Ограничение на скоростта край София

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Ограничение на скоростта край София

Мнениеот velinsl » Съб 15 сеп 2012 11:24


Бих искал да попитам какво е ограничението на скоростта в уастъка около 2км. от околовръстното на гр. София по посока Пловдив до самото околовръстно?
Участъка е ориентировъчен, защотоне можа да фискирам нищо, което може да послужи като по конкретен ориентир.
Причината поради която питам, е че снощи като пътувах към София към 0:05-0:10ч нещо ми присвятка в гръб за около секунда. Не можах да видя от къде идва светлината.
Да не да са ме щракнали камери?
Гоних със 120км/ч да не съм направил фал се притеснявам.




Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот MITKO_DVD » Съб 15 сеп 2012 11:34


Споко там ограничението е само 50 mhihi mhihi mhihi ,според мен при 120 таа светкавица е останала да свети още сигурно mhihi mhihi


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот my heart iS iCe » Съб 15 сеп 2012 11:37


До колкото знам, светкавацата или по-точно камерата с такава, засича автомобила предварително и го снима от лицевата страна, димек отпред, за да може да се види и кой я кара! Но според мен едва ли е камера, може някой, зад тебе от далеч да е ръгнал дълги светлини за секунда и да ги е сменил, решил е да се поправи за грешката, но това е само предположение! Дано не са те щракнали mhihi


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот velinsl » Съб 15 сеп 2012 11:55


Така е да светкавицата на камерата, това имах впредвид Неправилно съм се изразил.
my heart iS iCe написа:Дано не са те щракнали mhihi

Благодаря за пожеланията. Много успокоителен отговор, благодаря за което :bowdown . Не се бях сетил за него.
Не зам какво да мисля защото:
1. Преди година, 2,3 по новините даваха как някакъв автомобил по телевизията Темпра комби навлязла в София със 110км/ч и даже журналистката се възмущаваше в ефир как може таква стара барака да вдигне тези километри и на снимката беше задната страна на автомобила от дясно. За това ми правя аналогия с него.
2. Относно фаровете имаше един шибан идиот кара половин час зад мен на дълги. Присвятакм му с мигачи(авариини), насрещните автомобили му присвяткат обаче mед@ла смотан не ебава. Пере си на дълги шиб@ния рогач с едно Пежо баничарка ХДИ и не го интересува. половин час се кара зад мен дълги със 110. Накрая ми писна дадох му път и го подгоних аз, зад него само дълги. Е, като ми присветнат отсреща ми става съвестно пускам къси за кратко и после пак дълги, опита да избяга. Той със 130, аз със 130, той със 140, аз със 140. Потормозих го и аз около половин час и аз пробва да бяга. Не успя. По едно време взе да ускорява доста, обаче в тоя момент пред мен имаше камион, а ме изпреварваха два автомобила от 2-3класи нагоре и се укротих. Не знам дали забеляза, че вече не съм аз след него, ама повече не го видях. Регистрацията беше СО нещо си.
Така че идиоти има всякакви. Извинявам се за някои думички просто като се сетя и отново се изнервям.
Тоя идиот ми качи разхода със 100 грама по борд mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот Vlad777 » Съб 15 сеп 2012 20:09


На влизане в София ограниченията започват преди караулката, която е преди околовръстното. Така както си го написал питаш за 2та километра четирилентов път преди караулката на влизане в София. Там си е магистрала и няма камери.

Камери има на излизане от София, около половин-един километър преди околовръстното.


Потребителски аватар
RANOPILE
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 14:45
Автомобил: VW Polo 2F
Двигател: AAU 1994
Местоположение: София, жк Лагера

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот RANOPILE » Съб 15 сеп 2012 21:05


А камерата на ул.202 не снима ли и в двете посоки на движение. Или поне другите водачи ги виждам като я наближат че намаляват и малко като я подминат и пак газ... явно трябва да наслагат камери през 200 метра


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот batmit » Съб 15 сеп 2012 21:32


След караулката започва магистралата, но преди нея ограничението е 60 а на пешеходните пътеки 50.


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот Милослав » Съб 15 сеп 2012 21:35


Чакай ся, влизане в София през Църна маца предполагам.
Подминаваш караулката и после имаш хуабв прав път преди Горубляне.

Там има един стълб камери при Пежо.
Рекламите над пътя, под които караш, точно под тях има поне 3 камери и то в посока.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот bobocamaro » Съб 15 сеп 2012 22:24


velinsl написа:.. в участъка около 2км. от околовръстното на гр. София по посока Пловдив до самото околовръстно?

:?:
Милослав написа:..Рекламите над пътя..

Изображение


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ограничение на скоростта край София

Мнениеот Теодор » Нед 16 сеп 2012 8:32


    bobocamaro написа:
    velinsl написа:.. в участъка около 2км. от околовръстното на гр. София по посока Пловдив до самото околовръстно?

    :?:
    Милослав написа:..Рекламите над пътя..

    Изображение

    Да но тези са за видеонаблюдение а не за скорост :idea: :wink:


    Потребителски аватар
    bobocamaro
    R.I.P
    Мнения: 7510
    Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
    Автомобил: Golf 3 GTI
    Двигател: 2E
    Местоположение: София

    Re: Ограничение на скоростта край София

    Мнениеот bobocamaro » Нед 16 сеп 2012 10:23


    Теодор написа:Да но тези са за видеонаблюдение а не за скорост :idea: :wink:

    Мислиш ли? Имам много дървен радар детектор, който кряка около тях. mhihi
    Сложени са там за да правят пари :041:


    Потребителски аватар
    Благовест
    Мнения: 2117
    Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
    Автомобил: Passat B5
    Двигател: AFN
    Местоположение: Пловдив

    Re: Ограничение на скоростта край София

    Мнениеот Благовест » Нед 16 сеп 2012 11:36


    Тези камери са бая преди табелата за край на населеното място...,надали не се е ориентирал,че да пердаши с 120 км/ч там.
    Не мисля,че ще имаш честитка,щото четирилентовия път на излизане е магистрала,след караулката.
    От другата страна няма как да не видиш през 50 метра табелите 120/100/80/60,пък си има хубав знак "Край на магистралата" mhihi


    Потребителски аватар
    Милослав
    Мнения: 3648
    Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
    Автомобил:
    Двигател:
    Местоположение: София
    Контакти:

    Re: Ограничение на скоростта край София

    Мнениеот Милослав » Нед 16 сеп 2012 17:12


    Благо, то и Цариградско е у Софето, ама те подтиква да караш с 20 км над ограничението.
    Там е подобно. Прав участък, равен ... само малко да се разсееш и спокойно минаваш ограничението.


    Потребителски аватар
    bace_go6o
    Мнения: 237
    Регистриран на: Съб 14 май 2011 23:21
    Автомобил: lek
    Двигател: AFN 97
    Местоположение: Sofia, Dupnica, Bulgaria

    Re: Ограничение на скоростта край София

    Мнениеот bace_go6o » Нед 16 сеп 2012 17:34


    Милослав написа:Благо, то и Цариградско е у Софето, ама те подтиква да караш с 20 км над Прав участък, равен ... само малко да се разсееш и спокойно минаваш ограничението.


    Съгласен съм! Всяка вечер се разсейвам :D

    Относно проблема на колегата, напълно възможно е да те е щракнала камерата, понеже ограничението от 50 км отпада много след тези реклами ( говоря посока Пловдив ) .. Но пък не изключвай варианта щом в гръб ти е присветнало някоя жрица на любовта да не би да ти е дала знак че е там :lol: Понеже доста такива има на другата дъга на околоМръсното :D


    Потребителски аватар
    velinsl
    Мнения: 4208
    Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
    Автомобил: B3 ---B4
    Двигател: ABS --- 1Z

    Re: Ограничение на скоростта край София

    Мнениеот velinsl » Нед 16 сеп 2012 19:57


    Бях по посока към София, още по-точно към летището.
    Където бях нямаше изобщо постойки или нещо друго, за да каже, че съм навлязъл в самия град. Встрани от пътя имаше дървета и тук таме някой рекламно пано.
    От постовете тук си правя приятния извод, че не съм сниман, защото би трябвало да премигне за част от секундата свиткавицата на камерата. За това от все сързе се надявам някой да е щракнал без да иска дългите, отново както беше писано горе.

    Кога трябва да дойде евентуалната снимка?



    Върни се в “Пътеводител”

    Кой е на линия

    Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта