Проблем с компонентно свързване между ДВД и Телевизор

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Проблем с компонентно свързване между ДВД и Телевизор

Мнениеот kossel » Пет 05 дек 2008 8:07


Здравейте, вчера си играх и свързах ДВДто с Телевизора по компонентния вход/изход., да не се бърка с композитния вход изход. Резултата е невероятно качествена картина , ДВДто поддържа 720р и 1080i . Всичко е наред обаче забелязвам че на около 5 минути за около половин секунда екрана на телевизора става черен и после пак се оправя, няма някаква зависимост. ДВДто е марка ЕЛИТ а телевизора е САМСУНГ 32' LCD. Някой има ли идеи за естеството на проблема ?




sweep
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 25 мар 2008 11:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с компонентно свързване между ДВД и Телевизор

Мнениеот sweep » Пет 05 дек 2008 9:52


kossel написа:....ДВДто е марка ЕЛИТ ....


Това е проблема :D


Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Проблем с компонентно свързване между ДВД и Телевизор

Мнениеот kossel » Пет 05 дек 2008 17:38


sweep написа:
kossel написа:....ДВДто е марка ЕЛИТ ....


Това е проблема :D


DVD е добро има опции за 720р и 1080i - мисля че проблема не е в него а някъде другаде. Имам и едно ДВД НЕО което е пълна скръб.


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Re: Проблем с компонентно свързване между ДВД и Телевизор

Мнениеот Ivailo » Пет 05 дек 2008 17:51


kossel написа:
sweep написа:
kossel написа:....ДВДто е марка ЕЛИТ ....


Това е проблема :D


DVD е добро има опции за 720р и 1080i - мисля че проблема не е в него а някъде другаде. Имам и едно ДВД НЕО което е пълна скръб.

Точно там е проблема ;) Като екстри може да ти напишат 1500, които да работят до време. Ако през тия 5 минути не мърдаш кабелите или нещо подобно, а си стоиш на задника послушно и гледаш филма, проблема си е изцяло в двд-то.


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Пет 05 дек 2008 18:03


Аз не мога да проумея защо свързвате две цифрови устройства посредством аналогова връзка?!? :shock
Когато изкараш 720p или 1080i през чинчове (RCA), SCART или VGA (RGB) направо отиди и удари разработчиците на цифрови технологии с бухалка през тъпите тикви. Това, че има някакъв образ далеч НЕ значи, че е HD особено когато се ползват аналогови връзки за цифрови сигнали.

Цялата работа мога да я сравня само с примера да си купиш ново бентли и да му фъцнеш една метанова уредбичка...
Че ще мъца там нещо... да, ще мъца, но това вече далеч не е бентли!


XpacTa
Мнения: 424
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 16:03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот XpacTa » Пет 05 дек 2008 19:27


Самсунга трудно може да се сравни с Bentely, пък Elite нямат модел с HDMI. Какво да прави човека - да си запои сам ли? А по принцип няма никакъв проблем да се гледа HD сигнал през компонентен кабел - разлика няма да се види.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8310
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Пет 05 дек 2008 20:13


Първо пробваш с друг вид връзка /скарт, S видео/ ако има същия проблем пробваш с друго DVD и ако пак го има значи е от телевизора ако го няма значи Елит-а е проблема :wink: А между другото Елит имаха модел с HDMI /продавал съм го/ но не съм сигурен дали още го има или е било за проба и са го спрели !?



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта