Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот icoico » Съб 01 май 2021 10:29


От днес в България може да се влиза без карантина още с негативен антигенен тест, или с представяне на позитивен тест за прекаран вече Ковид или с имунизационен сертификат.




Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1511
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Кайзен » Пон 03 май 2021 7:07


От 01.05.2021 пътуващите от България за Германия могат да влизат без предоставяне на тест, само с регистриране на https://www.einreiseanmeldung.de
След 5 дни карантина могат да се тестват и да бъдат освободени от нея.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот icoico » Пон 03 май 2021 11:12


Кайзен написа:От 01.05.2021 пътуващите от България за Германия могат да влизат без предоставяне на тест, само с регистриране на https://www.einreiseanmeldung.de
След 5 дни карантина могат да се тестват и да бъдат освободени от нея.



https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html

Bulgarien gilt nun als Risikogebiet (zuvor Hochinzidenzgebiet).

Извадили са ни от високорисковия списък :th_up Другото ново- със сертификат за имунизация вече може да се влиза безкарантинно и в двете посоки.
П.П. 14 дни след датата на издаване на сертификата.

(2) Sofern es sich nicht um Einreisende handelt, die sich in den letzten zehn Tagen vor ihrer Einreise in einem Virusvarianten-Gebiet im Sinne von § 3 Absatz 2 Satz 1 Nummer 2 der Verordnung zum Schutz vor einreisebedingten Infektionsgefahren in Bezug auf das Coronavirus SARS-CoV-2 nach Feststellung einer epidemischen Lage von nationaler Tragweite durch den Deutschen Bundestag (Coronavirus-Einreiseverordnung BAnz AT vom 13.01.2021 V1) aufgehalten haben, sind von § 1 Absatz 1 nicht erfasst,

6.Personen, die eine seit mindestens 14 Tagen abgeschlossene Impfung mittels Impfdokumentation vorweisen können.


Това за Баден- Вюртемберг. Предполагам навсякъде вече е така.


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот ssssl » Вто 04 май 2021 0:40


"със сертификат за имунизация", който задължително трябва да има QR код.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот icoico » Вто 04 май 2021 16:15


ssssl написа:"със сертификат за имунизация", който задължително трябва да има QR код.


То други май няма... :dontknow

image_914923.jpg
image_914923.jpg (83.54 KиБ) Видяна 3069 пъти


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот ssssl » Вто 04 май 2021 23:57


Една кака се беше оплакала по медиите, че от Александровска са и издали сертификат без QR код...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот VWGT » Чет 06 май 2021 21:21


Това не би следвало да е проблем, защото в QRа е кодиран само номера на сертификата. От друга страна този сертификат е стандартизирана бланка, така че кой знае какво са издали. ВМА на Мутафчийски примерно изобщо отказват да издават сертификати.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 06 май 2021 23:36


icoico написа:От днес в България може да се влиза без карантина още с негативен антигенен тест...


Имам един такъв ''Lungene Govid-19 Antigen Rapid Test''.

И как ще става, на бг-граница ще се тествам сам и ще покажа теста на гранична полиция?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот samo_pechka » Пет 07 май 2021 11:24


Тия тестове дето си ги купуваш от бакалията или аптека за самостоятелно тестване , не ти вършат работа за пред властите.
Бърз антигенен тест ( от лаборант ) или ПСР тест, това ти трябва за Бг границата, ако го нямаш, караш 10 дни карантина. Първият е с 48 часа "давност" , вторият е с 72 часа " давност" . Аз се пробвах наскоро сам за колко време ще измина 2200км до русенската граница, за 27 часа си бях на границата , това с малки почивки , зареждане гориво , хапване и т.н. Т.е. бърз антигенен тест направен в немско, те оправя . В момента се пътува спокойно , няма много движение по пътя с изкл. на Германия. Никъде по границите няма спънки документално , да ти искат тестове , намкоси , чака се с по около половин час на австро-унгарската и унгарско-румънската граници . Всички коли се събират в един ред и се пълзи буквално. Само това ме подразни, няма организация. Като се има в предвид, че има много малък пътникопоток в момента, ами след месец? Ще е нетърпимо, ако се процедира така пак, като нищо ще мине и 5 часа докато изпълзиш от пунктовете им.
В Бг ме чакаше малък ад. Нямаше коли, но изненада на гишето ( нямах тест ) взеха ми личната карта и ми казаха да се наредя пред пункта на РЗИ Русе ( на границата ) и там оле майко, мууднаа организация , двама зад гишето пишат документи за карантина. Събрали сме се 30 и повече човека от всякаква етност , де с маски, де без маски, висим като сополи два и кусур часа докато ми дойде моя ред. Разправии кой бил шофер, кой не, документи , договори за работа ... Картата си я взех от тях. 10 дни карантина , като има начин за прекратяване ако в първите 24 часа си направиш антигенен тест в Бг лаборатория ( примерно ) , подадеш мейл в РЗИ Русе с теста и чакаш СМС от тях за прекратяване на карантината...


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Курт Деликуртев » Пет 07 май 2021 18:35


Някой от форума има ли с имунизация?

Преди 3 дена премиера на Бавария Зьодер каза, че е почти сигурно още 2-3 години да се налагат преимунизации. Аз още не съм решил, чакам стадния имунитет и дано се размине с натиска да се боцкаме.

Влизайте в Германия при Браунау, там почти никога няма контрол от немските власти.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот samo_pechka » Пет 07 май 2021 19:07


Аз нямам, няма и да си направя . Ако ми сложат, ще е против волята ми .
П.п. доскоро на границата вместо ПСР тест е "вървял" един малък портрет на Стамболов за един човек ( ако сте трима в колата , три "портрета" нали... ) и ти давали картата, не караш карантина и т.н. Това ми го каза един мургавеляк в калабалъка . Но от 1май или са им дигнали мерника , или "портрета" е друг.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот VWGT » Пет 07 май 2021 21:04


Аз имам сертификат. За да го признават по границите обаче трябва да са минали 14 дни от втората ваксина.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Vlad777 » Пет 07 май 2021 22:10


Съвсем скоро и аз ще имам сертификат и като минат 14 дена ще пробвам как е пътя до немачко и ще дам отзиви.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот icoico » Съб 08 май 2021 9:52


И аз ще повтарям Опел-Астрата след няколко дни, та ще видим :Mr Green Fun Само имайте предвид, че към момента сертификатът за ваксинация не отменя нито дигиталната регистрация, нито задължението за представяне на негативен тест. А ако не дай Боже някога ни бутнат в списъка с вирусвариантни райони- не отменя и карантината.

П.П. За неизвършена/непредставена дигитална регистрация/или заместващия документ на хартия/ при проверка на границата глобата е 130 евро. Зная го, защото има колеги, които предпочитат да /не/се учат от собствените грешки :mhihi

samo_pechka написа:...Ако ми сложат, ще е против волята ми . ...


Трудна работа ми се вижда това. Освен ако нямаш предвид, да се ваксинираш "с отвращением" :rolleyes


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот VWGT » Съб 08 май 2021 12:25


от 15.05 задължителен негативния тест започва да отпада полека и ваксинационния сертификат ще бъде единствен и достатъчен документ за движение в ЕУ.
Дигиталната регистрация може и да остане, но тя е формална.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта