Въпрос към пътуващите през Сърбия? Актуална информация?

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот GodLike » Пон 23 май 2011 10:40


Аз пък миналата седмица ходих до Германия през Сърбия и Хърватска и никъде не са ми искали паспорт, а и двете държави не са в ЕС.




Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Peteff » Пон 20 юни 2011 17:45


само да споделя за моето пътуване - проблеми никакви , никъде не ни проверяваха като изключим унгарско-австрийската граница - там поопипаха куфарите но дори не ги отвориха . носехме ракии цигари работи .. бе проблеми никакви .
сърбия я михах по тъмно . та съвета ми е смело от там .


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот black` » Сря 22 юни 2011 22:13


Става си само с лична карта без никакъв проблем. Това е от тая година. И през македония става също. Само че нямах зелена карта и така митничаря не се нави да ме пусне на доверие. Пък когато не ми трябва все имам. :063:

Последна промяна от black` на Сря 22 юни 2011 22:22, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Сря 22 юни 2011 22:22


black` написа:Става си само с лична карта без никакъв проблем. Това е от тая година. И през македония става също. Само че нямах зелена карта и така митничаря не се нави да ме пусне. :063:

Става още от миналата година, това го направиха когато имаше проблеми с вулкана в исландия и после така си остана, от тази година май подписаха нещо за да се "узакони" цялата сxема, иначе си се минаваше свободно.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот icoico » Чет 14 юли 2011 17:04


Инфо от вчера:
Ремонтират главния път през Белград,на моста на Сава са отворени по 1-2 ленти в и час пик е голям х.., много коли дават фира в жегата.scare На "путаринските" mhihi будки раздават карти с указания да се обиколи по нещо като околовръстно-през Остружница и Добановци,но не си правят труда да кажат и дума-ако се сетиш сам да погледнеш какво са ти бутнали с квитанцията...


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Чет 14 юли 2011 17:44


Е ти ме зарадва много :talk: тъкмо тръгвам за БГ и ще минавам през братята сърби, много ли е зле на Белград, трафик какво ще рече 10км 5 часа ли ?
На Белград ще съм към 8-9 часа сутринта, май не е много подходящо :Mr Green Fun


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот icoico » Чет 14 юли 2011 19:12


Aprilia написа:Е ти ме зарадва много :talk: тъкмо тръгвам за БГ и ще минавам през братята сърби, много ли е зле на Белград, трафик какво ще рече 10км 5 часа ли ?
На Белград ще съм към 8-9 часа сутринта, май не е много подходящо :Mr Green Fun

Аз минах през ремонта около 3 следобед и не беше зле,голямата бутаница беше откъм Нови Сад/Загреб,но е въпрос и на късмет :dontknow: Братята сърби препоръчват този маршрут:
1200px-Belgrade_bypass.jpg


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Чет 14 юли 2011 19:32


Мерси много за маршрута и инфото, то май по тоя път минават камионите, че им е забранено през Белград :bishop :beer


Потребителски аватар
gr_kanev
Доктора
Мнения: 5650
Регистриран на: Пон 09 окт 2006 9:01
Автомобил: VW Transporter T5 2006
Двигател: AXD
Местоположение: Търговище

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот gr_kanev » Пон 15 авг 2011 18:01


Интересно, на 15 юли минавах Белград (в посока от Ниш към Нови Сад), но не ми бутнаха нищо, и си минах нормално през Белград - от 6:00 до 6:35 сутринта от путарина до путарина. На връщане на 6 август на последната путарина преди Белград ми бутнаха бележката, и си викам "тъкмо ще пробвам това околовръстно, че от доста време му се каня". Шоуто започваше от излизането от магистралата за Загреб - плътна колона, която понякога и спираше. В резултат - това, което обикновено се минава за 30-40 минути го пътувах час и 40 минути. Плюсът е, че разбрах как сърбите означават превозните средства в сватбена колона - с хавлиена кърпа през чистачките, и тази снимка (явно гастарбайтер, но въпреки че кара Ауди, заклет голфаджия - видно от номера му). Странното беше, че от цялата огромна колона само аз и още една кола се отклонихме към магистралата и путарината в посока Ниш - или се минава през традиционния път през центъра, или има някакви "шорткъти" по-рано от "околовръстното" към магистралата.
Прикачени файлове
DSC00100.jpg
номер OG-LF, или голфаджия с Ауди ?


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Muncho » Пон 31 окт 2011 20:21


Някой има ли идея колко е позволеното количество алкохол на човек или автомобил ( дали може и да са отворени бутилките ) при влизане в Сърбия и Хърватска?
Другият ми въпрос е колко цигари позволяват да се внесат в БГ на човек/автомобил?


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Пон 31 окт 2011 21:14


Един път пътувах с 5кг парцуцка сам в колата, погледнаха я но нищо не са ми казали, но за цигарите ако са без бандерол мисля че бяха 80 къса а за такива с бандерол мисля че няма ограничение ама съм непушач и за тези с бандерол не съм много сигурен, за цигарите може да имаш големи проблеми така че се информирай добре предварително. За алкохол поне на мен до сега проблем не са ми правили иначе разрешенето мисля е 1.5л концентрат на човек :wink:


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот KirilGeorgiev » Пон 31 окт 2011 21:18


За цигарите страшно мрънкат Позволени са 40къса За алкохола незнам


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Muncho » Сря 16 ное 2011 0:48


И аз да се разпиша.
Ходихме до Хърватска.
На сръбската граница нито българите нито сърбите са ни правили проблем. Двама минахме с паспорти, един - с карта. На Хърватската ни караха да сваляме багажа.. ама шапкаря не намери двете бутилки уиски :Mr Green Fun ( макар и уж законни ).
На излизане от Хърватска провериха колата в база за крадени коли... голф 4 от талянско.
При другите граници не сме имали разправии.
Цигари не сме носили.. всичките бяхме непушачи, не сме и взимали за далавера.

За пътищата - Хърватската магистрала ( до Загреб ) е много хубава.. ама и много скъпа.. 15 еврака в посока.
Сръбските са съответно 7.5 ЕУ и 3.5 ЕУ. Макар и да имат желание.. определено им липсва опит в строенето. На много места има обратни виражи.. а на няколко места двете платна са на различна височина и дори и без дълги, на по-ниското ниво си яко заслепен.
На отиване минахме през Београд ( неделя сутринта ) и нямаше задръствания. На връщане хванахме "околовръстното"... по-голямата част е двулентов път през разни ( предполагам ) не много сигурни райони :Mr Green Fun .. абе малко спек.. а и нощно време спекът е още по-голям :horror: .

На връщане спряхме в този ресторат ( с. Стара Пазова, р-нт Путник ) http://maps.google.com/maps?q=44.977502 ... 6&t=h&z=18
Хапнахме много вкусни плескавици и други мръвки :)


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот Aprilia » Сря 16 ное 2011 1:05


Тия голфове са любимите коли на митничарите, от както направих някои промени по моя, съм вечния клиент на полицаите по границите, отбиват ме и се почва едно гледане на шасита, евротабели стикери, гледат даже и някакви стикери на снопа с кабели към стопа :shock Всеки път 40 минути проверка :?


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Въпрос към пътуващите през Сърбия?

Мнениеот icoico » Сря 07 дек 2011 20:42


Да си задам тъпия въпрос тук :
От известно време си разсаждам брада,на паспортната снимка ест не фигурирам с нея.Дали има опасност братята сърби да ме бричат со секирето на границата? mhihi



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта