Пътуване до Турция

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот stefan4o » Пет 08 апр 2022 21:47


Дойде време да полегна малко, след като порядъчно преядох днес за втори път. Ще започна отначало.
Пътят беше сравнително спокоен и лек - често пътувам служебно до Свиленград и нямах особени проблеми. В общи линии дори с бавно и икономично каране стигнахме доста бързо до Капитан Андреево. Границата я минахме за 30мин, което е супер. На влизане в Турция има задължителен процес на дезинфекция на автомобила. По-скоро символично го намокрят с едни пръскалки, за което се заплащат 60лири. Турците не са много лоши шофьори, горе-долу все едно съм в Хасково (да не се обиждат колегите,които са оттам). Пристигнахме успешно до хотела в около 11ч. Има безплатен доста голям паркинг за гостите, места - бол. Оставихме колите и хукнахме пеш към центъра на Одрин.
На центъра - и преди съм идвал в Одрин, но не съм имал толкова много време, за да го пообиколим по-обстойно по централната част. Не се е променило много - преследващите ни "мобилни" търгаши с чанти, предлагащи парфюми, дрехи и какво ли още не, си ги има пак. Централната улица, където са заведенията и входа към пазара беше пред пръсване - много народ, много нещо. Похапнахме на едно улично заведение - храната е много евтина, според мен. Понеже аз пътьом изядох моя и на дъщеря ми (не й хареса) дюнер не бях особено гладен. Та почти всички без мен и щерката си хапнаха добре - порции месо с гарнитура, сода, лимонада, кафе, минерална вода. Аз пих капучино, сода, хапнах баклава с шам-фъстък, щерка ми си взе някаква домашна торта с мляко. Та... похапнахме си доволно за... 50лв български пари :eek :scare3
Поразходихме се, купихме си разни дреболии и решихме да пием по кафе на веригата заведения MADO. От истанбулските бяхме супер доволни с жена ми - обслужването беше на ниво, цените си бяха и тогава приемливи, кафето (еспресото) беше супер. Но тук... греда. Почакахме доста, докато се досетят да ни обслужат и то след като с лицев жест подканих един от сервитьорите. Съответно нивото на английски беше почти нулево, та се наложи да превеждам "сладолед" с гугъл-транслейтора. Отидох с двете хлапета на витрината да си изберем сладоледи... избрахме си и... ИЗНЕНАДА. Носят ни трите вида сладолед в една обща чиния :bowdown :bowdown :bowdown
Страшно интересна ситуация (но не по-интересна от тази, която ще разкажа по-надолу)....
После отскочихме до МОЛ-а, който за късмет се оказа на 100м от хотела, в който отседнахме.... Като стана дума за хотела - много добро впечатление - служителите знаеха английски и с охота ми отговориха на въпросите, които имах. Та, вечерта решихме да пообиколим въпросния МОЛ - убихме доста време, така да се каже - по традиция хлапетата ядоха джънк-фууд в KFC някакво макси или утра меню, не помня вече, което беше доста евтино като цена. Накупихме си някои неща, които просто ни харесаха - тениски, дънки и т.н.. Решихме да разгледаме и долните етажи на мола, оказа се, че има супермаркет - семейството с нас купиха два чипса на хлапето си и разни дреболии (за да има под ръка, който има деца - знае), ние мисля взехме някакви дреболии, аз хапнах набързо един сладолед. Решихме да попитаме, как стои въпросът с ресторанта. Влизаме и аз се запътих към регистратурата, за да разбера - да си запазим маса за вечерта, като цяло как стоят нещата със закуската и вечерята. Служителят през цялото време се държеше така, сякаш в ресторанта всичко е пълно и няма свободна маса. Вика ми "можете да си поръчате и да си хапвате в стаите или в лоби-бара, ако искате", при което аз :eek :eek :eek Ще си поръчам и ще вечерям в стаята си :eek :eek Взе да звъни телефони и да пита горе в ресторанта нещо на турски, сори, няма как... Аз му казвам - абе, човек, всичко ли е заето в този ресторант. При което той ми даде еднозначен отговор, че е предполагал, че ще ядем чипсовете, които взеха нашите хора от супермаркета :Mr Green Fun :screwy :screwy :screwy Та, така, човекът си помислил, че ще си консумираме наша си храна в ресторанта... :mhihi :mhihi :mhihi Явно има и такива хора... Както и да е, стана ясно, че ще седнем като бели хора да вечеряме там, пфу, отдъхнах си, щото вече бях започнал да мисля, как ще обикалям района да търся читав ресторант да вечеряме в него.
Ресторантът - мога да кажа доста идейно, според мен, на последния етаж с много хубава панорама - виждаше се много голяма част от Измир. Ястията бяха вкусни и цените.... супер евтини. Пихме по някоя бира, ракия, салата, основно, няколко десерта и така - 6 човека порядъчно си хапнахме и пийнахме за 840 лири. Което в България е напълно невъзможно да се случи, донесоха ми огромна плодова салата за десерт. Уникален пилешки шницел имаше - такъв не бях ял досега :bowdown :bowdown :bowdown Цената на шницела с гарнитура беше... 50лири или 6лв български :eek Абе, супер беше. Въпреки, че ми се искаше нещо по-интересно да хапнем (примерно морски дарове), но и така останах доволен и нахранен като попско чедо на Задушница.
Следва продължението от днешния ден...

Последна промяна от stefan4o на Съб 09 апр 2022 16:09, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот samo_pechka » Съб 09 апр 2022 10:29


muns61 написа:Аналгин-хинин, или аналгин-хин? Във второто няма хинин.

:redface второто е да, подвел съм се по надписа... Значи пак съм в изходна позиция и ще търся. В Турция казваш, че го има. Ще трябва задействам някой познат да ми вземе.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот stefan4o » Съб 09 апр 2022 15:44


Няма аналгин-хинин. Аптекарката още като видя снимката, която й показах ми каза "О, не в Турция"... Питах и на друга аптека в Одрин - пак греда. Иначе си купих от хубавите шампоанчета против себорея с 2 процента цинк (да, има такива и тук, ама не вършат работа) за смешни пари.


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Пътуване до Турция

Мнениеот bongoo » Сря 11 май 2022 9:32


Бих искал да попитам пътуващите в Турция в посока Истанбул дали са имали следния проблем с медията.Автомобила е Пасат Б8 и около Чорлу медията започна да се рестарира през 5-10 мин.Изгасва напълно екрана и пак се включва след 2-3 секунди. И така до Истанбул.Там автомобилът не е каран.На връщане пак същата работа.На същото място пак около Чорлу спря да се рестартира и така вече втори ден от както сме се прибрали в Българиа няма такъв проблем.Това поведения на медията ми се случва за първи път откакто аз карам автомобила вече 4 години.Някакви идеи от какво може да е?Или някой друг със сходни проблеми.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта