ванчета , бусчета , комбита.


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 10:49


Това което виждам в талона е обозначено с (F.3) - 3710. Преведено означава-Допустима максимална маса на състав от превозни средства!Мисля ,че това трябва да е


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 11:09


Тоест това пише на Български,превода на Англииски е малко по различен .Maximum permissible laden mass of the whole vehicle in service in the Member State of registration.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот samo_pechka » Пон 13 яну 2020 11:10


Предполагам ще ти свърши работа .
А на О1 и О2 ? Пише ли нещо?


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 11:21


Сега виждам обаче,че (0)-Технически допустима максимална маса на тегленото ремарке го няма като отбелязано.


jujistef
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 07 дек 2014 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване от София до Мюнхен. Актуално инфо? Препоръки?

Мнениеот jujistef » Пон 13 яну 2020 11:21


На 01 пише -1600



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта