София Елин Пелин винетка

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот moreg » Вто 18 фев 2020 23:05


К.Одаджийски написа:От днес и тия камери за тол системата проверявали за винетки

Кои точно камери визираш? Има на места съм засичал камери, които седят над пътя тна едно тръбно скеле но ги водят преброители поне така съм чувал че ги водят. Минавал съм през такива без винетка и не съм получавал глоби до сега.
Тия камери на тол системата е ясно че снимат и ти пращат после глобата по пощата. Мен ме интересуват тия, които се водят преброители дали снимат за винетка. Аз по рано от юни месец с колата, на която нямам винетка няма да карам така, че спокойно сега съм в процес на разузнаване. :c010




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 19 фев 2020 7:24


Ами май и преброителните камери са включени в тол системата. :gruebel


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот joro_kem » Сря 19 фев 2020 9:40


да, и преброителните снимат и докладват за ГО, винетка, а скоро и за скорост (май)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот VWGT » Сря 19 фев 2020 10:38


От техническа гл.т. преброителните камери могат да снимат номера, т.е. да следят за винетки, засичат средна скорост и тн. но дали реално го правят не е ясно доколкото аз съм чувал. Говори се за са чисто административни ограничения.

Картата на бгтолл явно има причина да не работи, все още АПИ и СО не са си разпределили пътните участъци, за които всеки от тях отговаря (поддържа) и за да не стават драми, най-вероятно са я спрели. Въпреки това участъка от АМ Тракия, за който се говори в темата, не е в списъка им и явно ще искат винетка за тези 5 км. В момента спорят за северната тангента, Банкя, Панчарево, Железница, Нови Искър. В този ред на мисли само по тези пътища АПИ официално заявяват, че глоби не се начисляват, въпреки че тези отсечки се водят тяхна отговорност в момента.

От това, което аз разбрах от медиите за глобите, компесаторна такса може да се плаща и при снимка от стационарна камера, само ако платиш до 14 дни от връчването на фиша. След този срок глобата си е стандартно 300 лева.

edit: преди малко разбрах, че св.ББ лично се е заел с проблема:

"Защо ми правите тези номерца?! Нали знаеш колко бързо ще се разправя с вас? Как може да ми изкарвате хората на улицата за някаква абсолютна глупост"
"Как ще плащат от Нови Искър или от Банкя, или от съседните места винетки"
"Във всеки център на населеното място около София отиваш лично днес, заставаш на площада, и като едно време глашатаите: "Няма да има винетки", викаш по три пъти, обикаляш и се прибираш тогава, ясно?"

Не знам какъв е обхвата на "съседните места", така че дебнеш на мегдана в Нови Хан, Елин Пелин, Равно Поле и ако чуеш три пъти "Няма да има винетки" си спокоен :)

Последна промяна от VWGT на Сря 19 фев 2020 10:48, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот moreg » Сря 19 фев 2020 10:44


https://offnews.bg/112/otriazaha-s-flek ... 22131.html
лакомниците сложили камера и на пътя за Бистирица


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот Stivi » Сря 19 фев 2020 11:01


Ето къде няма да се плаща винетка :
Изображение


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот VWGT » Сря 19 фев 2020 12:31


Все пак трябва да се внимава с това, което "искаме", защото всички тези оранжеви линии от картата са свързани с разходи. За да бъдат без винетки означава, че разходите по поддръжката им ще бъде за сметка на общинския бюджет, т.е. за всички живущи в общината, независимо дали ползват коли или не :) Погледнато от тази гл.т. не знам какво ще е мнението на обикновения софиянец като му вдигнат данъка, и кои всъщност са по-голямата тумба, която притеснява ББ, шоферите или живущите?

В момента, за да се потуши напрежението, се прави кризисен PR, взимат се набързо някакви решения, рисуват се рисунки, които повече от една година се обсъждат без успех и тн ... дано е за по-хубаво :)

За протокола градският транспорт обслужващ селата/кварталите извън safe зоната трябва да плаща тол такса.


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот moreg » Пон 24 фев 2020 9:06


Вчера забелязах, че на входа на село Нови хан преди бензиностанцията на алкон ойл има камери на тол системата. Някой знае ли дали работят и дали снимат завиващите на ляво по околовръстното на Нови хан посока гара Елин Пелин? Не е за вярване че по пътя София село Нови хан са сложили знак за винетки. Пътя е кръпка до кръпка.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот Vlad777 » Пон 24 фев 2020 16:10


https://www.economic.bg/bg/news/12/kamerite-na-tol-sistemata-zapochvat-da-sledyat-za-vinetki.html

Според АПИ от 17 февруари камерите започват да следят за движещи се без винетка.

Може да има известно забавяне за издаване на глобите, докато не се разясни казусът с пътищата в Софийска община, както и няколко други общини, но генерално - камерите снимат и автоматично глобяват. Така както и камерите за превишена скорост.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот Водния дух1 » Пон 24 фев 2020 18:27


moreg написа:Вчера забелязах, че на входа на село Нови хан преди бензиностанцията на алкон ойл има камери на тол системата. Някой знае ли дали работят и дали снимат завиващите на ляво по околовръстното на Нови хан посока гара Елин Пелин? Не е за вярване че по пътя София село Нови хан са сложили знак за винетки. Пътя е кръпка до кръпка.

То,в половин България е дупка до дупка....


Потребителски аватар
moreg
Мнения: 467
Регистриран на: Вто 03 апр 2007 18:59
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: KR
Местоположение: София
Контакти:

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот moreg » Пон 24 фев 2020 21:25


Винетките са един рекет от страна на държавата към хората. Нормалните държави се издържат от производство и икономика, а тук държавата се издържа от данъци и винетки.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот ssssl » Вто 25 фев 2020 0:54


Ма верно ли?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 25 фев 2020 7:45


Той разпитва за всяка камера по отделно снима ли, ама държава му виновна. Днес на митницата дали смяната ще проверява обстойно, че съм подготвил да изнасям малко крадени вещи, че тая държава само гледа да ме хване...


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот Stivi » Вто 25 фев 2020 12:01


"Мамка и и държава,изтрови населението..." псуваше началник смяната на варненската митница ,докато прибираше дебелия плик с евро,за да пусне без проверка 50 контейнера с боклук от Италия :mhihi


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: София Елин Пелин винетка

Мнениеот Водния дух1 » Вто 25 фев 2020 19:06


Направо сме си вече в ''Биг брадър'' .



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 173 госта