Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 18 яну 2021 21:30


Има доста багаж за прибиране, еднопосочните билети скъпички и с прикачване и т.н.т Пък така и на племенника багаж ще закарам нататък. За мен екскурзия, той си плаща разходите :biggrin




Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Чудомир » Вто 19 яну 2021 13:50


Ако прочетеш внимателно пуснатите от мен пдф-и ще ти светне лампичка как може да го направиш


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот icoico » Вто 19 яну 2021 16:52


Имайте предвид, че немчагите са се леко пищисали и ш@баният ферорднунг за борба с короната се променя постоянно. От началото на годината тамам три пъти :banghead
П.С. В Баден-Вюртемберг примерно отскоро, който може с медицинско удостоверение да докаже, че преди повече от 21 дни е прекарал(потвърден с ПЦР тест) КОВИД е освободен от карантина за следващите 6 месеца от датата на теста.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 31 яну 2021 14:45


Дойде време да разкажа. Трябваше да пътувам на 29-ти в петък, да преспя в Германия и в събота 30-ти да се прибера, обаче с новата заповед от 29-ти въведоха нашите ПСР тест направен до 72 часа преди влизането или ако нямаш такъв 10 дневна карантина. И така, както си бях на работа в сряда, към 17 ч напълних резервоара до горе и газ към Германия. Сърбия минах без никакви проблеми, Унгарците питаха за алкохол и цигари дали нося и т.н.т На влизане в Австрия на Никелсдорф им казах, че съм транзит до Германия и въпреки това ме питаха за регистрация в https://www.einreiseanmeldung.de/#/ Малко се направих на луд, че не го разбирам какво ме пита и му показах предизвестието за напускане заради което отивам до Германия и се връщам същия ден. Явно не му се занимаваше и ме пусна да мина. На влизане в Германия през Браунау през Инн, нямаше никой който да спира, само че двайсетина километра навътре ме изпревари един транспортер полицейски и ми светна с табелата да го последвам. Закараха ме в едно село наблизо, питаха къде отивам, провериха ми личната карта, питаха ме дали нося оръжие, наркотици или повече от 10 хил евро. Предложих им да отворя и да разгледат, не искаха, пожелаха ми приятен път и толкова. Отидох до Пайтинг, взех сина и веднага на обратно. 23,10ч в четвъртък бях на Калотина. 3050 км за 32 часа си е живо прибиване, като 6-7 часа кара сина ми и не препоръчвам на никой да прави такива преходи.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот nikmar » Сря 03 фев 2021 14:53


И аз имах подобен преход преди доста години - от Бургас (тръгване в 01.00 ч.) през Сърбия, Хърватия, Словения, Австрия, Германия. Спирания само за зареждания, граници и такси, без спане и почивки, само с 2 литра кока-кола. В 22.30 ч. същия ден вечерта спрях вече на 30 км след Мюнхен на едно растетте (място за отдих с ресторант и т.н.). За 21 часа и половина (1 час чакане на БГ-СР граница) направих 1700 км! Отивам на един монетен автомат (тогава имаше проблем с мобилните), за да звънна в къщи, гледам и не мога да фокусирам циферблата... Чак след 1 час успях да си нагодя фокуса! Така че никога повече такива "социалистически експерименти"...


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот cecoa1 » Сря 03 фев 2021 15:12


1700км си ги правех на един дъх винаги, когато се прибирах от Германия с кола, даже и малко отгоре. Но 3000км няма да мога. Или трябва хептен да е на живот и смърт, и да ме държи страшен адреналин.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот samo_pechka » Сря 03 фев 2021 16:09


Кога бях млад 2300км + - , ги правех за 32-36 часа, (ако имах късмет да няма висене по граници) и това едно време с границите, с визите . Отделно с кола или бус с мижави к.с. 70 до 75 к.с. :mhihi
Сега с приличен автомобил съм постигал пак такива часове, каране в ограниченията и без топспийд , хем ги няма вече границите ( или малко съм чакал ) , с всичко , малки почивки , кафе паузи и т.н.
Когато не бързам , минават над 50часа . Вече кротко, че нито съм на тия години, нито имам мерак да се доказвам на някого.


Pepsito
Мнения: 109
Регистриран на: Съб 14 мар 2020 14:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Pepsito » Сря 03 фев 2021 16:41


Напълно съм съгласен с Вас.Аз съм установил, че преходи до 580-600 км.са напълно нормални.Нощувка и на другия ден пак.Хем си почиваш, хем видиш и свят!


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 03 фев 2021 20:40


Имайте предвид, че горивата в Германия са поскъпнали заради Данък въглероден двуокис. Като тръгвах на 18 декември за България заредих газ на 46,9 цента за литър, на 12 януари на същата бензиностанция цената беше скочила на 66,9 цента за литър.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 04 фев 2021 7:08


cecoa1 написа:1700км си ги правех на един дъх винаги, когато се прибирах от Германия с кола, даже и малко отгоре. Но 3000км няма да мога. Или трябва хептен да е на живот и смърт, и да ме държи страшен адреналин.

При мен общи линии беше на живот и смърт, не буквално, но час-два разлика означаваха 10 дни карантина за трима човека, която яз поне не можех да си позволя.
Не съм превишавал ограничения, а и синът ми кара 8-9 часа по пътя на връщане


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 561
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Piqndurnik » Пон 12 апр 2021 11:53


Вчера се прибирах към Германия през Сърбия, Хърватска, Словения и Австрия. По-интензивно движение имаше само около столиците, иначе пътищата, с изключение на Германия и Австрия бяха почти празни. На границите, обаче, особено на влизане, имаше интензивни проверки и големи, бавни опашки. За транзитно преминаване не искат PCR тест.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот VWGT » Вто 13 апр 2021 15:46


A някой вече притежава ли т.нар. ваксинационен сертификат и ясно ли е с него как ще става пътуването?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот samo_pechka » Вто 13 апр 2021 16:01


Доколкото знам , няма ги още. В момента дори и с вакса да си, пак си правиш ПСР тест , пак си одиш с маска...


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот icoico » Съб 17 апр 2021 19:40


ПЦР тест не е задължителен за влизане в Германия, може и бърз антигенен, стига да отговаря на изискванията на Робърт Кох Институт( ≥80% Sensitivität und ≥97% Spezifität). Понякога правят проблем, ако въпросните стойности не са отбелязани на самия тест, много нашенски лаборатории не ги изписват. БТВ, има случаи да пускат Anhörung im Bussgeldverfahren, демек искат да глобяват онези, които "забравят" да се регистрират в дигиталния регистър при влизане или да представят теста при поискване от ...ъъъ... оргАните. Работата е бая хаотична и изискванията варират във всеки бундесланд.

samo_pechka написа:Доколкото знам , няма ги още. В момента дори и с вакса да си, ...


Вакса- невакса...може би от юни, ако дяволът си има друга работа. У наше село Баден-Вюртемберг си освободен от карантина при влизане и като контактно лице на инфектиран, ако представиш медицинско удостоверение, че преди повече от 21 дни и по- малко от 6 месеца си изкарал потвърден с ПЦР тест Ковид. В други вилаети тази опция я няма. И така...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот samo_pechka » Пет 23 апр 2021 19:18





Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта