Бензинов верижен трион

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Чет 09 сеп 2010 2:19


Ако ще търсим професионален трион, може би ще пишем в някакъв друг сайт. Тук сме в сайта на Фау-Ве, дето хората си имат различни нужди и хобита. Аз по-горе обясних, че ми се налага да поваля и разфасовам на вилата десетина дървета (може и повече да са), и после както дойде, т. е. от дъжд на вятър. Та, ако стане за тая цел, ще зема някой трион, дори да е с лика на Мао Дзе Дун на него. Гледах един филм ("Интернейшънъл"), в който се говори, че китайците са залели третия свят с най-евтините и сравнително добри оръжия. Евтини, ама за убиване стават. По-горе freestyler911 си рекламира Щиловете и Макитите - няма лошо, ама братко, за десетина дървета да се набутвам за Щил... ( само за да кажа, че имам ЩИЛ!) - къде ме търсиш?? Искам да кажа, един колега ето какво е писал за бензинов верижен трион Ferros tools:
Jerom написа:Имам такъв и да ви кажа върши работа :) повече от 13 кубика наряза без да се замисли. Мощен си е и доста дебели дръвчета не му се опират. Само нещо имах проблеми с паленето ама то май щото му бях сипал повечко масълце :oops:

Ми мен това ми стига.




XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот XpacTa » Чет 09 сеп 2010 16:02


Сервиза на Ferros tools се намира в гара Искър, на ул. Неделчо Бончев. Ходил съм до там, беше заринато от моторни триони. Което не значи че трябва да се отказваш от покупката, но зависи от коя част на София си и за какво ще го ползваш. Ако си от Дружба - перфектно. Ама ако си от Обеля всяко носене в сервиз си е приключенийце.


boglev
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 14:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот boglev » Чет 09 сеп 2010 16:56


Миналата година си взехме McCulloch PM 2200, работи си стабилно. Беше към 250-300 лв.


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Пет 10 сеп 2010 8:09


XpacTa написа:Сервиза на Ferros tools се намира в гара Искър, на ул. Неделчо Бончев. Ходил съм до там, беше заринато от моторни триони. Което не значи че трябва да се отказваш от покупката, но зависи от коя част на София си и за какво ще го ползваш. Ако си от Дружба - перфектно. Ама ако си от Обеля всяко носене в сервиз си е приключенийце.

Аз живея на "Окръжна б-ца", така че съм доста близо. А тоя сервиз го знам много добре, тъй като ходих редица пъти да ми оправят 710-ватова бормашина Ferros tools в гаранция, тъй като тя самоволно и непредотвратимо (т.е. - винаги!!) си превключваше от обикновено върнене (за пробиване на метал) на ударно въртене (за бетон), така че беше много весело... А работещите в тоя сервиз, по мои впечатления, са не дотам квалифицирани, дори бих казал, доста некадърни- едно оправят, друго развалят... Аз ги помолих въобще да махнат ударната й функция, защото си имам перфоратор БОШ за пробиване на бетон, та да ми е мирна главата. Те не се справиха със задачата и тая ми дрелка и досега леко си удря, като пробива в метал!!! И е все така весело.
Обаче...- беднотия. Пак съм хвърлил око на същата марка, дано късметът ми проработи тоя път.


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот freestyler911 » Чет 23 сеп 2010 7:04


Harrry написа:Ако ще търсим професионален трион, може би ще пишем в някакъв друг сайт. Тук сме в сайта на Фау-Ве, дето хората си имат различни нужди и хобита. Аз по-горе обясних, че ми се налага да поваля и разфасовам на вилата десетина дървета (може и повече да са), и после както дойде, т. е. от дъжд на вятър. Та, ако стане за тая цел, ще зема някой трион, дори да е с лика на Мао Дзе Дун на него. Гледах един филм ("Интернейшънъл"), в който се говори, че китайците са залели третия свят с най-евтините и сравнително добри оръжия. Евтини, ама за убиване стават. По-горе freestyler911 си рекламира Щиловете и Макитите - няма лошо, ама братко, за десетина дървета да се набутвам за Щил... ( само за да кажа, че имам ЩИЛ!) - къде ме търсиш?? Искам да кажа, един колега ето какво е писал за бензинов верижен трион Ferros tools:



Нищо не рекламирам. Аз процент от продажбите на фирмата не взимам. Просто се опитвам да спася поредната изгубена душа, която ще набие 250-300 за нещо което след това няма да може да ползва.... Всеки ден поне 10 човека идват при нас с такива резачки с лика на Мао Дзе Дун....
Щил-а най малкия е 466. Ако аз купувам, ще отложа покупката с една година ако трябва , но ще взема хубав трион. А за шина, верига и работно колело замислялили сте се от къде ще си ги набавяте?
Зависи от случая , но има макита електрическа за 309 лева. Колегата blinder купи такава от мене. Стана втора година и повече от 25 кубика дърва е нарязал без никакви проблеми.

Пак ще ме оплюете, пак ще кажете че съм търгаш и незнам какво. После ще идете и ще купите най- големия боклук, след това ще го ползвате един сезон безпроблемно (обикновенно 1 сезон изкарват...), и пак ще ме плюете , и ще се биете в гърдите колко велика машина имате... Но след това ще сте просто част от ония хорица които се нижат по цял ден през сервиза за да им кажем че тия резачки просто не се ремонтират. Но след това, заради Българското си самочувствие никога няма да седнете и да напишете каква пръдня са тия играчки в действителност, и колко точно време стоя резачката в гаранционния сервиз през тия две години през които "работеше добре".

Ай със здраве, няма да пиша повече и в тая тема. Много родилки има тука.


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Чет 23 сеп 2010 22:30


freestyler911 написа:
Harrry написа:Ако ще търсим професионален трион, може би ще пишем в някакъв друг сайт. Тук сме в сайта на Фау-Ве, дето хората си имат различни нужди и хобита. Аз по-горе обясних, че ми се налага да поваля и разфасовам на вилата десетина дървета (може и повече да са), и после както дойде, т. е. от дъжд на вятър. Та, ако стане за тая цел, ще зема някой трион, дори да е с лика на Мао Дзе Дун на него. Гледах един филм ("Интернейшънъл"), в който се говори, че китайците са залели третия свят с най-евтините и сравнително добри оръжия. Евтини, ама за убиване стават. По-горе freestyler911 си рекламира Щиловете и Макитите - няма лошо, ама братко, за десетина дървета да се набутвам за Щил... ( само за да кажа, че имам ЩИЛ!) - къде ме търсиш?? Искам да кажа, един колега ето какво е писал за бензинов верижен трион Ferros tools:



Нищо не рекламирам. Аз процент от продажбите на фирмата не взимам. Просто се опитвам да спася поредната изгубена душа, която ще набие 250-300 за нещо което след това няма да може да ползва.... Всеки ден поне 10 човека идват при нас с такива резачки с лика на Мао Дзе Дун....
Щил-а най малкия е 466. Ако аз купувам, ще отложа покупката с една година ако трябва , но ще взема хубав трион. А за шина, верига и работно колело замислялили сте се от къде ще си ги набавяте?
Зависи от случая , но има макита електрическа за 309 лева. Колегата blinder купи такава от мене. Стана втора година и повече от 25 кубика дърва е нарязал без никакви проблеми.

Пак ще ме оплюете, пак ще кажете че съм търгаш и незнам какво. После ще идете и ще купите най- големия боклук, след това ще го ползвате един сезон безпроблемно (обикновенно 1 сезон изкарват...), и пак ще ме плюете , и ще се биете в гърдите колко велика машина имате... Но след това ще сте просто част от ония хорица които се нижат по цял ден през сервиза за да им кажем че тия резачки просто не се ремонтират. Но след това, заради Българското си самочувствие никога няма да седнете и да напишете каква пръдня са тия играчки в действителност, и колко точно време стоя резачката в гаранционния сервиз през тия две години през които "работеше добре".

Ай със здраве, няма да пиша повече и в тая тема. Много родилки има тука.

Човеко, защо мислиш, че те плюя? Аз въобще не съм против рекламата. По възможност винаги взимам квалитетни неща, но само ако са ми във възможностите и ако по някакъв начин ще си оправдаят цената. Тия дни си купих нова бормашинка, и то не Райдер, Акита, Агийома или Ферос тулс за 20-30 лв, а ДиВалт за 140 лв. (в промоция!). Завчера пък, като ми изпуши малкия флекс Блек енд Декер (нищо лично- той е просто герой че издържа чак досега при тези дългогодишни изтезания от моя страна!), отидох и си взех не Райдер за 30 лв., а Хитачи за 130 лв. Но тези машинки ги ползвам всеки ден. Ако усещате разликата с триона, ще ме разберете. Ако си изкарвах хляба с рязане на дървета нито за миг не бих се колебал и щях да си взема Щилка, защо не и от тебе.
Впрочем, китаецът вече е в къщи. Първото впечатление, че упътването е написано като на патагонски и нищо не му се разбира. Не съм сигурен дори дали съм го сглобил правилно. Та стискайте палци да имам късмет.
P.S. За отлагането на покупката- еми, ако можех да отложа, да, бих отложил, но има случаи, които не търпят отлагане. Моят е точно такъв. Дърветата трябва да се отрежат, и то сега веднага, ако не и вчера. Ако изкара един сезон триончето, ще съм доволен. Купих го от Ес и Кей за 116 лв, с мощност 2.2kW - не е малко, на книга... да видим на практика как ще е.


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот freestyler911 » Пет 24 сеп 2010 17:55


Ако беше казал за малкия ъглошлайф щях да те уредя на мaлко по добра цена със http://profesionalni-instrumenti.com/pi ... GA5030.JPG ...

За бормашина имах и там офертичка добра ... ако е за малка машинка http://www.makita.com.sg/images/6413-2.jpg


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Съб 25 сеп 2010 4:54


Еми да, малка е, без удар, по-точно DeWALT DWD112S, 701 вата, тежи кило и половина.
Изображение
Мисля, ще става и за винтове. Горе- долу са в ценовия клас и на нивото на тия Макити. За флексчето, не исках да губя следващия ден (22.09-празник), като замириса на изгоряло моят стар приятел, и веднага отидох където намерих отворено да си взема нещо читаво - Hitachi - G 13SR3, 730 вата. :) И то - 1,4 кг.
Изображение


Потребителски аватар
freestyler911
Мнения: 2609
Регистриран на: Съб 29 мар 2008 14:20
Автомобил: VW polo
Двигател: AEX 1996
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот freestyler911 » Нед 26 сеп 2010 14:03


Бормашинката е от същия клас и габарити. Dewalt-а е много добър. Хитачито също!
Не е лош избора! :да:


Потребителски аватар
Matematiks
Мнения: 3168
Регистриран на: Вто 27 ное 2007 17:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Matematiks » Нед 26 сеп 2010 23:36


понеже се заговори за флексове-с две ръце препоръчвам малкия на Метабо който го има в Мусю Бриколаж-за 100 лева 3 години всеки ден ползване :Mr Green Fun

Иначе и аз така направих-изчаках и сии взех Щил 250 :bishop

Колега колко си готов да дадеш за резачка-около 400 лв устройва ли те?


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Нед 31 окт 2010 21:54


Matematiks,
ако въпросът е към мен, защото не разбрах към кого е, то прочети внимателно- аз вече си купих резачка- Ферос Туулс, 2200 Вата, от фирма Ес и Кей за 116 лв. За нея- подробно после, а относно 100 лв за флекс Метабо от Бриколаж, бих посъветвал колегите да отидат малко по-встрани от Бриколажа, по ул. Йерусалим. Там съвсем близо до Про-Маркет има магазин само за квалитетни инструменти (фирма, наскоро отделила се от КИРОВ) и флексовете на Метабо са по-евтини, отколкото в Бриколаж. Лично аз съм наточил зъби за доста по-мощен флекс Metabo WE 14-125 PLUS - 1400 вата,(докато този от 100 лв. е 650 вата), 125 мм. диск,10 000 об/мин., промоционална цена 239 лв., докато същият в Бриколаж е 309 лв. - 70 лв. разлика в цената! Той вече е за рязане, а не само за шлайфане.

Последна промяна от Harrry на Пон 01 ное 2010 0:48, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Nafta
Мнения: 1752
Регистриран на: Чет 02 авг 2007 13:40
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Nafta » Нед 31 окт 2010 22:47


Колегите с резачки Партнер.
Колко събира резервоара за бензина?
Колко ви горят резачките на кубик?
Оня ден срязах 2 кубика дърва с почти цял резервоар, та на око останаха около стотина грама.Много ли е, малко ли е, не знам.
Добре ми се струва.
С оригиналната верига е :wink:


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1077
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот eng » Нед 31 окт 2010 23:13


Айде и аз да се изкажа по темата за резачките.Ако сега трябва да купувам независимо за какви цели - то бих се триумил между Щил на първо място, Хускварна 2-ро и третата марка ще е някоя която се прави за немските вериги магазини но в Германия-ще е значително по-евтина и т.н.А качеството няма да е толкова лошо за домашни нужди говоря.Ако ще работя с нея всекидневно то Щил вероятно най би ми допаднала.В момента за в къщи и за домашни цели използвам един Мак Кълъч 3200 доста е старичък 97 година е , не е професионален дори зъби няма до шината за да се вреже в дървото-тоест е любителски.С тази резачка са нарязани вероятно за тези години около 80 кубика с дърва и не е мръднала, адски съм доволен от нея но е доста слабичка а и шината и е къса, но нйа важното е че върши работа.И другото още по-важно е че един френд беше в ЮСА и ми я донесе директно от там 97 година.Тогава аз такава марка не бях виждал в Бг (лично аз може и да я е имало).Сега търся електрическа резачка за да си режа дървата в двора на вилата.Искам обаче нещо евтино което да върши работа и до 1200 вата или 1600 макс.Хич не държа тук на марка а просто да върши работа.С него ще се режат на година около 10-12 кубика дърва.Коя марка бихте ми препоръчали?Аз много се замислям за ето това но не знам доколко ще е надеждно http://www.mr-bricolage.bg/promo/331
P.S.сори че е малко офф и използвам темата на колегата!!!


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот Harrry » Нед 31 окт 2010 23:42


Сега за резачката.
freestyler911 написа:Пак ще ме оплюете, пак ще кажете че съм търгаш и незнам какво. После ще идете и ще купите най- големия боклук, след това ще го ползвате един сезон безпроблемно (обикновенно 1 сезон изкарват...), и пак ще ме плюете , и ще се биете в гърдите колко велика машина имате... Но след това ще сте просто част от ония хорица които се нижат по цял ден през сервиза за да им кажем че тия резачки просто не се ремонтират. Но след това, заради Българското си самочувствие никога няма да седнете и да напишете каква пръдня са тия играчки в действителност, и колко точно време стоя резачката в гаранционния сервиз през тия две години през които "работеше добре".

Не, аз няма да крия евентуални несполуки с тая резачка, но имам подозрение, че ти тайно се надяваш тази, която съм купил, да се прецака, и би се израдвал на такъв развой на събитията, което на литературен език се нарича "злорадство". Едно, че ще излезеш прав в спора, и второ, аз ще бъда принуден с наведена главица да дойда при теб и да купя, макар и на промоционална цена 4-5-6 пъти по-скъпа резачка.
Цената на моята в Ес и кей" от 116 лв. е толкова, колкото да заемеш една фирмена резачка Хускварна или Щил за срок от една седмица. Дотук съм работил с моята китайка няколко дни, така че мога да считам, че около половината от цената й вече се е оправдала. Смятай, колко е наемът за един сезон, срок който ти й отреждаш.
Китайската джаджа вече е опитана в действие и резултатите са окуражителни. Реже мощно и като че ли обявената мощност от 2200 вата отговаря на действителната. Един пич от бригадата, която строи на съседа къща, цял живот се е занимавал с резачки. И той, като видя какво съм купил, казва:
- Минал си се.
- Защо?
- Еми, не може да й имаш вяра.
(Сиреч , не е надеждна).
- В смисъл?
- Ми, направо трябва да й се молиш да запали...
Обаче същият пич я запали за сефте от раз и поряза с нея.
Вечерта аз опитвам да я запаля- не ще... Колко ли не се мъчих - не става. Рекох си - право е момчето!
На друтгия ден отивам при две момчета от същата бригада, викам, не ще да пали!
Единият дръпна един-два пъти въженцето, и запали, ама яко.
Аз му викам:
- Е как така вчера не щеше?
- Сигурно е било влажно, студено, или си я задавил с бензин със смукача.
Явно и двете са били верни. Валеше дъждец, а това на мен ми беше първият опит в живота за запалване на бензинов трион и вероятно съм го задавил.
Впечатленията оттам насетне са, че ако си сипал всичко правилно, ако е сухо времето и не я давиш, си пали и си работи екстра. При най-малко заяждане веригата спира, което е много добре, за да няма злополуки. Веригата работи само ако е набрала инерция, с доволно газ. Може би в настройката не всичко е изпипано, като привърши горивото, и почва да бръмчи на силни обороти и с много газ, дори и да не натискаш спусъка, а също така често гасне сама. Но то си има три винтчета за допълнителна настройка. Очевидно, слабото място на тия китайски машинки е запалването и регулирането му. Друга слабост е, че веригата много бързо провисва. Това си го обяснявам с приложения в комплекта иструмент - ключ за затягане на страничните гайки, които фиксират шината - този инструмент е мижи да те лажем, от някаква тъничка тръбичка, а за върток му служи запоена ... отвертка!! И много ясно , двете фиксиращи гайки не могат да се затегнат както трябва, защото иначе ще се прегъне въртокът-отвертка. Не искам да твърдя, че една резачка за 100 и кусур лева се равнява на една резачка за над петстотин лева. Но резултатите от работата са аналогични. Ако успея да си изрежа всичко, което съм набелязал, ще считам цената, която съм платил, за оправдана.
Разбира се, има и недомислици. Например, тубичката за смесване на маслото с бензина за около 550 мл. От едната й страна има отметки за нивата на бензин и докъде после да се долее масло, но на обратната страна упътването на английски е абсолютна нелепица и трябва да е писана от пълен идиот. Добре поне че отметките за нивата са си точни - специално правих изчисления.
В крайна сметка реших да не се разправям с мерене и доливане, а да измия добре туба от 5 с кусур литра, пълня 5 литра бензин, и после изсипвам вътре направо две шишенца по 100 мл с двутактово масло, разбърквам и съм готов за десет цикъла напълвания на резервора.

Последна промяна от Harrry на Пон 01 ное 2010 1:03, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1077
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Бензинов верижен трион

Мнениеот eng » Нед 31 окт 2010 23:55


Harrry написа:Сега за резачката.

В крайна сметка реших да не се разправям с мерене и доливане, а да измия добре туба от 5 с кусур литра, пълня 5 литра бензин, и после изсипвам вътре направо две шишенца по 100 мл с двутактово масло, разбърквам и съм готов за десет цикъла напълвания на резервора.

Колега някъде бях чел че това двутактово масло за резачки било биоразградимо, и ако го сипеш предварително в бензина и стои повече от седмица две си губило част от свойствата.Незнам дали е вярно но аз лично смесвам преди да налея в резервоара.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта