Въпрос към пътуващите през Сърбия? Актуална информация?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
orgasmatron
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 19:47
Автомобил: Passat B4 Syncro
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот orgasmatron » Сря 07 дек 2011 21:37


Аз съм с брада и то доста голяма, а на личната карта съм без, досега не са ми правили проблеми. При мен по специфичното е, че нося очила. Даже и немската полиция не ми направи проблем, а на един колега му намекнаха, че трябва да си смени личната карта, защото вече е оплешивял,а на картата е с повече коса. Но всичко си е до полицай/митничар.




Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Съб 10 дек 2011 14:00


Тия дни ще пътувам, нещо ново по пътя има ли, някой с прясно инфо ?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Вто 13 дек 2011 10:46


Прибрах се, в Сърбия проблеми не съм имал. Внимавайте обаче със Словения, спряха ме и ме направиха луд :banghead: :banghead:
1-во неоригинален ксенон- ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ, заради него ме и спряха, 2-ро различен размер на гумите (отпред съм с 225/45/17, отзад с 225/50/17) 2 по 2 еднакви, но неможело трябва 4-те до милиметър да са еднакви, глобата е 300 евро :screwy :screwy :screwy с мен се заядоха доплълнително защото бях свалил и шофьорския еърбег. :| ама незнаех че е проблем. Няма оправдания или изключения директно изкокнаха с един фотоапарат и почнаха да снимат :shock :shock наснимаха всичко и почна да пише глобата, с 1000 молби и уговорки (ЗА ПОДКУПИ ЗАБРАВЕТЕ !!! удря се само на молба, никакво заяждане или проби да се правите на интересни :!: ) написаха глоба за 100 евро която като си я платиш на место става 50, та пак тънко се разминах. На 1-вата бензиностанция свалих ксенона и приключих с него :!:

Ако минавате през Словения хубаво си огледайте колата, трябва да имате всичко на 100% изправно иначе проблемите са големи :!:


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот brum » Вто 13 дек 2011 21:38


Е, то за ксенона се знае от край време. На доста места в Европа правят проблем. Аз съм с лупи, но пак като излизам от България ще го сваля.


Потребителски аватар
XaxoXaxo
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 06 юли 2004 15:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот XaxoXaxo » Сря 14 дек 2011 9:21


brum написа:Е, то за ксенона се знае от край време. На доста места в Европа правят проблем. Аз съм с лупи, но пак като излизам от България ще го сваля.


Свали го, докато още си в България. Прояви разбиране към другите участници в движението и ни пощади очите...


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот brum » Сря 14 дек 2011 9:44


Ако заслепяваше нямаше да го карам така, проверено е. А и бях единственият дето търсеше катаджиите с уреда на пътя за мерене на фаровете за да ме е още по-спокойно за тия срещу мен. Все пак тия лупи не съм ги взел за гъзарията. А и с халогенна крушка светят зле. Ще ги сваля тогава, когато станат незаконни. Ако преди това има възможност за узаконяване ще мина, ще ми пишат бележка, че са годни за пътя и ще си ги карам. Айде не го избивай на офтопик тук.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Сря 14 дек 2011 11:00


Лупи и пръскалки на фаровете за това се заядоха словенците, ако ги имаш и 2-те няма да имаш проблем, ама аз съм с нормален рефлектор и нямам пръскалки :?


Потребителски аватар
golfer
The Мaster of PERNIK TUNING performancе
Мнения: 7369
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 9:55
Автомобил: Gandalf the Grey
Двигател: 368kw LPG
Местоположение: oberbayern
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот golfer » Сря 14 дек 2011 23:59


словенците се правят на по-католици от папата :?
и това от край време
имал съм доста разправии с тях и то за абсолютни глупости.
Като си спомня, че само за преминаване трябваше да си купувам месечна винетка :x

Aprilia,търсиха ли ти чукче за счупване на стъкло?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Чет 15 дек 2011 1:41


golfer написа:словенците се правят на по-католици от папата :?
и това от край време
имал съм доста разправии с тях и то за абсолютни глупости.
Като си спомня, че само за преминаване трябваше да си купувам месечна винетка :x

Aprilia,търсиха ли ти чукче за счупване на стъкло?

Те намериха 5 кусура още докато успея да отбия и спра, та до оборудване не сме стигали и пак добре защото нямам пожарогасител и аптечка facepalm

На теб да не са ти търсили такова чукче :shock :shock


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот nosex » Чет 15 дек 2011 9:54


Aprilia написа:На теб да не са ти търсили такова чукче :shock :shock

Аз лично такова не намерих у нас, когато пътувах миналата година за Сърбия ( и там го изискват в задължителното оборудване на автомобила). Взех си обикновен чук 500гр. от домашния комплект инстументи, сложих си го под седалката и газ къде Белград :lol:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот vasstop » Чет 15 дек 2011 10:08


nosex написа:
Aprilia написа:На теб да не са ти търсили такова чукче :shock :shock
Аз лично такова не намерих у нас, когато пътувах миналата година за Сърбия ( и там го изискват в задължителното оборудване на автомобила). Взех си обикновен чук 500гр. от домашния комплект инстументи, сложих си го под седалката и газ къде Белград :lol:
Хахаха, представям си лицето на митничаря, като му извадиш гоУемиО съветник :063: :063: :063:


Потребителски аватар
mirrea
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 26 фев 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот mirrea » Сря 28 дек 2011 0:18


Ремонтът на центъра на Белград е приключен ,асфалтирано е и голямото изкачване преди града откъм Ниш ,ест оставили са едно парче недоправено ,а и мостът на Сава е асфалтиран на вили и могили mhihi .А ,и не носете нищо подлежащо на деклариране ако имате против сърбите да ползват паспорта на преносителя като халваджийски тефтер mhihi


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот icoico » Нед 08 яну 2012 20:42


Днес беше грозна картинка на сръбско-унгарската граница -шест часа чакане откъм сръбската страна ,анадолските немци мигрират обратно mhihi :horror:


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Сря 11 яну 2012 17:40


Снощи пътувах наобратно към Италия, нямаше много трафик, наистина на Белград е направено добре, минах си през града и към 9 4аса движението беше разтоварено :да:
На границите оба4е като видят Голф става страшно, ровиха ме всички, първото което гледат е евротабелката под капака и стикера в багажника, ако липсва става голям филм :shock Добре 4е си ги имам и 2-те изрядни :horror:


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот kn9453 » Сря 18 яну 2012 13:37


Инфо:
Вече не е необходима "зелена карта" за пътуващи до Сърбия!!!
На 13.01.2012г. минах на ГККП Олтоманци и по навик подадох документите на сръбския митничар който вежливо ме информира че от 1.01.2012г. има двустранно споразумение и вече не е необходима "зелена карта" за Сърбия.Както и на сърбите за България.


п.с.
Това за Македония не важи!!!



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: DanZki, vocil и 122 госта