Пътуване Стара Загора - Варна

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
PlamenDimitrov1
Мнения: 61
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 19:58
Автомобил: golf 3 GTI _ 1Y
Двигател: ABF 95 _ 1Y 93

Re: Пътуване Стара Загора - Варна

Мнениеот PlamenDimitrov1 » Сря 27 апр 2022 8:47


stefan4o написа:Търново ми е много любима дестинация. Оттам, през къде трябва да се мине?


Миналата седмица пътувах София > Шумен и Търновска област е най-зле (като изключим Хемус, разбира се). Дупки толкова няма, но асфалта е нагънат и пропаднал - много прилича на Тракия преди ремонта около Чирпан. Кара се, но аз съм с голф 3 на заводски пружини и високи гуми - не ме притесняват такива неща :mrgreen

Ако все още искаш да минеш през ВТ, качваш се на подбалкансия път през Тулово, на Гурково слизаш за Прохода на Републиката, играеш избегни дупката, пропаданията и кръпки невидели валяк, на детелината на ВТ следиш за табелите "Варна" и от там си все направо до магистралата на Шумен. Еднственото хубаво, че прохода е широк и има къде да се изпреварва, особено като не го знаеш. Лошото - много повече трафик.

П.П. @kris11 еми да карат до Бургас и там на самолет... :mhihi




Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Пътуване Стара Загора - Варна

Мнениеот beuchat » Сря 27 апр 2022 10:41


Мисля,че откъм настилка най-добре е Котел-Омуртаг.През Ришкия проход е силно НЕпропоръчително да минаваш.Пътят е доста зле,отделно от това си има и стабилно тирове.Обзорския проход също не е цвете за мирисане,отделно от това,че има доста патрулки и скрити камери по пътя.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Пътуване Стара Загора - Варна

Мнениеот nikolay_ss » Чет 28 апр 2022 9:46


Често пътувам от Варна към южна България, най-добрият път според мен е през айтоски проход на този етап. Все повече хора обаче почнаха да разбират, че е оправен и вече си има движение там. Иначе ми се е случвало да се разминавам с не повече от 5 коли точно след като го оправиха. По този път единствено след Айтос посока Варна има малко неравности по пътя, но не са повече от 2-4км.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Пътуване Стара Загора - Варна

Мнениеот vanesto » Чет 28 апр 2022 10:35


Много зависи по кое време на годината се пътува, защото засега през Обзор става, но от следващия месец започват адските задръствания и е силно препоръчително да се избягва. Миналото лято съм чакал над половин час на светофара на Обзор, отделно през прохода с 30км/ч. Иначе пътят е, както е писал Крис - на Тракия има отбивка за с. Българово /не се ходи до Бургас/, Каблешково, Ахелой и нататък към Варна.
Айтоският казват, че е добър, но с напредване на лятото ми се струва, че и там ще стане тапа, стана много модерен напоследък.
Ришкият доста се разби последните години, има дупки на места и много тирове, но ако не бързаш си струва, защото е лек проход.
Котел - Омуртаг също е добър и няма движение, но като излезеш на Търговище имаше ремонт и задръствания миналото лято и се губи много време, сега не знам как е.
За хубави места за хапване мога да препоръчам заведенията на пристанището, има платен паркинг и хубава гледка.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Пътуване Стара Загора - Варна

Мнениеот radotom » Чет 14 мар 2024 23:03


Вчера и днес едно трипче Пловдив-Варна-Шумен-Пловдив
На отиване минах през Айтоския проход...
Дупки няма, но е толкова вълнист, че определено беше неконфортно за каране. Бях със служебна НеуДачия Дъстър, която е с типчино каруцарската возия като на Голф (само дето е значително по-устойчива) и никак не останах очарован :no
На връщане така или иначе трябваше да минавам през Шумен, та реших, че поне през Ришкия ще е добре.
Хора, гоУема грешка! :banghead :banghead :banghead
Там имаше участуци, където не се притесняваш за дупки, а за стършащите от дупките колони неразпаднала се настилка! Със сигурност един челен сблъсък с тях можеше да доведе до сериозни последици. Добре, че такива неразпаднали се колони бяха рядкост. Лошото е, че и в дупките имаше други дупки! :icon_lol :icon_lol
Не мисля, че са много VAG-автомобилите, които биха успели да преодолеят някои участъци с що-годе читава скорост.
Та в крайна сметка извън летния сезон бих препоръчал Обзорския проход.
По време на летния - Айтос (с особенно мнение)


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Пътуване Стара Загора - Варна

Мнениеот !R1 » Чет 14 мар 2024 23:54


Айтоският проход е с най-нова и добра настилка, забранен е за тирове. Проблемни са участъците от Дългопол до Чудните скали. Обзор...настилката е на коловози и дупки от село Баня до кръговото за Свети Влас в кобинация с безумно шофиране. Ришкият, отдавна е трагедия. Дюленският също и чака основен ремонт.



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта