Проблем с бойлер Елдом

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем с бойлер Елдом

Мнениеот Winner25 » Пет 15 юни 2012 20:12


И аз съм виждал протекъл неръждаем, за това казвам че според мен не си заслужава.

Ако аз трябваше да избирам бих взел това:
http://boileri-bg.com/bg/product-view/49.html

п.с в търговската мрежа се намира и на по-ниска цена




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Проблем с бойлер Елдом

Мнениеот muns61 » Пет 15 юни 2012 20:19


Winner25 написа:
muns61 написа:Много са тънички тези нови бойлери. Аз имам от старите с неръждавейка казан и зная колко тежат. Миналата година сменях на тъщата и го вдигнах с лекота - аз ли съм заякнал, или нема железо? :screwy

Нераждаемите са по-леки от емайлираните :wink:

Неръждаемата стомана е с по-високо относително тегло от черната. Моите бойлери са, мисля, хасковско производство и са доста тежки. Може да са леки, ако са от тънка ламарина. Ама черните и те са леки, та явно икономията на материал е яка.


Потребителски аватар
Enforcer
Мнения: 152
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 20:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с бойлер Елдом

Мнениеот Enforcer » Пет 15 юни 2012 20:28


Някой знае ли дали ушите за закачане на стената на различните марки бойлери са стандартни, така че лесно да се сменя една марка с друга, без да се налага къртене и поставяне на нови болтове в стената?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Проблем с бойлер Елдом

Мнениеот radi_nrj » Пет 15 юни 2012 22:19


Относно теглото на казана, аз съм с неръждавейка собствено производство. Имахме стар 80l Елпром с емайлиран казан, който протече и купихме казан от неръждавейка. Емайлирания казан тежеше в пъти повече от неръждаемия и да - неръждаемите (става въпрос са тези, които бяха в продажба тогава) бяха от много по-тънка ламарина.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с бойлер Елдом

Мнениеот chefito » Пет 22 юни 2012 8:24


http://eldominvest.com/bg/category/10.h ... 4%22%7D%5D

Това са им предложенията....кой е моят?
Само да добавя: Ще е за жилище, което не се използва ежедневно. Може би 2-3 седмично. Ще трябва да нагрява сравнително бързо и ако е възможно да пази водата топла максимално време... :idea:

Не разбирам повечето параметри....сух нагревател, анодна защита...електронен...нищо не ми говорят, а и не искам да ми говорят... facepalm


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с бойлер Елдом

Мнениеот myrshavija » Пет 22 юни 2012 8:50


Enforcer написа:Някой знае ли дали ушите за закачане на стената на различните марки бойлери са стандартни, така че лесно да се сменя една марка с друга, без да се налага къртене и поставяне на нови болтове в стената?

Даже и да не съвпадат, не е нужно да се кърти - просто ще закрепиш нова планка към старите болтове.


Потребителски аватар
zloby3400
Мнения: 810
Регистриран на: Сря 19 ное 2008 9:38
Автомобил: Golf III
Двигател: AEK 1996
Местоположение: София/Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с бойлер Елдом

Мнениеот zloby3400 » Пет 22 юни 2012 8:55


Преди два месеца сменях бойлер Елдом с Теси и имаше малко разлика в ушите, ама с големия чук ги наместих нещата. За 7 години няколко пъти идваха да го правят този бойлер на Елдом, накрая протече водосъдържателя и го хфърлих. Сега ще го видим този на Теси колко ще изкара, в бързината като го купувах въобще не видях че няма терморегулатор.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта