Мнение за процесор на AMD

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот Gal » Сря 18 сеп 2013 21:43


Няма смисъл да спорим за това, че АМД-тата са с по-висока работна температура на процесора и системата. Но особено много не ме кефи факта, че продължават да правят процесори с кривящи се и чупещи се крачета. Като спече лепенката на радиатора и се намери някой специалист да почупи някое краче...ходи се оправяй :icon_lol Сравнявай параметри, технологии, гледай тестове...За дъната и чипсетите...не ми се коментира. Бил с отключен множител, е да, ама овърклокването е фасулска работа - овърклокваш и хвърляш :mhihi Единственияп плюс е цената. Ето нещо добро на руски:
http://www.easycom.com.ua/cpu/AMD_Athlon_II_x4_750K_Socket_FM2/




vasko01
Мнения: 169
Регистриран на: Съб 09 май 2009 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот vasko01 » Сря 18 сеп 2013 21:59


Gal написа:Няма смисъл да спорим за това


:th_up

Това за крачетата е вярно но то си е проблем на "специалистите" дето пипат там дето не им е работа :mhihi .За клокването също си права, че амд не става за тая цел , колегата обаче не е казал че ще клоква което означава , че не му трябва процесор за тая цел ,може би в такъв случай по ниската цена би наклонила везните в полза на АМД.За чипсети , мостове, ядра, множители, ревизии и тнт наистина няма смисъл да почваме да говорим щото темата ще стане 200 страници.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот radi_nrj » Сря 18 сеп 2013 23:18


Колегата на л.с. ми сподели, че дъното на стария му комп е ASUS M2N68-AM с печално известния чипсет NVIDIA Geforce 7025/nForce 630a. Доста дъна с него са ми минали през ръцете и нито едно до момента не е било с адекватно охлаждане. Още като си помислиш да натовариш системата и той вече е на 90 градуса и за 2-3 години си се изпича сам ако не се вземат мерки. Отделно 2GB рам са крайно недостаъчни дори и за WIN XP освен ако не го орежеш от към всякакви странични и ненужни екстри.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1898
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот stefarata » Чет 19 сеп 2013 6:50


Само едно пояснение - клокването НЕ Е фасулска работа, както се изказа някой по-горе. Има си места , където това се учи с години.


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот Gal » Чет 19 сеп 2013 8:34


stefarata написа:Само едно пояснение - клокването НЕ Е фасулска работа, както се изказа някой по-горе. Има си места , където това се учи с години.

Аз написах, но не си чел правилно, дай пак :icon_lol


Потребителски аватар
Gal
Мнения: 1462
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 12:37
Автомобил: МК7
Двигател: DCYA 2018
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот Gal » Чет 19 сеп 2013 8:56


radi_nrj написа:Отделно 2GB рам са крайно недостаъчни дори и за WIN XP освен ако не го орежеш от към всякакви странични и ненужни екстри.

Нищо лично, ама XP-то колко много RAM "познава", както и всички 32-битови OS и спънати версии...? :)


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот escrime » Чет 19 сеп 2013 9:25


Що не купи Хасуел направо?


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот radi_nrj » Чет 19 сеп 2013 9:34


idiotchooo написа:п.п. Виждал ли си наточен, бърз, геймърски комп със АМД? :mhihi


Ето ти един мое дело:

Изображение

escrime написа:Що не купи Хасуел направо?


Е как що? Нали трябва да си продадат Айвитата... И дъната на 1155 също трябва да се продадат :mhihi :mhihi :mhihi

Gal написа:Нищо лично, ама XP-то колко много RAM "познава", както и всички 32-битови OS и спънати версии...? :)


3 гигабайта и малко "виждат", то има интелски платформни на 774, които и с х64 операционна не виждат повече от 3,45GB ама това е друг въпрос. Ама съм виждал на домашен комп с XP уптимейт х86 как 2GB му свършват с не много работещи апликации. Хрома особено много обича да папка рамчица като отвориш няколко таба става забавно.

Последна промяна от radi_nrj на Чет 19 сеп 2013 14:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот MMX » Чет 19 сеп 2013 10:18


Хри100в написа:към въпроса за наточен АМД - колега, новото поколение на амд е на кантар с интел. Тва не са едновремешните бараки амд, дето за нищо не ставаха. Аз лично никога не бих взел Амд, но в доста анкети хората са предпочели амд пред интел по критерия Цена-качество. Аз съм с и7 4ядрен и определено съм доволен

Когато става дума за лаптопи - АМД си е АМД (=грее зле). За десктоп не виждам нищо лошо в АМД, даже аз съм преминал на такива.


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот Kuncavia » Чет 19 сеп 2013 11:02


Аз принципно съм роб на марката, много харесвах AMD и в продължение на 5-6 години бръмчах с AMD. Лошо впечатление от него нямам, но реших да пробвам, какво толкова им харесват на Intel и вече 3 години робувам, като минах пре I3, I5 и надявам се в близкия месец и през I7. Единствено не ми харесва охлаждането, защото се разхождам в притеснителни граници, но това се оправя :c010


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот radi_nrj » Чет 19 сеп 2013 11:12


Боксовите охладители и на Intel, и на AMD са пълна скръб. Или ще е не ефективен, или шумен, или и 2-те...

Интересното, е че разни охладителчета за по 20лв като този вършат 100 пъти по-добра работа и са много по-тихи. Пък ако му се смени оригиналното вентилаторче с PWM такова за още едни 12лв ще е идеален охладител за без пари.


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот restless » Чет 19 сеп 2013 12:54


stefarata написа:Само едно пояснение - клокването НЕ Е фасулска работа, както се изказа някой по-горе. Има си места , където това се учи с години.

И къде се учи ако не е тайна :D

по принцип, 32-битовите Ос като 2000/ХР/2003 могат да подкарат и над 4ГБ - лично аз съм подкарвал 8ГБ на ХР
Е, стои ограничението от 3ГБ/на процес и вероятността някой драйвер да доведе до син екран.
Но сега да се слага ХР е безмислено, 8-ца с classic shell върви отлично


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1641
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот MMX » Чет 19 сеп 2013 13:41


stefarata написа:Само едно пояснение - клокването НЕ Е фасулска работа, както се изказа някой по-горе. Има си места , където това се учи с години.

Трябва да си бавноразвиващ, че да го учиш "с години". И кои са тия места - някоя фирма за сглобяване на китайски кутии. Докато завиваш болтовете лека полека (с години) научаваш някой трик от съседния 20 годишен "гуру" с отвертка в ръката.


Потребителски аватар
H2O
Мнения: 1160
Регистриран на: Нед 15 апр 2007 20:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Field of Dreams

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот H2O » Чет 19 сеп 2013 18:08


малко разяснение по случая.След като намажа с паста процесора,кърти здраво всички видове игри без проблем.След седмица започва да гасне.Първо през ден,после през час и накрая като пусна игра и загасва след 2 мин.Колкото повече време минава от мазането на пастата,повече гасне,дори и на торенти и някоя тегава старница от нета.
Това продължи 2год.През това време е сменено,захранване,охлаждане,кабел.Мацаницата с пастата не мога да изброя :mrgreen На севриз е ходил няколко пъти.Чипсета е провяраван според севиза.Градуси от порядъка 90 градуса,не е вдигал никога.Още като стигнеше 62градуса и гаснеше.
Само един се сети къде може да е проблема.И наистина като се разрових из нета,думите му се потвърдиха.Но нищо не истина на 100,докато не се уверя.Тестовете започват :icon_lol
Ако се потвърди,че това е бил проблема свързан с AMD,ще пиша!


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Мнение за процесор на AMD

Мнениеот radi_nrj » Чет 19 сеп 2013 19:05


Много от процесорите на AMD нямат реален датчик на температурата на ядрата, а ползват някаво приравнение от покзазанията на някакви елементи на кристала(не се сещам за конкретните термини на прима виста). Следователно показанията, които дават разните му програми са пълни глупости.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта