С какво да сменя царя на бъга?- Nokia N 82

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Veso101
Мнения: 913
Регистриран на: Съб 22 яну 2005 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Несебър

Re: С какво да сменя царя на бъга?- Nokia N 82

Мнениеот Veso101 » Нед 12 апр 2009 19:30


Adnan написа:Основния проблем на нокията е о.с. Тя е лимитирана до толкова ако някой се навие да пише само за нея специални програми където само нокия имат файлова система.
А при вин'а няма такова нещо, всичко може да правиш ако знаеш как разбира се.
Хардуерни дефекти се появяват при жирископа, самия факт че това е първия телефон на нокия с тоуч дисплей е нетесвено докрай за там още бъгове не съм чел. ГПС'а си губи сигнала в подножието блокове и затворени стаи зависи от коя страна е сателита. Антената на ВиФи то е малка и се иска да си прекалено близо до роотера.
Това разбира се е само какво съм чел.

Говориш наизуст и то основно глупости.
Вина бил най-добър. :lol:
Къде ги учите тия вицове не знам?
Къв е тоя ЖИРИСКОП също не знам, има акселерометър , който си е безпроблемен още от стария ми Н95.
Това не е първия телефон на Нокиа с тъч, нито втория, има да четеш още.
Зависело от коя страна е сателита, хаха! За да се позиционира му трябва повече от един сателит, примерно пет.
Като не знаеш какво да кажеш, по-добре не казвай нищо.

Аз за проблема с говорителчето писах отдавна.
Погледнете една две страници назад.
И моят беше от дефектните , пратих го на сервиз и след седмица беше готов.
Не знам за какви поялници се говори, говорителя е просто прилепен към платката със контактите си, с времето те се оксидират от влагата и не правят добра връзка.
Проблема донякъде се отстранява като се извади говорителчето и се подкривят пластинките.
Истината обаче е да отиде на сервиз и да се смени самото говорителче с друг модел, това е акция на Нокиа.
Иначе телефона си е добър, GPSа е по-добър от този на N95 със сигурност.




Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какво да сменя царя на бъга?- Nokia N 82

Мнениеот LILO&STICH » Нед 12 апр 2009 21:51


Ееее,Весо :mrgreen:

Човека сега навлиза в тая сфера бре :Mr Green Fun

Нормално е да не е чел където и каквото трябва.
Пусни му линкчета да чете,да видиш колко бързо се учи :wink:

Той на въпросния ХП колко бързо му намери дИфектитИ mhihi


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какво да сменя царя на бъга?- Nokia N 82

Мнениеот Adnan » Нед 12 апр 2009 22:17


Veso101 написа:
Adnan написа:Основния проблем на нокията е о.с. Тя е лимитирана до толкова ако някой се навие да пише само за нея специални програми където само нокия имат файлова система.
А при вин'а няма такова нещо, всичко може да правиш ако знаеш как разбира се.
Хардуерни дефекти се появяват при жирископа, самия факт че това е първия телефон на нокия с тоуч дисплей е нетесвено докрай за там още бъгове не съм чел. ГПС'а си губи сигнала в подножието блокове и затворени стаи зависи от коя страна е сателита. Антената на ВиФи то е малка и се иска да си прекалено близо до роотера.
Това разбира се е само какво съм чел.

Говориш наизуст и то основно глупости.
Вина бил най-добър. :lol:
Къде ги учите тия вицове не знам?
Къв е тоя ЖИРИСКОП също не знам, има акселерометър , който си е безпроблемен още от стария ми Н95.
Това не е първия телефон на Нокиа с тъч, нито втория, има да четеш още.
Зависело от коя страна е сателита, хаха! За да се позиционира му трябва повече от един сателит, примерно пет.
Като не знаеш какво да кажеш, по-добре не казвай нищо.

Аз за проблема с говорителчето писах отдавна.
Погледнете една две страници назад.
И моят беше от дефектните , пратих го на сервиз и след седмица беше готов.
Не знам за какви поялници се говори, говорителя е просто прилепен към платката със контактите си, с времето те се оксидират от влагата и не правят добра връзка.
Проблема донякъде се отстранява като се извади говорителчето и се подкривят пластинките.
Истината обаче е да отиде на сервиз и да се смени самото говорителче с друг модел, това е акция на Нокиа.
Иначе телефона си е добър, GPSа е по-добър от този на N95 със сигурност.


Аз като пиша не пиша глупости :
http://209.85.129.132/search?q=cache:mt ... clnk&gl=bg

http://209.85.129.132/search?q=cache:0m ... clnk&gl=bg

Това, че ти си фен на симбана и си се набутал с толкова пари и караш други да те последват няма нищо общо с темата!
Имаш ли идея какво е файлова система, знаеш ли как се позиоционира файл в памет, какво е боот ...
Айде ако искаш мини на лично да обястня как се пише на оперционна система.
На сервиз може да ходи всеки и да пише : Бате караш кола за 40 000 лв. що се ебаваш а не ходиш на сервиз да ти сложат вода за чистачките.
Може и да съм нов в ПДА технологиите но съм готов да пиша драйвети, и програми за мой лични нужди.
Айде дай ми асемблерските кодове на нокията, защото аз ще ти пратя ХЕЛОО за вин мобиле!

Когато нокия пуснат емулатор за ПЦ пак ми ми пиши:
http://edn.embarcadero.com/article/33507

Спирам да пиша и чета по темета, жената пак пусна песента!
Докато не си купя нещо пак за тестване няма да пиша каквото и да става, въпреки четеното ми.
Извинявам се ако съм обидил някой!


Потребителски аватар
Veso101
Мнения: 913
Регистриран на: Съб 22 яну 2005 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Несебър

Re: С какво да сменя царя на бъга?- Nokia N 82

Мнениеот Veso101 » Пон 13 апр 2009 16:51


Adnan написа:...........Аз като пиша не пиша глупости :
http://209.85.129.132/search?q=cache:mt ... clnk&gl=bg

http://209.85.129.132/search?q=cache:0m ... clnk&gl=bg

Това, че ти си фен на симбана и си се набутал с толкова пари и караш други да те последват няма нищо общо с темата!
Имаш ли идея какво е файлова система, знаеш ли как се позиоционира файл в памет, какво е боот ...
Айде ако искаш мини на лично да обястня как се пише на оперционна система.
На сервиз може да ходи всеки и да пише : Бате караш кола за 40 000 лв. що се ебаваш а не ходиш на сервиз да ти сложат вода за чистачките.
Може и да съм нов в ПДА технологиите но съм готов да пиша драйвети, и програми за мой лични нужди.
Айде дай ми асемблерските кодове на нокията, защото аз ще ти пратя ХЕЛОО за вин мобиле!

Когато нокия пуснат емулатор за ПЦ пак ми ми пиши:
http://edn.embarcadero.com/article/33507

Спирам да пиша и чета по темета, жената пак пусна песента!
Докато не си купя нещо пак за тестване няма да пиша каквото и да става, въпреки четеното ми.
Извинявам се ако съм обидил някой!


Тези линкове не знам за какво ги публикува, там пише това което и аз казах, НО ако продължиш да търсиш, има такъв репорт на руснаците, при подкривяване на крачетата проблема може пак да се прояви.
Сигурният начин да не си потрошиш телефона е да го пратиш в сервиз за да сменят самия говорител с НОВ МОДЕЛ.
Щото и аз гледах едно видео как да го отвориш, но вътре го нямаше развиването на четирите болта, а сети се какво ще стане с телефона и гаранцията му ако напънеш капака.
Или пък има тънкост при ваденето на стария говорител, много хора са му счупили гнездото при тия "направи си сам" ремонти с временен ефект.
Сравнението ти за течността за чистачки не е уместно в случая.
Извинявай ако съм те обидил, теб или програмистките ти умения, но много мразя някой да говори наизуст.
Така че софт го оставям на теб, но харда го остави на мен. :drunk
За мен Ундоуса за телефони е умряла работа, не говоря за програмиране на приложения за него , а самите му качества като операционна система.
Тоест изхождам от мнението на прост потребител , а не велик програмист, щото в крайна сметка тази ОС е писана за потребителите, а не за кефа на 'намси кой.
Както каза Митко , ако ти трябват линкове пиши на ЛС, ще се радвам ако мога помогна евентуално.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта