Почивка на морето къде ?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот kris11 » Съб 01 авг 2020 18:58


muns61 написа:Ходя предимно на неохраняеми плажове, избирам места до които се стига максимално близко с колата до пясъка.


Аз пък ходя на неохраняеми до които има достъп с кола, ама след 6-7 км ходене пеша из горите :Mr Green Fun :11
Тихо и спокойно. По обяд огънче - миди , рапани / тази година са почти миниатюрни обаче/, салатка, ледена ракийка и бира и дрямка на сянка от 12-15ч, после пак плаж и плакнене.




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Водния дух1 » Съб 08 авг 2020 9:04


Тази година сме в Созопол. Ето и някои цени. По ресторантите цените са долу-горе еднакви- салатата започва от 6лв нагоре.Основните ястия започват от 10-11лв нагоре.Ракията-100гр. от 5лв нагоре.Шезлонг,чадър-по 3.50. На обяд някои ресторанти правят промоции-обядно меню -първо,второ и десерт-6,99лв. И двата плажа са достатъчно големи ,имат и зони за свободно плажуване.


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: Ford Mustang V8 GT CS
Двигател: 450bhp
Местоположение: София - Плевен

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот DrugiaBliznak » Вто 11 авг 2020 11:58


Явно са станали още по-нагли и при положение, че е невероятна криза по черноморието в момента.

https://www.vesti.bg/bulgaria/hoteli-po ... na-6113417

https://www.vesti.bg/bulgaria/sriv-na-p ... ni-6113380

Хотели затварят, туризма е с рекордни загуби, ама ми таксуват паркинг... :beat_butt2


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Lupender » Сря 12 авг 2020 12:54


Тази година бяхме на Китен (края на юли) заради детето, не бяхме ходили бая години и си беше почти същата тарапана - на плажа пълно, из селото народ... никакви противоепидемични мерки. Явно на бранша му липсват предимно чуждите туристи, които идват да се напиват и не стъпват на плажа. Китен си е добре за хора с деца, южния плаж си е все така хубав - широк и достатъчно дълъг. Водата беше супер чиста и най-странното беше, че нямаше комари. Околовръст има доста места за обикаляне, ние ходихме до Беглик таш и устието на Ропотамо, има и места за къмпингуване. Общо взето - по южното черноморие си е все още добре. Цените бяха поносими - вечеря за двама възрастни и дете в интервала 35-50 лева, в супермаркетите цените са различни, но макс 10-15% по-скъпо от нормалните цени. Чадъри и шезлонги са фиксирани на 3,50, на бийч бара - наливна бира 3 лева, кафе - 1,20, пържени картофи и цаца по 3,50 -4 лева, пици от 6 до 15 лева, сладолед от 2 до 7 лева, варена царевица от мангал - 2 лева.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Bai Sando » Сря 12 авг 2020 14:18


И аз в събота се върнах от Китен.Бях с малкия и му беше кеф на южния плаж.Цените са съвсем нормални,интересно ,че почти не чух друг език освен български.Няма ги руснаците и германците,или поне аз не видях такива.Доста магазинчета бяха затворени.Хора си има въпреки всичко.Няма места за паркиране никъде,на всякъде са надписали че е с платен абонамент.До колкото разбрах местата са предплатени от хотелите и квартирите.При настаняване ти дават паркомясто,предполагам са си ги включили в цената.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 21 авг 2020 18:12


Догодина ,ако ги няма пак чужденците (което е много вероятно)и паркингите ще станат безплатни,и чадърите и шезлонгите ще поевтинеят още-мдааа.Много интересно ми стана това лято в Созопол-как паркинга ,на който си бях оставил кошника,едновременно изпълняваше и функцията на наказателен паркинг. И един служител ми приказваше как е по-добре да си оставя колата доброволно.отколкото да ми я закарат там с паяка. В интерес на истината не беше скъпо-по 6 лв. за денонощие.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Почивка на морето къде ?

Мнениеот Stivi » Пет 21 авг 2020 18:37


Водния дух1 написа:Догодина ,ако ги няма пак чужденците (което е много вероятно)и паркингите ще станат безплатни...Много интересно ми стана това лято в Созопол-....В интерес на истината не беше скъпо-по 6 лв. за денонощие.

Ами да беше дошъл в Поморие,всичките паркинги са безплатни и паяк няма...всеки паркира където и както може :Mr Green Fun



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 191 госта