Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот dafi » Вто 15 сеп 2020 11:35


Да споделя и аз.
Миналия Четвъртак след работа дирекно тръгнахме към Прага (2 коли и един бус). Не сме имали никакви проблеми.
Сърбите само питаха за къде и ни пуснаха. Унгарците и те, вообще не се занимаваха с нас. Но на връщане за изненада Унгарците като ни спраха, питат за къде, казваме прибираме се. Лепнаха ми един стикер Транзит на огледалото, дадоха ми карта с бензиностанциите и така, но на отива вообще нищо. Сигорно защото беше късно и не им се е занимавало на ония. В Словакия имаше някакви уж патрулки на границата, но вообще не са ме спирали, минахме дирекно. В Чехия пък вообще няма никакви граничари, влиза си се като разграден двор :) .




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот samo_pechka » Пон 28 сеп 2020 10:20


samo_pechka написа:Затова предпочитам пътя през Александрия, Крайова, Дробета . Една степен по-спокойно пътуване. Разбира се и там има скапани участъци, преглътват се.
...

Да си коригирам мнението. Наскоро пак минах по този път. Е честно казано не съм ял от години такъв х.й . Адско движение бе :censored2 Каква беше причината, не знам , не съм проверявал преди пътуването дали не е имало нещо срутване, ремонт на дефилето през Ръмника Вълча, че толкова движение и толкова камиони не е било никога по този път. Отделно, че на едно кръгово имаше павета паднали, абе... Добре, че не карах бързо, щях да се обърна с кошника.
Дано по-скоро завършат магистралата румънците, че нашите със сигурност няма да е в тоз живот, инак щях да си пътувам през Сърбия


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Vlad777 » Пон 12 окт 2020 12:21


Пътувахме с бус и празна платформа посока Германия на 6.10. Тръгнагме около 6:30 сутринта. На влизане в Сърбия чакахме много малко. Повече почакахме на влизане в Унгария (20-30 мин). Провериха ни багажа. На влизане в Австрия също имаше опашка, но вървеше бързо - само ни питаха къде отиваме почти в движение, дадоха ни един лист - декларация на немски да си попълним и прочетем и казаха лек път. Не ни накараха да го попълваме, само го хвърлиха в колата и си остана за нас да си знаем, че сме се съгласили с условията.

На връщане тръгнахме от Мюнхен около 17:00 ч. на 10.10 На влизане в Австрия нямаше никой, на влизане в Унгария имаше опашка, но вървеше бързо. След това минахме през Румъния също много бързо. На Дунав мост 2 също минахме за 10-15 мин.

В Унгария и в двете посоки не са ни лепили лепенки транзит, нито са ни давали да попълваме нещо или брошури с информация.

В Германия маските са задължителни на закрити обществени места. Дори в ресторанта - докато не седиш на масата, трябва да си с маска. Също така чух, че в центъра на Мюнхен на популярните туристически места са задължителни и на открито.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот samo_pechka » Пон 12 окт 2020 18:47


Принципно всяка провиниция сама решава докъде стигат и какви ще са ограниченията. Така,че може да има частични отклонения за правилата за маските :)
Но да, общото засега е , че в закрити общ. места , са задължителни.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 26 дек 2020 14:40


Предвид ситуацията от последните дни, някой има ли информация от къде и може ли да се минава свободно от България да Германия и обратно. В Германия май има 10 дни самоизолация. Има ли обаче кпп-та между Австрия и Германия? Дали искат доказателства за транзит в Унгария и Австрия? За транзитно минаване през Сърбия иска ли се или не ПСР тест?
Питам, понеже ми пропадна посещението на жената в Англия и се чудя дали поне няма да мога да отида с колата при сина за Нова Година в немско


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Курт Деликуртев » Съб 26 дек 2020 15:20


Преди няколко дни минах от Мюнхен по Магистрала 94 за Австрия, границата е на река Инн и там е градчето Браунау, родното място на смахнатия. От немско нямаше никой, обаче автрийците спират и питат за къде пътуваш, ако си транзит те пропускат.
При обратната посока сигурно пак ще е така, но ситуацията се променя с всеки изминат ден.

Ода, да не забравиш да споделиш перипетиите по пътя, разчитаме на теб!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 26 дек 2020 17:01


Ще споделя, стига да се реша да тръгна, щото май проблемите ще са повече от удоволствията и нещо ми е трудно да реша да тръгна. Аз се движих по навигацията лятото и честно казано не знам къде от Австрия влязох в Германия, пък и вече беше започнало да се смрачава. На връщане обаче пак с навигацията по същия път видях само една табела с уведомление за ограниченията по различните пътища.
Сега като гледам на картата, може и аз от там да съм минал, тогава обаче нямаше никой. Австрийски граничари имаше само на Никелсдорф
Screenshot_20201226_165913.jpg


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Vlad777 » Съб 26 дек 2020 18:13


Току-що проверих на сайта на reopen.europa.eu

Румъния, Унгария и Австрия позволяват транзитно преминаване. В Унгария е възможно да поискат да направят мед преглед, преди да влезеш. Предполагам или мерене на температура, или бърз тест, или пък изобщо няма да те тестват.

Влизането в Германия от високорискова страна, каквато е България от 1 ноември насам, изисква изолация.

Освен това (според това: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus#content_1) трябва да се регистрираш на упоменатия сайт, да отидеш директно на дестинацията си и да се самоизполираш за 10 дни:

- you must register through the Website www.einreiseanmeldung.de before entering Germany and carry proof of your registration,
- proceed directly to your destination following entry into Germany and
- self-isolate at home for 10 days (quarantine)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 26 дек 2020 18:40


Да, това ми е ясно, не подлежиш на регистрация или карантина ако минаваш транзитно или посещаваш Германия за 24 часа или поне така ми преведе гугъл това https://www.einreiseanmeldung.de/#/
По лошото е, че за 31.12 и 01.01 са забранени всякакви извън семейни събирания, и още нещо, което не знам дали и в нашето посолство там го знаят. Примерно аз съм решил да отида и понеже идвам от рискова страна според Робърт Кох правя си онлайн регистрация и се паркирам на адреса който съм дал, Подлежа на 10 дневна самоизолация, обаче на четвъртия или петия ден си тръгвам за България. Нарушител ли съм на карантината или щом съм си тръгнал ще ми се размине. В Англия е така или поне така го четох преди да ми пропадне пътуването. Не си нарушител на самоизолацията ако си тръгнал да напускаш страната.
Къде обаче ще има полицаи, кой следи за тия карантини и как се контролира цялото това нещо, идея си нямам. На племенника майка му е там сега с нейния, обаче онзи кара платформа и е отишъл за кола. Тия са по работа и никой не ги спира заради ковид.
Ще им звънна все пак да ги питам как отидоха и стояха два дни там


gadnyara
Мнения: 268
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот gadnyara » Нед 27 дек 2020 8:54


Как така "Тия са по работа и никой не ги спира заради ковид."?
Аз тръгвам на 02.01 в посока Щутгарт по работа и засега смятам да си полежа 5 дни в хотела, после тест и едва след това по задачи.
Вашите познати в коя провинция са били? Северен Рейн-Вестфалия примерно, отмениха карантината.
Или имат информация относно изключения за командировки...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 27 дек 2020 14:56


Ами те с бус отишли с платформа да докарат кола от там. Те са един вид до 24 часа на територията на Германия и не трябва да се регистрират примерно. Предполагам и ме шофьора има командировъчно ако го спрат, но там май не ги закачат тези с платформите


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 17 яну 2021 23:26


При Браунау през Инн има два моста, един за рупубликанския път и един през центъра на града. Аз минах през този в града, нямаше никой да контролира.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот Чудомир » Пон 18 яну 2021 0:37




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11918
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 18 яну 2021 21:21


Аз за Нова година се отказах, прецених, че рисковете са повече от ползите и си останах тук. И добре направих, снощи говорих със сина, на 31 са дошли техни двама приятели от същата фирма за по кафе, хазяйнът се е обадил и е дошла полиция на проверка. Бях ли там с оглед на забраната за събирания за нова година със сигурност щях да отнеса сериозна глоба поне.
Сега обаче, прекратява работа моя и трябва на 29-ти да отида да си го прибера. Чета по сайтове, писах на нашето консулство в Мюнхен и от всичкото това разбрах, че се контролират летищата и морския транспорт. За влизащите по суша се разчита на личната отговорност за самоизолация. Дори за посещение на близък роднина не е нужен тест, но посещението трябва да е до 72 часа като се изисква доказателство /какво точно, не разбрах/ В крайна сметка, тръгвам на 29-ти, взимам го и се прибирам на 30-ти или 31-ви. Имам снимка на предизвестието за напускане на работа, имам му личната карта снимана, ако трябва и тестове ще правя, но ако пък не мога да вляза, ще го докарат до Австрия и така.Тъпото е, че и за Австрия има само 12 часа за транзитно преминаване, ще го мислим в движение.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Пътуване до Германия с автомобил - няколко въпроса предвид Covid-19

Мнениеот cecoa1 » Пон 18 яну 2021 21:25


Е кво ще трошииш нерви и пари да го взимаш, нали има самолет, мисля че още си летят.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта