Въпрос към пътуващите през Сърбия? Актуална информация?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Zoran
Мнения: 885
Регистриран на: Пон 19 дек 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Zoran » Нед 20 апр 2008 16:15


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:
Spectre™ написа:Различно... на мои приятели са им разкостили колата..., на парчета... и са ги държали 2 часа.. на границата..... :evil:

Точно същото, но без разкостяване се е случило с мой познат преди 20 дни. Човека е(беше) голям фен на сърбите, но след случката само ги псува.
Чувства се обиден и смята, че са долни измекяри. 8)


Не те са долните измекяри, а наще политици са гъзоблизци , както и повечето сред хората. Не може да признаят Косово и сърбите да се държат добре с българите. Аз ако имах там власт, щях да затворая направо границата.
Помислете си след некоя година ако се отцепят доло родопите да си правят държава, кво ще правите вие?




Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 20 апр 2008 17:11


Zoran написа:Не те са долните измекяри, а наще политици са гъзоблизци , както и повечето сред хората. Не може да признаят Косово и сърбите да се държат добре с българите. Аз ако имах там власт, щях да затворая направо границата.
Помислете си след некоя година ако се отцепят доло родопите да си правят държава, кво ще правите вие?




Много правилно..., няма за какво да им се сърдим..., като сами сме си виновни... Румънците отказаха категорично признването на Косово..., ама нали ние все сме били... :censored: та затова ще си сърбаме попарата....

Аз имам 50 декара земи там... и не смея да отида... :evil: :evil:


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 21 апр 2008 11:25


Zoran написа:Не те са долните измекяри, а наще политици са гъзоблизци , както и повечето сред хората. Не може да признаят Косово и сърбите да се държат добре с българите. Аз ако имах там власт, щях да затворая направо границата.
Помислете си след некоя година ако се отцепят доло родопите да си правят държава, кво ще правите вие?

Колега за политиците и повечето сред хората съм съгласен, но много ясно съм подчертал, че са се се заяли с техен голям поддръжник и човека е обиден. Най-вече защото именно него са избрали неизвестно по какви признаци. Не е имало масово заяждане с българи, но явно има променено отношение.
На сърбите трябва да им е ясно, че мнозинството от българския народ вкл. и аз не одобряваме признаването на Косово и да вземат и този факт под внимание. Тогава можем да говорим за справедливо отношение. :wink:


Потребителски аватар
Zoran
Мнения: 885
Регистриран на: Пон 19 дек 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Zoran » Пон 21 апр 2008 11:32


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:
Zoran написа:Не те са долните измекяри, а наще политици са гъзоблизци , както и повечето сред хората. Не може да признаят Косово и сърбите да се държат добре с българите. Аз ако имах там власт, щях да затворая направо границата.
Помислете си след некоя година ако се отцепят доло родопите да си правят държава, кво ще правите вие?

Колега за политиците и повечето сред хората съм съгласен, но много ясно съм подчертал, че са се се заяли с техен голям поддръжник и човека е обиден. Най-вече защото именно него са избрали неизвестно по какви признаци. Не е имало масово заяждане с българи, но явно има променено отношение.
На сърбите трябва да им е ясно, че мнозинството от българския народ вкл. и аз не одобряваме признаването на Косово и да вземат и този факт под внимание. Тогава можем да говорим за справедливо отношение. :wink:


Но нали се сещаш колега, че на границата или на пътя те не знаят кой на какво мнение е и кой признава косово и кой не.
Така че който хванат той го отнася, въпрос на късмет.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 21 апр 2008 11:41


Zoran написа:Така че който хванат той го отнася, въпрос на късмет.
Не съм съгласен с тези твои думи!!!
Навсякъде в тази тема говориш със злоба и мисля, че това е свързано с Ник-а ти.
Не знам дали въобще си помислил какво значи държава да си затвори границите и какво може да последва от това за нея, като ответни мерки. Това сръбските политици много добре го знаят!!!
Както и да е. Предлагам повече да не спорим тук. :?


Потребителски аватар
Zoran
Мнения: 885
Регистриран на: Пон 19 дек 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Zoran » Пон 21 апр 2008 11:48


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:
Zoran написа:Така че който хванат той го отнася, въпрос на късмет.
Не съм съгласен с тези твои думи!!!
Навсякъде в тази тема говориш със злоба и мисля, че това е свързано с Ник-а ти.
Не знам дали въобще си помислил какво значи държава да си затвори границите и какво може да последва от това за нея, като ответни мерки. Това сръбските политици много добре го знаят!!!
Както и да е. Предлагам повече да не спорим тук. :?


Колега не говоря със злоба и се извинявам ако е прозвучало така.
Просто не съм съгласен с наще политици и към тях е насочена само злобата ми. Иначе миналиа месец ходих и хората се държаха съвсем любезно като ми пожелаваха приятен път и дори ме питаха как съм, а нашите митничари нема такива дебили - ти му викаш добър ден той гледа като теле. Същото беше като пътувах и в гърция, гръцките митничари любезни - нашите като телета.


Потребителски аватар
Мартин
Мнения: 1561
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Мартин » Пон 21 апр 2008 11:58


Колеги темата има за цел да помогне на хора, които смятат да пътуват! Не я обръщайте на политически спор, защото просто не е необходимо.


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот VesMil » Пон 21 апр 2008 15:15


Marto0 написа:Колеги темата има за цел да помогне на хора, които смятат да пътуват! Не я обръщайте на политически спор, защото просто не е необходимо.


Много правилно.! Засега никой не казва какво точно се случва вСърбия
Аз ще пътувам тази седмица и със сигурност ще пиша после какво става, защото от 3 стр.писаници никой не говори конкретно и ясно.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 21 апр 2008 16:47


Наистина със Зоран явно се отметнахме от темата.
Искам да подчертая, че не е имало масово заяждане с българи преминаващи Сърбия.
С моя познат случаят е, че се е видял с негов познат и е бил на Сръбска територия около 3 часа.
Такова преминаване на границата той прави около 2 пъти месечно и не е никакъв куфарен търговец. Бил е подложен на щателна проверка той и автомобила подчертавам от граничните, а не митническите власти. Това му се е случило за първи път от поне 10 години насам и затова е силно огорчен. Автомобилът не е бил разглобяван, но му е направен изключителен оглед, а близкия ми буквално е бил обискиран. До Пирот и обратно не е бил спиран от полицаи и смята, че без нарушение не се заяждат. Ще ходи пак тази седмица и ще пусна отзив. Надявам се и на другите. :)
Нищо не му е конфискувано, нито взето. Не му е искан подкуп защото човека е винаги изряден.


Потребителски аватар
Zoran
Мнения: 885
Регистриран на: Пон 19 дек 2005 10:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Zoran » Пон 21 апр 2008 22:02


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:Наистина със Зоран явно се отметнахме от темата.
Искам да подчертая, че не е имало масово заяждане с българи преминаващи Сърбия.
С моя познат случаят е, че се е видял с негов познат и е бил на Сръбска територия около 3 часа.
Такова преминаване на границата той прави около 2 пъти месечно и не е никакъв куфарен търговец. Бил е подложен на щателна проверка той и автомобила подчертавам от граничните, а не митническите власти. Това му се е случило за първи път от поне 10 години насам и затова е силно огорчен. Автомобилът не е бил разглобяван, но му е направен изключителен оглед, а близкия ми буквално е бил обискиран. До Пирот и обратно не е бил спиран от полицаи и смята, че без нарушение не се заяждат. Ще ходи пак тази седмица и ще пусна отзив. Надявам се и на другите. :)
Нищо не му е конфискувано, нито взето. Не му е искан подкуп защото човека е винаги изряден.


:да:


Потребителски аватар
Aylan
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 19 ное 2004 9:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

МОНТАНА - МЮНХЕН ПРЕЗ СЪРБИЯ

Мнениеот Aylan » Сря 23 апр 2008 14:46


Здравейте на всички
Пътувам рано сутринта в понеделника - 28/04/
Изчетох бая нещица за пътя и съм си начертал маршрута - най прекия през /Монтана-Кулата-сърбия-хърватска-австрия-Германия/ ама идеи приемам всякакви.

Въпрос 1. Карам на газ-LPG вместимост -38 л/минавам около 400км извънградско - къде да зареждам и има ли газ на магистралите по пътя или трябва да слизам от тях - съвети за места за зареждане.
2. Къде какви такси и винетки трябва да плащам.
3. Колата я карам с нотариално заверено пълномощно за страната и чужбина с придружаващ превод на английски език и днес ще взема и на сръбски./Не е легализирано пълномощното/, трябва ли?
4. Всякаква друга полезна информация ще е добре дошла.


Потребителски аватар
Мартин
Мнения: 1561
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: МОНТАНА - МЮНХЕН ПРЕЗ СЪРБИЯ

Мнениеот Мартин » Чет 24 апр 2008 16:28


Aylan написа:Здравейте на всички
Пътувам рано сутринта в понеделника - 28/04/
Изчетох бая нещица за пътя и съм си начертал маршрута - най прекия през /Монтана-Кулата-сърбия-хърватска-австрия-Германия/ ама идеи приемам всякакви.

Въпрос 1. Карам на газ-LPG вместимост -38 л/минавам около 400км извънградско - къде да зареждам и има ли газ на магистралите по пътя или трябва да слизам от тях - съвети за места за зареждане.
2. Къде какви такси и винетки трябва да плащам.
3. Колата я карам с нотариално заверено пълномощно за страната и чужбина с придружаващ превод на английски език и днес ще взема и на сръбски./Не е легализирано пълномощното/, трябва ли?
4. Всякаква друга полезна информация ще е добре дошла.


Колега може би си искал Калотина да напишеш :wink:. В Сърбия до преди две години много трудно се намираше газ, сега вече е по-добре, а в Белград със сигурност има. Ти за всеки случай си напълни и резервоара, че всичко става на път. В Сърбия пътните такси до Хърватска са ти грубо около 40 Евро, аз винаги в евро ги плащам, че нямам нерви да сменям пари и да се занимавам, за да спестя 5-10 лв. В Хърватска същ си с пътни такси, не помня вече колко бяха, но са по-малко от сръбските. В Австрия си с винетка, не помня стойността, а в Германия леките коли не плащат такси и винетки.
За пълномощното, ако искаш проучи пак, на мен никога не са ми се заяждали за легализация, но съм чувал такива случаи.
Успех и лек път!


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Пет 25 апр 2008 14:14


Аз ще пътувам до Лондон около 10 май и много се колебая от къде да мина Румъния или Сърбия. Ще чакам да се върне някой от Сърбия до тогава и да каже как е.


VesMil
Мнения: 393
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнениеот VesMil » Пет 25 апр 2008 16:15


Тая вечер тръгвам за Мюнхен и ще се чуе, минавам през Сърбия.!


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Пет 25 апр 2008 19:51


green man написа:Тая вечер тръгвам за Мюнхен и ще се чуе, минавам през Сърбия.!

Аааа, да докладваш като имаш възможност :D



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта