Пътен възел "Запад" - Бургас

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот siso_k » Пет 15 юли 2016 11:18


Някой може ли да каже къде е точно този пътен възел и до къде води, че ми предстои надвечер пътуване към Приморско?

В официалната фейсбук страница на бат Бойко беше публикувано това съобщение:
Днес заедно с кмета на Бургас Димитър Николов открихме пътен възел Запад. Правителството финансира изграждането му с 20 млн. лева. Пътният възел е съоръжение с ключово значение, защото ще извежда директно автомобилния трафик от магистрала “Тракия” към Южното Черноморие или към границата с Турция, при ГКПП Малко Търново. Това ще намали задръстванията в града, пътните инциденти, шума и отровните емисии във въздуха. Ще спести особено през лятото доста време и нерви на хората, тръгнали за лятната си почивка към морето на юг от Бургас. Досега всяко лято се образуваха километрични опашки на входа на града, а хиляди автомобили нямаше как транзитно да стигнат до Южното Черноморие без да преминат през бургаския център. С построяването на пътен възел Запад се подобрява и транспортното обслужване на разположения в близост Индустриален и логистичен парк – Бургас.




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот myrshavija » Пет 15 юли 2016 11:24


siso_k написа:Някой може ли да каже къде е точно този пътен възел и до къде води, че ми предстои надвечер пътуване към Приморско?

В официалната фейсбук страница на бат Бойко беше публикувано това съобщение:
Днес заедно с кмета на Бургас Димитър Николов открихме пътен възел Запад. Правителството финансира изграждането му с 20 млн. лева. Пътният възел е съоръжение с ключово значение, защото ще извежда директно автомобилния трафик от магистрала “Тракия” към Южното Черноморие или към границата с Турция, при ГКПП Малко Търново. Това ще намали задръстванията в града, пътните инциденти, шума и отровните емисии във въздуха. Ще спести особено през лятото доста време и нерви на хората, тръгнали за лятната си почивка към морето на юг от Бургас. Досега всяко лято се образуваха километрични опашки на входа на града, а хиляди автомобили нямаше как транзитно да стигнат до Южното Черноморие без да преминат през бургаския център. С построяването на пътен възел Запад се подобрява и транспортното обслужване на разположения в близост Индустриален и логистичен парк – Бургас.


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот siso_k » Пет 15 юли 2016 11:28


OK, не съм се изразил правилно...

Като сляза от този пътен възел, ще трябва и да карам по селски пътища осеяни с дупки, където да загубя повече време, ако мина през града?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6177
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL
Двигател: DGTE 2018
Местоположение: Varna

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот vanesto » Пет 15 юли 2016 12:03


Не минаваш през села, просто на първото кръгово завиваш вдясно и караш направо, би трябвало да има надлез над ЖП линиите и да стигнеш чак до ул. Крайезерна. Оттам се включваш пак в бул. Тодор Александров. Направено е за да се избегнат задръстванията в града. Ама дали се стига вече до Крайезерна, или трябва по ул.Одрин да минеш, не знам, не съм минавал скоро.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот Stivi » Пет 15 юли 2016 13:08


Карай си през града,натоварването все още не е голямо и няма някакви страшни задръствания !След този пътен възел се минава покрай езерото и промишлената зона,пътя е кофти /предстои да се прави/ има камиони и не може да се изпреварва,а и не се знае дали след официалното откриване няма да го затворят пак за "довършителни работи" :wink
vanesto написа:Ама дали се стига вече до Крайезерна, или трябва по ул.Одрин да минеш, не знам, не съм минавал скоро.

Е то точно за да се излиза на Крайезерна се построи това нещо,но като я направят нова и трилентова тогава вече ще е удобен пътя,засега мисля ще служи предимно камионите да минават от там !

Последна промяна от Stivi на Пет 15 юли 2016 14:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6177
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL
Двигател: DGTE 2018
Местоположение: Varna

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот vanesto » Пет 15 юли 2016 13:44


Ясноо, и за друго ще послужи - за предизборни цели, довечера може да го дават да реже лентички пак, а тя работата пак наполовина свършена :)


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12867
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 15 юли 2016 14:14


vanesto написа:, а тя работата пак наполовина свършена :)

То и Обходния път на Монтана беше открит преди Нова година,а все още текат довършителни работи.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот myrshavija » Пет 15 юли 2016 16:41




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6170
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот VWGT » Пон 18 юли 2016 14:37


ако зеленото е маршрута, там където минава покрай езерото пътя преди година беше в ужасно състояние, пълен с дупки, камиони, прелези и е доста по-бавен отколкото по стария път (където да има макс 1-2 светофара повече, които работят на зелена вълна).


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 299
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот tonkogtd » Пет 29 юли 2016 21:57


Не е лошо това съоръжение където го направиха в Бургас-ПВ-Запад,евала,но имам чувството,че през самия град се излиза по бързо,с изключение на новото кръгово на Трапезица. :bowdown


Потребителски аватар
Mhz
Мнения: 137
Регистриран на: Сря 29 апр 2009 12:56
Автомобил: 535i
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътен възел "Запад" - Бургас

Мнениеот Mhz » Пон 01 авг 2016 19:34


Проблема е в първото кръгово там сезонния трафик се затлачва, разумно е да се направи читав път още от Българово и да излиза директно на кръговото на Меден Рудник.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта