Глоба КАТ

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба КАТ

Мнениеот VWGT » Сря 16 дек 2020 10:12


Аз намирам само Amarant Bulgaria като апп, което е някакъв застрахователен брокер. Пише, че може да си плащаш глобите към КАТ и иска регистрация. Това ли е апп-а? Мога ли да ползвам апп-а без да съм им клиент?




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Глоба КАТ

Мнениеот Stivi » Сря 16 дек 2020 10:21


Да ,точно това е приложението,наистина се води "дигитален брокер" ,предполагам ще се опитват освен другите услуги да ти предложат и застраховки...когато изтичат твоите :) Няма нужда да си им клиент за да ползваш приложението .


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Глоба КАТ

Мнениеот nikolay_ss » Чет 17 дек 2020 11:19


777 написа:Имал съм подобни ситуации - причината най-вероятно е, че не си написал серията на фиша, а само номера. Преди време в системата в ДСК пишеше "Номер и дата на фиша" без серия. После го поправиха на Серия и номер. И аз като видя Номер и дата пиша точно това. Обаче отсреща не го свързват с никой фиш и виси неплатен. Много интересно как може да имат десетки входящи трансфера без вързан фиш насреща и да ги игнорират. При положение, че по номера съвпадат и едва ли има дублажи. Другата простотия е с буквите в серията - не можеш да разбереш на латиница ли е или на кирилица. Проблемът се оправя като отидеш на гишето в КАТ и покажеш платежното - пращат го нагоре по веригата и някой все пак го отмята.


Всичко е изписано както трябва. Просто някой не си е свършил работата или си имат някаква схема за усвояване на по 20 кинта от фишове :rolleyes
На гишето в КАТ, не могат да направят нищо, защото не виждат постъпил превод за този фиш, пращат те обратно в банката с платежно от КАТ да си искаш парите.
Screenshot_30.png
Screenshot_30.png (4.45 KиБ) Видяна 5233 пъти


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба КАТ

Мнениеот 777 » Нед 17 яну 2021 13:35


nikolay_ss написа:На гишето в КАТ, не могат да направят нищо, защото не виждат постъпил превод за този фиш, пращат те обратно в банката с платежно от КАТ да си искаш парите.

Е ти в КАТ отиваш с платежното си, че си платил, а не с фиша. Иначе излиза, че им казваш "помня че съм го платил". А тая снимка с това GT ми е доста съмнителна - аз всички букви за серия на фиш, които съм виждал са все такива дето ги има и на кирилица и на латиница. Отделно, че са все с 1 буква. Има си форма за глоби към КАТ, а не такъв универсален превод. Примерно дата не си написал - как да го открият.
f.png
f.png (7.52 KиБ) Видяна 4944 пъти


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Глоба КАТ

Мнениеот nikolay_ss » Пон 18 яну 2021 9:22


@777, естествено, че отивам с платежното от банката. Ако ти е съмнителна серията GT обърни се към КАТ и ги питай, защо така са решили. Същата глоба за неправилно паркиране, само че на друго място, като тази горе пак серия GT беше платена месец по-рано и нямаше проблем!
За какво ти е дата, след като имаш серия и идентификационен номер, това е по което се различават фишовете! За един ден може да имат написани 10000 фиша, те ще тръгнат по това да търсят моя ли? :screwy


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба КАТ

Мнениеот 777 » Вто 19 яну 2021 0:31


Номерът е достатъчен, но съдейки по това, че имат превод, имат номер на фиш и накрая виси като неплатен значи някаква автоматична система се мъчи да ги връзва и ако не е описано точно в определен формат не ги намира (примерно "Основание: Фиш К 123456 / 22.11.2020"). Тъпото е, че толкова няма 1 човек който да прегледа висящите преводи и да намери по номер / сума / ЕГН или каквото си иска - тук там може да остане някой с наистина сбъркани цифри.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Глоба КАТ

Мнениеот VWGT » Вто 19 яну 2021 10:01


Аз имам вносна бележка от платен на ръка фиш в банковото гише на СиБанк, което се намира В КАТ София (на 3 метра от гишето, на което ти връчват НП), който се води НЕплатен по разните им онлайн справки.


avjfhale
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 15 май 2022 15:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Глоба КАТ

Мнениеот avjfhale » Нед 15 май 2022 15:10


Информация за актовете за налагане на глоби от КАТ.
https://www.zhelevlegal.eu/2022/02/blog-post_19.html



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта