Пътищата из Родопите

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот D1D00 » Нед 04 авг 2019 11:40


Благодаря за информацията колега Svetlix! от Сърница за Ковачевица мисля да мина покрай местноста Тъмната гора защото там е най-пряко по google map като гледам, но все пак в Сърница ще питам някой местен за тоя път дали е хубав, ако не ще мина през Сатовча за Гърмен макар че доста се заобикаля, ще видим местните какво ще кажат :th_up Лек и без авариен път на всички!




Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Svetlix » Нед 04 авг 2019 12:14


Аз до колкото знам, до Ковачвица има 1 единствен асфалтор път и той е през Гърмен. Питай за всеки случай, но се подготви за този отговор.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот muns61 » Пет 07 фев 2020 17:28


Бях няколко дена във Велинград, разходихме се наколо. Сърница, Юндола, Белмекен, Якоруда, Белица.
Никъде не видях знак за винетка! И коли на ТОЛ не срещнах.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Lupender » Пет 07 фев 2020 18:37


Колега D1D00 и аз гледах пряк път за Ковачевица по карти, включително по навигация през Осеново, че не ми се обикаляше от долу и... седях в един гьол 2 часа на един черен път, докато провидението не ми прати един бракониер с джуган... даже обхват на мобилен оператор нямаше. Прецени добре преди да предприемеш подобни пътувания!!!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот muns61 » Пет 07 фев 2020 18:41


Посочените от мен пътища са перфектни, по-интересно е това с винетките.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот ssssl » Съб 08 фев 2020 1:12


Асеновград-Чепеларе - перфектен! Кефът по завоите е огромен, асфалтът има добро сцепление :th_up


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот icoico » Съб 08 фев 2020 13:01


Svetlix написа:Аз до колкото знам, до Ковачвица има 1 единствен асфалтор път и той е през Гърмен. Питай за всеки случай, но се подготви за този отговор.

Taka e. Откъм Сърница има само черен път, по слухове е ОК ама се отказах след един километър, че с лека кола не ми се рискуваше
muns61 написа:Бях няколко дена във Велинград, разходихме се наколо. Сърница, Юндола, Белмекен, Якоруда, Белица.
Никъде не видях знак за винетка! И коли на ТОЛ не срещнах.


Има, има :mhihi :mhihi Толаджиите редовно киснат на отбивката в началото на града откъм гара Костандово, а велинградските катаджии имат табиет да седят в засада точно след табелата за винетка в посока Сърница, до "Свети Спас" :mhihi


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот D1D00 » Нед 09 фев 2020 8:45


Пътя за Ковачевица е през Сатовча посока Гърмен (от долната страна). Преди Гоце Делчев има табели така че няма как да се объркате. Прекия път от Сърница-Ковачевица който показва Google map-a не е за препоръчване. Приказвал съм с 2-3-ма местни от Сърница и хората ми казаха че бил черен път и по-добре да не си и помислям да минавам от там. Вярно доста се заобикаля през Сатовча но това е най-разумния вариант. Информацията ми е от август 2019. Не ми остана време да посетя Ковачевица тогава защото времето ме беше притиснало, но ходих към Гоце Делчев и пътя мога да кажа че е повече от добре и се кара спокойно. Тази година съм решил специално да посетя Ковачевица и да отделя повече време за там, така че пак през той път ще мина сигурно. Селцето е много красиво така като прегледах снимки от нета и има какво да се види както там така и из околността като Лещен, Гърмен и др места :flag_bulgaria :th_up


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот lokva » Нед 09 фев 2020 20:02


ако идвате от към сатовча отбивката е веднага след с. Дъбница. в това село много често има патрул на кат. прекият път е черен и и доста разбит от камионите които извозват дървен материял. през зиманата не бих рискувал да мина от там дори с подходящ за терена джип. въпреки че съм минавал много пъти по него


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот dobrin » Нед 09 фев 2020 20:15


Някой да има информация за състоянието на пътя (ако може да се нарече така, трябва да е съвсем черен и да минава през река на няколко места) от с. Мостово до Кръстова гора?
Четох информация във Офф роуд форума от преди по-малко от година, но колегата там го беше минавал пролетта (без проблеми), а аз се глася да го правя на 1-ви март, ако е възможно.
Едно уточнение - мисля да го пробвам с ФВ Туарег.


martiob
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот martiob » Вто 18 фев 2020 15:17


Ако става за въпрос за пътя който тръгва от пресъхналата река в края на Мостово и отива до Кръстова гора, карали сме го с мотори преди 1-2 години и не беше в добро състояние, доста тесен и пропаднал, на места изровен на дълбоки вади. С Туарег не мисля че ще стане, освен ако не е много прежален и с офроуд гуми. Иначе горе на билото вече е ок пътя за нормален джип.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот group® » Вто 18 фев 2020 17:27


martiob написа:...прежален....

Точно такъв е :mhihi


martiob
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 28 окт 2006 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот martiob » Сря 19 фев 2020 16:06


Еми да дерзаят тогава :mhihi И да дадат снимки после


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот Pichaga » Сря 19 авг 2020 19:56


Смолян Златоград през Мадан
Вариант ако искате да гледате околностите на Смолян и да ги съчетаете със Златоград. Много завои, но хубав път без натоварено движение.
Затоград Неделино Ардино Дяволския мост-пътят е приличен, към моста отклонението е тясно и трудно за разминаване на две коли
Пътят за Чудните мостове-поразбит отново, стига се с лека кола, но внимателно
Смолян-Смилян-Могилица-добър път без особености

Като цяло след 700 км по Родопите се потвърди, че там пътищата се поддържат добре


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Пътищата из Родопите

Мнениеот D1D00 » Чет 20 авг 2020 17:08


Преди около месец се върнах от почивка в с.Лещен, бях доволен от обслужването на персонала на хотел Лещен, малко е скъпичко там но си заслужаваше. Повечето пътища в югозападните родопи са в добро състояние, пиша това защото доста обикалях с Голфа из тамошните местности. Лещен и Ковачевица си заслужават да се видят, самата архитектура на къщите от едно време, разходките из калдаръмените улички и гледките как се преплитат покривите на къщите от долу видяни, вкусната храна която предлагат в ресторантчетата и чистият въздух, трябва човек поне един път да отиде там и да усети атмосферата :th_up. Село Долен също заслужава да бъде видяно :exclaim

Последна промяна от D1D00 на Съб 23 мар 2024 16:44, променено общо 1 път.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта