Пътуване до Украйна през Румъния

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот Кайзен » Чет 10 фев 2022 20:47


Най-бързо съм минавал Дунав мост между 03:00 и 04:00 часа. От моста до околовръстното на Букурещ се пътува около 1час, а след 06:00 е някакъв ужас. Почти цялата южна дъга е строителна площадка и сега преминаването става още по-бавно. Ако имаш възможност тръгни от София в събота и потърси хотел в Русе. Така ще си единствената кола на границата (около 03:30) и до 06:00 часа ще си вече северно от Букурещ.




thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот thanis » Чет 10 фев 2022 20:56


Точно така мисля да направя. Да тръгна от София с преспиване в Русе, понеже пътя е зле. След това сутрин рано в неделя да съм на опашката за Дунав Мост, просто не знам колко рано реалистично мога да стана, така че да издържа да шофирам до Украйна. Аз мислех към 0600 да тръгна.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот Кайзен » Чет 10 фев 2022 22:50


thanis написа:Аз мислех към 0600 да тръгна.
Може в неделя да имаш късмет.
Според мен в Румъния се кара по-лесно, отколкото в България. Или поне до сега аз лично не съм имал никакви проблеми. Не съм виждал скири полицаи в храстите с радар, а и там сякаш няма (а може би и липсват) ограниченията на скоростта за всяка спирка/отбивка. До сега винаги съм попадал на румънец с подобян начин на шофиране на моя и като му се "залепя" съм преминавал безпроблемно. В същото време трябва да споделя, че нямам опита на @samo_pechka и моите пътувания през Румъния към този момент се броят на пръстите на ръцете.
На мен лично би мибило интересно да споделиш как е минало пътуването. Някой ден ще мина през Дрезден-Катовице-Лвов-Чернивци-твоя маршрут-Русе/Силистра. Само изчаквам украинците да подпишат спогодбите с ЕС (по-лесно преминаване на границите) и румънците да построят тяхната А7
Изображение
П.П.: Ако ти е възможно опиши минаването на украинската граница по-подробно. Четох от едни пътешественици, че на различни гишета се събират бележки, общо три на брой, и накрая при последната проверка ти ги искат и ако случайно си загубил едната или не са ти я дали, то няма влизане в Украйна.


gadnyara
Мнения: 266
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот gadnyara » Чет 10 фев 2022 23:05


1000км не са непосилна отсечка. Но при липса на аутобани и две граници стават много условностите...

Хубавото е, че румънците имат сайт, който показва времето за чакане на всеки пункт. Ако си направите труда да проследите в същия ден от седмицата каква е динамиката по часове, ще си направите прогноза кога е най-удачно да минете.
https://www.politiadefrontiera.ro/en/traficonline/


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот thanis » Пет 11 фев 2022 15:10


Кайзен написа:[Ако ти е възможно опиши минаването на украинската граница по-подробно. Четох от едни пътешественици, че на различни гишета се събират бележки, общо три на брой, и накрая при последната проверка ти ги искат и ако случайно си загубил едната или не са ти я дали, то няма влизане в Украйна.


Точно този маршрут ще използвам и ще опиша как е минало всичко, максимално подробно. Да те попитам, какви са тези "три бележки" които си изискват, ако имаш информация ?

@gadnyara благодаря за линка колега, мисля, че ще бъде от полза при пътуването.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот Кайзен » Пет 11 фев 2022 18:46


thanis написа:Да те попитам, какви са тези "три бележки" които си изискват, ако имаш информация?

Всъщност са три печата на една "бележка" - https://bornglobals.com/en/2017/04/poli ... an-border/


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот Petrolhead » Съб 12 фев 2022 13:21


не бих пътувал към Украйна точно сега. Изкуфелия бункерен дядка путин е намислил някаква простотия.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот thanis » Съб 12 фев 2022 17:30


Пътуването ми се налага по работа. Няма да ходя на почивка. Още повече съм доста далеч от Домбас. Ако до преди да трябва да пътувам не забранят от външно министерство - няма мърдане. Просто няма директни полети до мястото където отивам в момента и не искам да летя до Киев и след това да се дондуркам 8 часа с техен влак, за да стигна почти до границата с Румъния, затова по-доброто решение за мен е просто да шофирам до там.

Тъй като е страна извън ЕС, просто някой неща не са ми ясни и не съм пътувал през Румъния. Живот и здраве, ще опиша в темата максимално подробно кое как е минало.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот Petrolhead » Съб 12 фев 2022 17:54


https://trafficnews.bg/bulgaria/vanshno-balgarite-ukraina-nezabavno-da-napusnata-stranata-236194/
Отложи работата.
Казвам ти че нещата са напечени.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот thanis » Съб 12 фев 2022 17:58


Ем, ще видим.... до края на месеца има доста време да изтече. Не е като да се напъвам... служебно трябва да пътувам.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот samo_pechka » Сря 16 фев 2022 13:56


Няма място за притеснение. Както казах още преди пет дни война няма да има, напук на писанките от световните мисирки, вкл. и нашите.
П.п. що ми е изтрит предния коментар не знам, на някой явно не му допадна, здраве да е.


big_dane
Мнения: 56
Регистриран на: Нед 03 окт 2010 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Kassel, Германия

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот big_dane » Сря 16 фев 2022 16:09


Минах миналата година през Румъния от Русе до границата с Унгария, видях полиция на 2-3 места максимум и това през Август. Интерес от тяхна страна нулев, бях с кола с немска регистрация. Около 2012-13 ходех през няколко месеца до Букурещ, още тогава нямаше особен интерес от страна на полицаите. Като цяло се опитвам да карам с темпото на околните, в повечето случаи намирам някого, чието темпо ми харесва и се залепям за него.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот Petrolhead » Чет 24 фев 2022 10:20


samo_pechka написа:Няма място за притеснение. Както казах още преди пет дни война няма да има, напук на писанките от световните мисирки, вкл. и нашите.
П.п. що ми е изтрит предния коментар не знам, на някой явно не му допадна, здраве да е.

няма да има война викаш.
колегата май ще пропусне пътуването


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот VWGT » Чет 24 фев 2022 10:36


Абсолютно, моите колеги от Киев се евакуират. Положението е сериозно.
Иначе до вчера и аз бях на мнението на печката, но явно малкия гном е сериозно изперкал.


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Пътуване до Украйна през Румъния

Мнениеот thanis » Чет 24 фев 2022 10:59


Забранено ни е всякакво пътуване и действия с Украйна за момента. Седим и чакаме да видим г-н Путин какво ще направи. Дано всичко приключи бързи и без много жертви и страдания.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта