Пътуване в Гърция

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот icoico » Нед 27 юни 2021 8:03


DrugiaBliznak написа:...Всички пълнолетни пътуващи до островите задължително попълват и формуляр за здравен статус 24 часа преди пътуването, като вписват в него и придружаващите ги непълнолетни. Формулярът на английски може да бъде попълнен на адрес: https://sea.travel.gov.gr/#/......


Tова е забавно. Не ме пуска напред в попълването на формуляра без име на кораба. Откъде да го ев@ мога да знам 24 часа по рано на кой точно от амнайсетте ферибота за острова ще се кача? :screwy

P.P. Верен на принципа "чрез нахалство към прогрес" написах Но Нейм на името и си измислих час на пътуване. Стана, олучих QR код, пък ще видим на място кой за кво се бори... :rolleyes




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Vlad777 » Нед 27 юни 2021 8:35


tosco написа:Аз не мога да схвана смисъла тест за нас на връщане в България и карантин, ако няма...
А румънците, за тях защо няма? Или пък, щом за тях няма - за нас защо да има?
Надявам се, че можеш да направиш разлика между "транзитно преминаващи" и "постоянно пребиваващи".

Темата е за улеснение на всички, които пътуват в Гърция. Всякакви провокации и постове като горния, които разводняват и водят до безполезни дискусии, които по никакъв начин не носят полезна информация за пътуващите, ще получават предупреждения. icon_idea

Аз днес ще пътувам в посока България от Гърция и ще дам повече информация като се завърна.


Потребителски аватар
tosco
Мнения: 73
Регистриран на: Чет 19 фев 2015 14:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот tosco » Нед 27 юни 2021 9:36


За това бензиностанциите са пълни с "транзитно" преминаващи румънци.

Последна промяна от Vlad777 на Нед 27 юни 2021 9:54, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш предупреждение.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот netizen » Нед 27 юни 2021 10:27


Vlad777 написа:По какво съдиш? Това са снимки, които се обновяват през 30 секунди.


Приятели бяха на място в сериозна колона - на камерите пак показваше, че няма коли. В рамките на около час това.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Vlad777 » Нед 27 юни 2021 20:19


За 10 мин влязохме в България днес. 17:49 бяхме на границата, имаше няколко коли отпред, погледнаха личните карти, аз бях със сертификат, половинката без, но мина метър и ни пуснаха да си ходим. В 18:00 ч вече пътувахме от българската страна.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1343
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот fur1ous » Пон 28 юни 2021 0:09


VWGT написа:Доколкото аз знам става дума за бърз (кръвен) тест правен в лицензирана лаборатория, а не такъв от аптека. На прибиране ще поставят жена ти под карантина, ако в рамките на ден два след това си направи бърз тест в лаборатория и резултата е ок, след представяне на резултата в РЗИ свалят карантината.

За фериботите нямам инфо.
Някой вече минавал ли е границата с бърз тест?


Бързия антигенен тест не е кръвен, пак ти бъркат в носа, плюс е че резултата излиза за 15 минути и цената е 30лв.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот icoico » Пон 28 юни 2021 12:31


Ние за около двайсет минути минахме към Гърция. Гърците не се формалират особено, погледнаха ПЛФ и сертификатите отгоре- отгоре. Спряхме за обяд на Ставрос. Туристите се виждат малко

Изображение


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот bongoo » Чет 01 юли 2021 18:06


Възможно ли да се мине с положителен антигенен тест(преболедуван COVID) издаден от лабораторията на английски език?


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Pichaga » Съб 03 юли 2021 14:36


да, между 1 месец и 6 месеца от преболедуването


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот VWGT » Пон 05 юли 2021 9:35


Границата през седмицата се минава бързо. Ние чакахме 20тина минути. Проверката на кола отнема реално 2-3 минути. Нашите и гърците работят на едно гише. Докато нашите проверяват документите на колата, гъркът вече гледа PLF, сертификати и лични карти. Проверката е само "на око". Гледате на ошапката да няма бусове или коли извън ЕС и всичко минава бързо.
Маски се носят само в магазините, и то по-големите. Малки магазинчета, ресторанти, пекарни и тн никой не те спира ако си без маска.

По плажовете (изключая събота и неделя) има повече хора от миналата година, но по-малко от по-миналата.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот icoico » Сря 07 юли 2021 5:26


И ние се върнахме безпроблемно оня ден. Почти без чакане. Децата минаха малко метър, понеже при влизане в БГ безтестната граница е 5, а не 12 години. Но на Кулата спираха и проверяваха избирателно отделни коли. Здравната декларация с QR код при качване на кораб в Гърция не ми я потърси никой, но тия дни там въвеждат нови изисквания за кораби и кръчми,не се знае колко по гръцки ще се спазват :mhihi


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот Vlad777 » Сря 07 юли 2021 7:35


За децата ги изравниха и вече и при влизане в БГ от Гърция е 12 години.


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: Ford Mustang V8 GT CS
Двигател: 450bhp
Местоположение: София - Плевен

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот DrugiaBliznak » Пон 19 юли 2021 19:45


А да питам как стоят нещата с видеорегистраторите ? Знам за забраната за радари и глобите, но гърците на какво мнение са за видеорегистраторите, че аз имам. Мерси :th_up


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот petko5 » Пон 19 юли 2021 22:21


DrugiaBliznak написа:А да питам как стоят нещата с видеорегистраторите ? Знам за забраната за радари и глобите, но гърците на какво мнение са за видеорегистраторите, че аз имам. Мерси :th_up

Няма проблем :th_up

По темата:
На 10.07.221 год. в 07:00 сутринта минахме в посока Гърция като на парад...
Никой за нищо не ни проверява, само Л.К. на мен и жената и акт за раждане на детето.
На връщане 18.07.2021 год. към 17:40 минахме също като на парад, дори и документи не ни искаха...

Лек и безавариен път на всички и се пазете :th_up


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: Ford Mustang V8 GT CS
Двигател: 450bhp
Местоположение: София - Плевен

Re: Пътуване в Гърция

Мнениеот DrugiaBliznak » Съб 07 авг 2021 13:21


Моят опит в Гърция до о. Корфу - 23.07 - 31.07.21г. : 2-ма човека ( аз - ваксиниран, жената - прекарала го м.10.20г. и с повече антитела от мен въпреки моята ваксина, но с направен PcR на 22.07)

23.07 - пътуване, около 12:30 бяхме на граница - минахме за 10-тина минути, като на границата поискаха паспорти и от телефоните ни - сертификати - за моята ваксина, нейният отрицателен PcR и PlF-a.
24.07 - ферибот до о. Корфу - искаха само билета (който бях платил преварително онлайн), серификати от телефоните за моята ваксина и PcR-а на жената
24.07 до 30.07 на острова - освен в магазините, никъде другаде не видях маски, дистанция или каквото и да било друго ограничение. Ходихме с кораб до островите Паксос и Антипаксос - автобуса до порт-а беше пълен ( кой с маска, кой не в него), кораба уж на 30% пълен се оказа на 100% пълен - нито вътре в него, нито отвън по палубите, нито персонала с маски. Накараха ни да ги сложим фиктивно като акостирахме в Гайос на о. Паксос. Заведенията - пълни, без маски, без дистанция.
Ако трябва да обобщя - цялата пропаганда от телевизията за Гърция за да ни откажат да ходим там не се видя - хората си бяха напълно спокойни и като изключим маските в магазините, няма как да разбереш, че си в оранжева зона.
На 30.07, жената си направи бърз антигенен тест в лаборатория на Корфу, като сертификата й беше пратен по мейла в същия ден.
На 31.07 от Корфу до континенталната част (Игуменица) ни искаха само билета за ферибота - не сме попълвали нищо, нито са ни искали сертификати за Ковид. На Кулата чакахме около 1 час, понеже имаше задръстване към България. При температура на границата 47 градуса, достигайки до чичката на пост - взе ни паспортите и ни пита (наблягам на думата "пита", не "провери") дали сме с ваксина или отрицатлен тест - след като му казах, че аз съм с ваксина, а жена ми с бърз отрицателен тест ни върна паспортите и ни пусна. Страхотен контрол.
Те това е...правете си изводи...



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта