Мнение за конвектор Airelec

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Мнение за конвектор Airelec

Мнениеот vanko_VW » Пет 27 сеп 2013 8:27


Та става дума за това нещо http://konvektori.bg/airelec/seriya-basic/konvektor-airelec-basic-3000w-za-30kvm.html
С него ще се отоплява стая 20кв. в която ще се гледа и бебе.
Стаята на апартамента е с дограма и изолация.

Последна промяна от vanko_VW на Съб 28 сеп 2013 10:29, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнение за конвектор

Мнениеот pensiq » Пет 27 сеп 2013 14:44


Купих, миналата година на родителите си.Дали си заслужават парите, няма да коментирам, че в подобна тема се стигна, до доста остри думи.Никакъв пукаш, скърцащ или какъвто и да е шум - мисля че е важно за детето.Ще поддържа температурата която си му задал, без проблем и няма да има големи температурни разлики.При закупуването му, го остави около 1-2 часа навън да поработи, защото пуши яко от покритието на нагревателя.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Мнение за конвектор

Мнениеот vanko_VW » Съб 28 сеп 2013 10:28


Вчера го купих, резултати няма как да дам все още :th_up
Пуснах го на работа в една стая и наистина му трябва време да обгори, първите ми впечатления са добри, но зимата ще видим


Потребителски аватар
nosex
Вечен БАН
Мнения: 2416
Регистриран на: Пон 08 яну 2007 11:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Мнение за конвектор Airelec

Мнениеот nosex » Вто 01 окт 2013 18:04


Имам AIRELEC TACTIC 2000W от миналата зима. Купихме го за 20м2 стая в къща в планински район без изолация, но с PVC дограма и върши работа, т.е. смогва и е тих, но не е икономичен.
Имам и ADAX VP 914 1400W за 12м2 стая в същата къща от 2 години. При теб освен, че помещението е стая в апартамент с добра дограма и изолация, има и още фактори като изложение на стаята, подовата й настилка, брой външни стени, отоплява ли се отгоре и отдолу... Конвекторните радиатори са ОК за отопление и дотам - приготви за сериозни сметки за ток ;).
Твоят модел ще ти върши работа за тази стая и на детето също няма да му пречи, но няма да можеш да еб@ш дявола във въздуха с този уред... :confused.
Но се приготви за сметки от 200-250++ лв./месец (зависи от температурата, която искаш да поддържаш) в студените месеци, като 60-70% от сумата ще е от ел. консумацията на конвектора.
И нали знаеш, че включиш ли го радиатора един път, почти не се изключва, докато не се позатопли времето :a045


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Мнение за конвектор Airelec

Мнениеот pensiq » Сря 02 окт 2013 0:23


Сметката за ток, много зависи и за кой град пишем.Нормално е с дете вкъщи сметката за ток, да е около 200 лева, както и да се отоплява.С тези 3 кв/ч няма да има никакъв проблем, дори и при по-голямо помещение и температури доста под нулата.


Потребителски аватар
vanko_VW
Мнения: 2380
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 11:36
Автомобил: Ford Focus
Двигател:
Местоположение: Враца/из България и чужбина

Re: Мнение за конвектор Airelec

Мнениеот vanko_VW » Сря 02 окт 2013 8:03


nosex написа:...

Колега благодаря за мнението :th_up
Сметките няма какво да ги мисля, бебе ще се гледа аз за икономия да мисля :smile , честно да ти кажа доста изчетох в нета и тук във форум за отопление(при бебе) и стигнах до извода, че това е най-добрия ми вариант, може и да греша де, но не видях нещо по-подходящо :wink

Всъщност ако имате други предложения ще ги приема, този конвектор може да отиде и на друго място, така че мога да купя и нещо друго което си заслужава

Лек ден :)



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта