Избор на дамски лаптоп....мнения?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот Чудомир » Пет 13 фев 2009 22:25


От малките лаптопи (Netbooks) EEE PC S101 - малко е по скъп, но определено се отличава от обикновените нетбуци. А и чувството на пипане (хаптика - има ли го на български тва?) е по-добро, защото е метал в сравнение с пластмаса. Абе определено е шикарийка.




Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Пет 13 фев 2009 23:13


Братовчедка ми преди месец си взе розов лаптоп от Техномаркет в София.
Марката е МСИ, 160ГБ, размера на екрана мисля, че беше 12 инча. Даваха го с чантичка и розова мишка.Гледахме филми на него и има много добра картина, звукът е слаб.
Като тегло е едно от най добрите предложения. Цената му е 1199лв.


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот minimiro » Съб 14 фев 2009 2:25


Aз бих заложил на МacBook :)

бял, 13" 5ч. на батерии, брилянтен, качество на изработка майка си и баща си....

2100 беше на жената преди 3-4 месеца :)


Потребителски аватар
galaboff
Мнения: 426
Регистриран на: Пет 03 ное 2006 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот galaboff » Съб 14 фев 2009 9:57


http://laptop.bg/
имат доста модели, бели видях Dell, Asus, Packard Bell, има едно розово Sony Vaio с промоция за св. Валентин - подарък сърце Сваровски :)
Хората от laptop.bg са проверени, четирима познати вече се радват на машинки от тях, цените са им сносни пък и безплатна доставка :)
п.п. Забелязал съм , че параметрите на машината нямат толкова значение, колкото визията й за една жена, така че вземи най-красивия :)

Успех


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот smurf » Чет 05 мар 2009 11:46


благодаря на всички за мненията, разгледах сайтовете, които сте показали, има интересни предложения.....
http://computers.market.dir.bg/xoffer.p ... shop_id=96
някакви мнения относно това :lol:


Потребителски аватар
feersum
Мнения: 260
Регистриран на: Чет 01 ное 2007 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот feersum » Чет 05 мар 2009 12:04


Изглежда ок, параметрите са читави за парите, само SSD-то е сравнително малко - 8 гб. Уиндоуса и офис евентуално ще заемат 1.5 гига от тях... на останалото не може да се качи кой знае колко.
За 500 кинта си взех подобен, с 12 гб SDD и 1.2 мегапикселова камера - ASUS EEE. Но Асус нямаха женски модели :lol:


Потребителски аватар
leavon
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 29 яну 2005 15:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот leavon » Чет 05 мар 2009 17:59


Моделът 110 няма твърд диск, докато 150 е с 120гБ хард, а чувам, че има и нови с 160 гБ. Аз имам такава машинка и съм приятно изненадан от възможностите й. Тегло 990 гр.


Потребителски аватар
minimiro
Мнения: 676
Регистриран на: Нед 13 юни 2004 1:12
Автомобил: Audi A3
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Избор на дамски лаптоп....мнения?

Мнениеот minimiro » Пет 06 мар 2009 17:05


точно за тези 8G флаш драйв модели на Ацер, бях чел че имало два чешита.... с бърз и бавен флаш....
Бавния флаш за орязания линукс бивал горе долу, обаче за Виндоза било мега тегава работа.....

Имаше дадено според модела на флаша кой ставал и кой не.... лощуто е че трее първо разцъкаш че да видиш.....

Следващата неприятна изненада е свързана с използваната флаш памет под формата на солидния 8GB SSD флаш диск в Aspire One. Налични са два варианта като вид на флаша в лаптопите, като и двата не са особено бързи като скорост на достъп, но все пак може да се чувствате наистина прецакани с по-бавната версия. За да разберете кой от двата варианта на флаш диска имате налице, е необходимо да влезете в BIOS (F2) и на началната Information страница да проверите какво е написано в полето HDD Model Name. Ако там пише SSDPAM0008G1EA, то наистина може да се насладите на лошия си късмет, защото това е по-бавната версия на флаша, която осигурява средно около 20-25MB/s скорост на четене и едва около 5-7MB/s на запис. По-бързата и добра разновидност е с идентификационен номер P-SSD 1800, като осигуряваната от нея скорост е средно от порядъка на 30-35MB/s при четене и към 12-15 MB/s при запис. И докато при стандартната Linux дистрибуция тези скорости не са никакъв проблем, то при опит за инсталация на Windows XP например ви чака много неприятна изненада…



Цитат от: http://www.bloodys.com/?p=1273

Пък като му гледам цената незнам кво да си мисля....



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта