Глоба КАТ

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба КАТ

Мнениеот VWGT » Вто 15 дек 2020 9:54


А колега, тук ли проверяваш за невръчени НП?

https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/ ... vice/Index

До сега моето разбиране беше, че това е справка само за връчени, но неплатени глоби. Ако показва и невръчени, добре е.




Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Глоба КАТ

Мнениеот Duke_BG » Вто 15 дек 2020 10:02


добре де имам три коли на мое име ако имам снимка как мога да проверя в сайта им, като там се попълва номер на свидетелство за управление


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Глоба КАТ

Мнениеот Andonov » Вто 15 дек 2020 10:47


И десет да имаш (дори и фирмени), щом са на твое име (или на фирмата на която си собственик), като си въведеш номера на книжката ти изписва дали имаш НЕ връчени или връчени но НЕ платени.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба КАТ

Мнениеот VWGT » Вто 15 дек 2020 10:55


A ако нямаш книжка? Само по ЕГН май не работи.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Глоба КАТ

Мнениеот bobocamaro » Вто 15 дек 2020 11:02


VWGT написа:A ако нямаш книжка? Само по ЕГН май не работи.

в катаджийската патрулка работи. Скоро им се молих и аз за проверка по рег. табели и ЕГН. :mhihi
Успях с адски молби, намериха ми две платени от 2011 :eek
Защо мрънкат и се дърпат, ако идеш сам при тях:
- в момента нямат система
- мързи ги
- ядат
- ако проверяваното лице(чиято е колата) е обявено за задържане става дебело и за двете страни. Това е основния довод.


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Глоба КАТ

Мнениеот Duke_BG » Вто 15 дек 2020 11:12


питах за колите щото си инсталирах едно приложение дето прави проверки в сайта на кат и ти дава и прегледа и гражданската до кога са на всички коли

и там си ми изписва "към 15.12.2020 няма връчени глоби" + "Няма дължими суми" + "Няма невръчени глоби към КАТ"


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба КАТ

Мнениеот VWGT » Вто 15 дек 2020 11:50


Кое е това приложение? С какви данни работи? Аз много бих се очудил ако КАТ са отворили регистрите си за такъв достъп (освен ако самите те не са го разработили, което още повече би ме очудило).


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба КАТ

Мнениеот 777 » Вто 15 дек 2020 11:53


Duke_BG написа:На пътя не могат да ти го връчат,но ще ти дадат "призовка" да се явиш в КАТ за да ти го връчат.
на сайта какво излиза ? че имаш невръчени само ли ?

по принцип се плащат онлайн но за да платиш онлайн трябва да ти е връчена за да започне да тече 14 дневния срок в който ако платиш си на "промоция" - 30 %

Напротив, проверяват и ти го отпечатват на момента.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Глоба КАТ

Мнениеот nikolay_ss » Вто 15 дек 2020 15:15


Тая тема ме подтикна да си реша казуса с моя фиш който е платен, обаче излиза неплатен в сайта на КАТ.
Оказва се, че аз съм направил плащане от ДСК към СИБАНК, обаче от СИБАНК някой не си е свършил работата и плащането не е отразено към конкретният фиш.
Та ей така, изчезват 20лв и фиша се плаща на ново в КАТ, а аз да ходя в СИБАНК да си пускам някакво заявление да ми връщат 20-те лева, ама нали знаете кога някой ще тръгне да си губи времето по банките за 20лв и да си причинява допълнителни главоболия...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба КАТ

Мнениеот 777 » Вто 15 дек 2020 17:41


Имал съм подобни ситуации - причината най-вероятно е, че не си написал серията на фиша, а само номера. Преди време в системата в ДСК пишеше "Номер и дата на фиша" без серия. После го поправиха на Серия и номер. И аз като видя Номер и дата пиша точно това. Обаче отсреща не го свързват с никой фиш и виси неплатен. Много интересно как може да имат десетки входящи трансфера без вързан фиш насреща и да ги игнорират. При положение, че по номера съвпадат и едва ли има дублажи. Другата простотия е с буквите в серията - не можеш да разбереш на латиница ли е или на кирилица. Проблемът се оправя като отидеш на гишето в КАТ и покажеш платежното - пращат го нагоре по веригата и някой все пак го отмята.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба КАТ

Мнениеот VWGT » Вто 15 дек 2020 17:54


Аз имам 4 годишно вече платежно от гише в КАТ за 20 лева, което си возя в колата, защото глобата още виси като неплатена в сайта им.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Глоба КАТ

Мнениеот valiosport » Вто 15 дек 2020 20:11


Честно казано не знам какви са тия компютри и системи. Като карахме D категория с един приятел, понеже той по регистрация е към Тетевен, му казаха че като вземе категорията, трябва да си извади книжката в КАТ Ловеч, щото тука кара курса и тук беше изпита, а после при изтичане на свидетелството си го сменя в МВР Тетевен(понеже там нямат КАТ а е МВР).
Аз пък исках да карам за тролейбус в Плевен, понеже в Ловеч няма тролеи и питах в нашия КАТ къде трябва да вадя книжката и служителката ми каза че в КАТ Ловеч трябва да си я вадя.
Уж системи всичко трябва да е вързано, защо така се получава... :dontknow


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба КАТ

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 15 дек 2020 20:55


VWGT написа:Кое е това приложение? С какви данни работи? Аз много бих се очудил ако КАТ са отворили регистрите си за такъв достъп (освен ако самите те не са го разработили, което още повече би ме очудило).

Аз качих Амарант от Гугъл плей


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Глоба КАТ

Мнениеот Duke_BG » Сря 16 дек 2020 8:22


и аз съм с него интересното е че по номер на автомобила вади доста данни когато си регистрираш кола в приложението вкл има и инфо за ГТП


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Глоба КАТ

Мнениеот Stivi » Сря 16 дек 2020 10:03


И аз сега го инсталирах този Амарант и на първо четене е добър АРР ,даже има опция за плащане на синя/зелена зона :)



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта