От магистрала Хемус към Подбалкански път

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот Varbona » Пет 29 май 2015 13:13


Колеги къде/как точно трябва да се отклоня - някъде около Витиня, идвайки от Варна, към подбалканския? Някакъв път през Горно Камарци, някой да го е минавал?

hemu-podb.JPG




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Хемус - Подбалкански

Мнениеот myrshavija » Пет 29 май 2015 14:25


Един приятел миналата година се излъга да мине и каза, че няма да повтори никога. Бил в ужасно състояние.


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Хемус - Подбалкански

Мнениеот alexx » Пет 29 май 2015 14:26


минавал съм от там за последно преди 5-6 години, но мисля че става само за качване на магистралата посока Ботевград, което също е забранено. Дефакто веднага на тунела трябва да намалиш в най лявата , да пресечеш 3-те ленти и да се пуснеш по пътя :scare3
Слез на Ботевград и хвани стария път за София покрай един язовир Бебреш, минава се под магистралата и за Камарци най чисто ми се струва


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Хемус - Подбалкански

Мнениеот vanko_VW » Пет 29 май 2015 19:25


Минаваш последния тунел и почваш да пускаш надолу, след 1-2км. слизаш от магистралата(мисля, че имаш табела Витиня) и започваш да караш(имаш табела, че пътя е затворен) в обратна посока на магистралата, след около 2-3км. имаш пресечка надясно която минава над тунела и хващаш нея, от там си само направо като 2-3км са ти доста в лошо състояние след това имаш още 6-7км. който са в завой и "обрасъл" път, Стигаш едно Т-образно кръстовище, надясно си за София, а наляво за Златица-Пирдоп.

Километрите който съм ти писал са приблизителни и преди 1месец съм минавал от там, лошите 2-3км се търпят, но спестяваш доста.
Сподели каква ти е идеята ако мога да помогна, обикалям БГ всеки ден.

На Ботевград неможе да слезе защото стария път е затворен заради ремонт на моста.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Хемус - Подбалкански

Мнениеот joromnt » Пет 29 май 2015 20:02


Минавал съм преди 3-4 години насред зимата... Ледените дупки бяха по 25 см дълбоки... Надявах се да не се удавя в тях.
Аз минах по стария път от Ботевград към София, и на едно място правих ляв завой към Г. Камарци. Нямаше табелка там по спомен, отминах, спирах... Спрях една кола за да питам къде съм...
Скъсява се доста, но като минеш под магистралата и видиш на какво приличат носещите колони, после някакси не ти се минава много по нея...


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Хемус - Подбалкански

Мнениеот vanko_VW » Пет 29 май 2015 20:20


joromnt написа:Аз минах по стария път от Ботевград към София, и на едно място правих ляв завой към Г. Камарци. Нямаше табелка там по спомен

Жорка ти си завил на ляво защото си идвал от Ботевград, а на него му се пада надясно и аз мисля, че няма табелка в момента :)
Стария път е затворен от доста време, първо правиха моста посока Враца, сега правят същия само, че в посока София и нали къртат и всичко пада долу


Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 465
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот venll-vr » Чет 16 юли 2020 15:40


Някой скоро да е минавал по пътя Витиня - Горно Камарци - Долно Камарци да сподели какво е състоянието. Темата е стара, но сега ми се налага да пътувам Враца - Казанлък. Предварително благодаря!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12786
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 16 юли 2020 20:22


Колега, карай си царския път. Време няма да спечелиш, гориво също. Само километри, които ще въртиш в стил "2/3/4".


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот bongoo » Пет 17 юли 2020 10:15


Карай през Шипка.Пуснали са новия околовръстен път на Габрово.Супер е.Не минаваш през града, а излизаш реално доста нависоко по пътя за Шипка.Отделно от това прохода е затворен за камиони и е пълно спокойствие.


Svetlix
Мнения: 1194
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот Svetlix » Нед 26 юли 2020 12:12


venll-vr написа:Някой скоро да е минавал по пътя Витиня - Горно Камарци - Долно Камарци да сподели какво е състоянието. Темата е стара, но сега ми се налага да пътувам Враца - Казанлък. Предварително благодаря!


Аз минавах през зимата и всичко бе в сняг. Има места, където асфалтът е изронен, но се ядва. Отсечката е къса се преживява. Движение почти нямаше.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот valiosport » Пон 19 апр 2021 15:01


venll-vr написа:Някой скоро да е минавал по пътя Витиня - Горно Камарци - Долно Камарци да сподели какво е състоянието. Темата е стара, но сега ми се налага да пътувам

С камионите от там минаваме, преди да пуснат тунела(през старата Витиня). Дупките са по 20 см на места и не ти препоръчвам да минаваш. Към горно камарци не ми се е налагало да минавам ама не вярвам да е по цветен пътя.
Карай си по царския път или през Шипка. Шипка е затворена целогодишно за над 12 тона и няма тировете да те натискат и да ти присветкат


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот Vlad777 » Пон 19 апр 2021 15:32


Пътят през Горно Камарци (от стария път под магистралата през Горно Камарци към Саранци) е много зле icon_idea


Svetlix
Мнения: 1194
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот Svetlix » Сря 21 апр 2021 11:12


А успоредният на него път през Арабаконак е още по-зле. Северната част е тясна и с огромни трапове. От юг е перфектен.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот valiosport » Пон 10 май 2021 22:09


Някой има ли информация арабаконак дали има някаква забрана?


Svetlix
Мнения: 1194
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: От магистрала Хемус към Подбалкански път

Мнениеот Svetlix » Вто 11 май 2021 18:14


Имаше, има сложени табели даже (от юг), но нямам спомен точно какви бяха ограниченията.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта