Защо да използваме Waze?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 07 сеп 2021 9:06


VWGT написа:Waze съкс.

Малко извън темата, но въпреки това. Аз също го ползвам уейз, но вчера минах 800 км от София през родопите, на много места ходих. Навигацията вчера беше отвратителна, два пъти ме прекара през по кофти маршрути, няколко пъти ме забива в черни пътища, накрая вторите 400 км ги карах по табелките без да я пускам. Дали след последния ъпдейт нещо или някой сървър или каквото и да е се съсипа, но вчера ми почерни животът.




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот VWGT » Вто 07 сеп 2021 9:14


Аз от известно време имам проблем с нея заради кофти маршрути, даже сега си пиша с един от техните map editor-и, защото съм рипортнал много ишута с картата. Има ужасно много сбъркани места и дава алтернативни маршрути по пътища с дялани камъни, черни и други такива.

Конректно за вчерашното пътуване зацепва супер бавно при смяна на оператора. Трябват му поне 5 минути в спряло положение, за да се опомни. А докато се скачи с DiscoveryPro-то ... Чак на една почивка след Будапещ зацепи.
Но пък в Астрия свърши работа, защото рипортваше всички зони с контрол на средната скорост.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот VWGT » Пон 20 сеп 2021 17:35


с него лошо, без него още по-лошо

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... nieto-waze

Това за Германия вярно ли е? 75 евро глоба, ако го имаш на телефона?


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот thanis » Пон 20 сеп 2021 18:47


Вярно е, обаче по закон в Германия също така полицията няма право да ти отключва и гледа телефона без заповед. Също така Waze работят с правителството и почти сигурно, ще се изключи тази фуннкция за потребители в Германия и Белгия. Тъй че, пак можеш да си ползваш Waze-a


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот VWGT » Пон 20 сеп 2021 18:48


Не разбрах, коя по-точно функция ще се изключи?


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот thanis » Пон 20 сеп 2021 18:50


Докладване на мобилни камери и камери за скорост


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот VWGT » Пон 20 сеп 2021 19:18


Това ще обезсмисли на 90% аппа.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 21 сеп 2021 6:55


VWGT написа:с него лошо, без него още по-лошо

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... nieto-waze

Това за Германия вярно ли е? 75 евро глоба, ако го имаш на телефона?

Тяхното инсталиране на телефона на водача няма да бъде наказвано, но ако използването им бъде доказано, глобата е 75 евро.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот group® » Вто 21 сеп 2021 8:46


Дъст ин дъ уинд
Ще спрат отбелязване на полицаи и камери, ще се отбелязват 'опасност - паднали дървета'.

Иначе съм се замислял, че колкото ни помага да избегнем някой и друг фиш, толкова помага и на крадеца на коли, убиеца и т.н. контингент :rolleyes
Не е една беля.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот VWGT » Вто 21 сеп 2021 9:32


Според мен идеята им е да забранят всякакви ивенти, защото както казваш, винаги може да отбелязваш домати вместо фуражки.

Второто също е факт. Това е основната причина във Франция да искат подобно ограничение според мен. BTW за там такива работи четох, че waze-a попринцип се обезсмисля. Примерно имат програма да направят всяка (частна) кола подвижна автономна радарна станция. Аз си карам колата, радара сам си цъка и праща където трябва снимки. Пишеше, че във Фр няма толеранс за превишена скорост и дори 5км/ч отгоре са 100+ евро глоба. На година държавата прибирала милиард+ от глоби. Та идеята е на всеки който иска, да бъде поставено обоурдване, като за това ще получава бонус, който можел да стигне и 20 000 евро на година (в зависимост от това, колко км/глоби и тн).
Та срещу този план, waze е доста безмислен в този си вид и наистина ще започне да работи само за камери и най-вече за крими контингента. Т.е. има логика да го ограничат.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот Piqndurnik » Вто 21 сеп 2021 9:32


VWGT написа:с него лошо, без него още по-лошо

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... nieto-waze

Това за Германия вярно ли е? 75 евро глоба, ако го имаш на телефона?


Само, ако го ползваш докато караш, при това с включени предупреждения за камери. А за да те хванат, трябва да са те спрели за нещо и предупреждението да се вижда. Иначе никой няма право да ти се рови по устройствата без разрешение.
Интересното е, че спътник в колата има пълното право да ползва предупрежденията за камери и да ти ги казва.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот group® » Вто 21 сеп 2021 9:42


Както винаги става, ще тъпчат с нискотехнологични решения (безсмислени забрани) срещу високите технологии.
Накрая ще се обърнат към технологията, която си има решения за всичко.
Waze могат да го изключат само централно.
Това с 'видях, че го ползваш', няма шанс.

Спрат ли waze, ще насърчат алтетнатива. И пак наново.
Докато управляващите са аналогови, а света дигитален, ще е така.
Тъй си мисля аз.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот thanis » Вто 21 сеп 2021 10:10


В Западните държави има смисъл от такива забрани (спрямо Waze), поради простата причина, че техните глоби са космически в сравнение с нашите и парите в хазната от това са значителни.

Също така в Западните държави е напълно възможно и легално да се крият по храстите и паланките. Превишаването на скоростта в общия случай не води до почти нищо добро и само увеличава рискове от всякакво естество. В Германия, нямаш винетки и имаш аутобани, обаче процент от цената на горивото там си отива директно по направление за поддръжка. Т.е. колкото повече се юркаш, толкова повече пари влизат в хазната, защото автомобила ти вместо да харчи 6-7 с 140, ще харчи 10-12 с 180-200.

След време няма да има нужда от такива приложения, защото нали се мъчат да имплементират системата с камерите и следенето на знаците да не може да превишаваш скоростта на дадения път, което реално погледнато може да стане по 1000 начина.

Това с Waze, е капка в морето. Преди да те спрат, цъкаш да се заключи телефона и си готов. Никой няма да тръгва до толкова да те гони, за една глоба от 75Е.

Още повече, че когато си сложиш телефона на таблото в поставка, аджеба от де ще знаят, дали си с Waze, Google Maps, iOS Maps, HERE We Go, MAPS.me и т.н. За колегите, където им се налага да пътуват, просто да не си мирърват телефона с мултимедията и ако ги спре полиция да си заключат устройството и може да са спокойни.

За западноевропейците, това е най-малкия проблем. Аз като цяло съм привърженик на швейцарския модел по отношение на глобите за превишена скорост, защото само така има някакъв смисъл.


Боли го фара бай Иван, за превишена скорост, при положение, че максималната глоба е към 1200-1500лв. В Швейцария е друго, като превишиш с 17км/ч в града и 25км/ч по магистрала да ти вземат процент от годишната заплата/оборот.
Рекорда го държат именно те, с глоба за 1милион долара за каране с 290.


petar_a
Мнения: 255
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот petar_a » Вто 21 сеп 2021 10:31


group® , за последните ти два поста- :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Защо да използваме Waze?

Мнениеот Vlad777 » Вто 21 сеп 2021 12:39


Доколкото разбрах в Германия Waze не е толкова популярен App, а има други - Blitzer



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 190 госта