Windows Phone 8 или...

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот milmar » Вто 12 ное 2013 15:08


Надявам се W8 да е по-добре от W7, но W7 няма тая възможност. Става въпрос да си включиш телефона към компа, да си виждаш папките на компютърския Explorer и като бял човек да си правиш каквото щеш. А дали има някакъв браузър, който да се инсталира на телефона и автономно да си гледаш, аз поне не открих, но и това не ми върши работа. Обмена на снимки например от телефона към компа и обратно става само през глупавата им програма :screwy .
Именно!!! Symbian беше прекрасен, ползвал съм няколко телефона със Symbian, и до сега съм очарован. За мен Symbian е много по-добра система от Win, говоря като стил, начин на работа, откритост, просто вече е много стара и няма приложения за нея, нито пък свестни нови апарати! Иначе не бих погледнал друг телефон.

Това ми напомни да затрия Zune-то от компа, и следа да няма вече :biggrin !




Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот DaDiablo » Вто 12 ное 2013 15:19


Това малко ми звучи като Windows 95 е супер, нищо, че вече има 10 по-нови версии, излезли. Или пък Голф 2 е дъ бест, нищо, че започвам да чуваме за Голф 8 ..
Вярно е, че на всеки човек му харесва и допада различно нещо, но все пак симбиана е морално остаряла ОС. Симбиана беше и пълна с недоумления ОС. Имал съм поне 3 симбиан телефона и говоря от личен опит.
Колкото до папките .. можеш да си направиш, Майкрософт, а и не само те са се ориентирали вече към облачните услуги ... там колкото папки искаш можеш да си направиш, че даже и да ги позлваш от друго устройство без кабел.
А сравнението с андроида .. да, факт е, че андроида е най-масовата ОС за телефони, факт е, че всичките както мои, така и твои втори братовчеди се пишат developer-и за андроид приложения, факт е че има мильони, ако не и повече такива. Така. Обаче е и факт, че андроида трябва да му чистиш рамта от разни глупости , които не се изключват сами, по три пъти на ден. Факт е, че няма всъщност multitasking, факт че, че трябва да си рестартирам телефона през няколко дни, защото му забива location service-а и не ми обновява widget-а за времето.
Както казах вече имам ги и двата телефона (ОС), не казвам, че единия е боклук, а другия супер, просто ме хваща яд като някой ми каже "Ти луд ли си, андроида е най-доброто, видиш ли щото аз имам андроид"


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот milmar » Вто 12 ное 2013 15:27


DaDiablo написа:Това малко ми звучи като Windows 95 е супер, нищо, че вече има 10 по-нови версии, излезли. Или пък Голф 2 е дъ бест, нищо, че започвам да чуваме за Голф 8 ..
.....

ОК :th_up , нали и аз това казах, стара е!
Обаче аз по облаците не качвам нищо, аз си слагам снимките на харддиск. На мен ми трябва телефон, който да го ползвам с удоволствие, а не да се "боря" с него. За да изсипя снимките си от тела на компа прябва да инсталирам Zune :screwy , ползвам PDF-и, които са мои, не са теглени, а съм ги правил аз. Как да ги пратя на облака, че от там да ги взема???
Ей такива неща не харесах!


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот JaDaWiN » Вто 12 ное 2013 16:34


Аз имам както Nokia Lumia 520, така и HTC Explorer. От Нокията съм доста доволен, пада 2-3 пъти, разглоби се, сглобих си я и си продължих. Нещо, характерно за Нокия от време оно.
А сега, за Windows Phone:
Първо - ако си се спрял на тази ОС, то трябва да е с най-новата версия - 7.5 не става.
Плюсове:
- Харесват ми анимациите, както и метро стила (работя с Уин 8 и на компютъра). Това, че нещо е различно не го прави по-лошо. Да не говорим за новите версии на андроид, където видях нещо също в този стил.
- По-четими и големи текстове и контроли. Всичко е по-голямо и може по-лесно да се натиска.
- Не забива, крашва, ресва - когато нещо се потроши, просто се затваря.
- Постоянно се обновяват и развиват системните приложения.
- Нокиите имат безплатни, легални офлайн карти (без кракове, ръце и други крайници).
- Има интегрирано търсене на музика, сканиране на баркодове, даже и книги. (не трябва да се свалят 32903480923 отделни приложения като при дроида).
- За да се насърчат програмистите да пишат за WP, Microsoft пускат безплатни книги (поне за 7.5 беше така).
- За да има повече приложения, самите MS пишат приложения и има доста добри попадения.
- Има безплатен легален Офис пакет.
Минуси:
- Бинг търсене - по-смотано е от Google, не е достатъчно умно или развито поне за България.
- Бинг карти и навигация - не е достатъчно подробна в сравнение с Google, да не говорим, че няма StreetView.
- Липса на каквото и да е разбирателство с Google, в резултат на което поне до скоро нямаше читаво приложение за YouTube, проблеми с Gmail синхронизация и др.
- Липса на персонализация сигналите на съобщенията от Viber, Whatsapp и др. (би трябвало да го има в следващия ъпдейт).
- Липса на ясно изразен десктоп - има картинка единствено на екрана при заключен телефон
- По-трудна персонализация.
- Когато се покажат всички стартирани приложения (нещо като task switcher) нямат бутон за изключване (и това ще го има в следващия ъпдейт).
- Ако не четеш какво приемаш, ще ти следят целия живот (за анонимна статистика, разбира се).
- По-малко приложения, но аз лично не изпитвам нуждa всяка курсова работа на индиеца да ми излиза в Play Store-a.
- Angry birds e 2лв.

Относно закачането към PC - свързва се точно като нормално периферно устройство, не се използва Zune.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот milmar » Вто 12 ное 2013 16:57


Ами не зная как се гледат файловете на 8, не съм ползвал, но ето какво пише ползвател, 1:1 като при Win7:
...Камерата е обидно некачествена за телефон от този ценови клас. При ниска осветеност никаква я няма, а и на светло не е брилянтна. Старото ми "НТС 1 в" беше с много по-добра камера а телефона е на половината цена от Нокията.
Но темата е за WP8. Мнението ми е, че ОС още не е завършена. Като си купих телефона (преди 1 месец) бях шокиран, че не разпозна СД картата. 100++ опита , формати и всякакви трикове да го излъжа и не ще. Продавача ми отговори, че няма решение за проблема. След седмица мина ъпдейт и проблема се оправи. Четох в глобалния форум на Нокия и други се оплакваха от проблема. Има го и при Лумия 800, 900 и 920. Като тръгна картата се оказа, че не мога да виждам файловете в нея директно с някакъв файл мениджър а само през тъпите приложения за снимки и музика. В магазина няма дори платен експлорър. Плеъра е отврат. Рових и в "Магазина" нищо свястно за без пари. Не могат да плейват файлове само от една папка а смесват всичко на куп и давай. Никаква възможност да направиш плейлист по твой избор. Само както приложението реши по неговата си логика. "Доста" е странен и факта, че WP8 не поддържал FM радио - в 21 век?!...

http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?70163-WP-8
Надявам се и той (като мен) да не разбира от телефони :biggrin !


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Вто 12 ное 2013 17:17


В интерес на истината и айфона нямаше ФМ радио.. или нещо такова, не си спомням. Значи явно операционата система трябва да поеволюира още малко преди да се изглади съвсем. По прочетеното до тук разбирам, че телефоните са сравнително вързи и стабилни, но има някои дразнещи детайли, които трябва да се изгладят. Някой да има преки впечатления от Mumia 1020? Едно от главните ми изисквания е да има перфектна камера.. Каква е реалността там?


Потребителски аватар
JaDaWiN
Мнения: 921
Регистриран на: Пет 30 окт 2009 21:52
Автомобил: [VW Golf 3][VW Passat B5.5]
Двигател: [AHU 1996 ][AVF 2002]
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот JaDaWiN » Вто 12 ное 2013 17:24


ФМ радио на 520 поне има.
Има интересни приложения за снимане: може да се направи панорамна снимка като телефона се държи вертикално; сега четох, че за по-високия клас, ще има мултифокус снимки - да можеш след като направиш снимката да определиш фокуса, или пък да махнеш някакви нежелани обекти, които не искаш на снимката. Не знам на практика, колко ще работят, но като идея са интересни.

Eто примерни снимки:
http://www.photographyblog.com/previews/nokia_lumia_1020_photos/


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот StS » Вто 12 ное 2013 18:29


Win8 sp2 да го наречем за телефоните...за които говорим - няма нищо общо с това което вие си представяте - може всичко за което се сетите.. Има малки изключения но съвсем скоро - ще можем да говорим че е най-доброто ОС... :a045


Прави сте за едно - всеки си има вкус за цвят и т.н...


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот enigma79 » Вто 12 ное 2013 20:41


DaDiablo написа:Това малко ми звучи като Windows 95 е супер, нищо, че вече има 10 по-нови версии, излезли. Или пък Голф 2 е дъ бест, нищо, че започвам да чуваме за Голф 8 ..
Вярно е, че на всеки човек му харесва и допада различно нещо, но все пак симбиана е морално остаряла ОС. Симбиана беше и пълна с недоумления ОС. Имал съм поне 3 симбиан телефона и говоря от личен опит.

Ела да ти дам да си поиграеш телефон със Симбиан,давам ти гаранция че ще захвърлиш джама през джама :c020 Имам N8 и нямам намерение да го сменям с къстъм ром съм и камера е камера,а за батерията около 3-5 дни с включено WIFI и чат програма.Андроид е както беше към 2006г Симбиан,много бъгове(най вече заради отворения код Андроида) батерията не държи много,много.Каквото и да си говорим Симбиан беше една прекрасна ОС изпипана доста добре и точно когато го направиха да е безпроблемна я затриха.По въпроса за джама,имам такъв в къщи и въпреки че казах на човека от женски пол да не си взима Нокиа и го изтъпани тоз джам 8.Моето мнение че няма по добро дърво от това,Андроида е 100 пъти по добър от джама,не искам скучен интерфейс,не искам заблудени менюта,все още не сме прехвърлили контактите,защото тъпия джам не можел да се свърже с другия телефон Нокиа :h020 А аз си направих копие на контактите от Н8 на Андроида с един клик,а джама,е джама е пълен :censored2


eddyman
Мнения: 672
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 16:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот eddyman » Вто 12 ное 2013 20:58


[quote="JaDaWiN"]ФМ радио на 520 поне има.
Има интересни приложения за снимане: може да се направи панорамна снимка като телефона се държи вертикално; сега четох, че за по-високия клас, ще има мултифокус снимки - да можеш след като направиш снимката да определиш фокуса, или пък да махнеш някакви нежелани обекти, които не искаш на снимката. Не знам на практика, колко ще работят, но като идея са интересни.

Eто примерни снимки:
http://www.photographyblog.com/previews/nokia_lumia_1020_photos/[/quote

Къде е фм радиото?


Потребителски аватар
DaDiablo
Мнения: 676
Регистриран на: Пет 22 фев 2013 22:50
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот DaDiablo » Вто 12 ное 2013 21:10


enigma79 написа:
DaDiablo написа:Това малко ми звучи като Windows 95 е супер, нищо, че вече има 10 по-нови версии, излезли. Или пък Голф 2 е дъ бест, нищо, че започвам да чуваме за Голф 8 ..
Вярно е, че на всеки човек му харесва и допада различно нещо, но все пак симбиана е морално остаряла ОС. Симбиана беше и пълна с недоумления ОС. Имал съм поне 3 симбиан телефона и говоря от личен опит.

Ела да ти дам да си поиграеш телефон със Симбиан,давам ти гаранция че ще захвърлиш джама през джама :c020 Имам N8 и нямам намерение да го сменям с къстъм ром съм и камера е камера,а за батерията около 3-5 дни с включено WIFI и чат програма.Андроид е както беше към 2006г Симбиан,много бъгове(най вече заради отворения код Андроида) батерията не държи много,много.Каквото и да си говорим Симбиан беше една прекрасна ОС изпипана доста добре и точно когато го направиха да е безпроблемна я затриха.По въпроса за джама,имам такъв в къщи и въпреки че казах на човека от женски пол да не си взима Нокиа и го изтъпани тоз джам 8.Моето мнение че няма по добро дърво от това,Андроида е 100 пъти по добър от джама,не искам скучен интерфейс,не искам заблудени менюта,все още не сме прехвърлили контактите,защото тъпия джам не можел да се свърже с другия телефон Нокиа :h020 А аз си направих копие на контактите от Н8 на Андроида с един клик,а джама,е джама е пълен :censored2

A?


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот enigma79 » Вто 12 ное 2013 21:13


TiL написа:Тая неграмотност сигурно от н8-ка я бълваш а ?

Не от някъде другаде ама няма да ме разбереш от къде,за разлика от теб аз мога ей сега да ти изкарам поне 3 телефона с трите операционни системи и да работя с тях,а ти дали ще можеш?Или само натискаш клавиатурата,Н8 ми е с къстъм ром направен(сглобен) от мен,самия ром го има качен в един друг БГ форум :c020 Това че не те устройва дадено мнение си е твой проблем,аз споделих какво е моето мнение на базата това което съм имал и имам в момента :c020 За мен най доброто решение е Андроид,след време ще е и Линукса за телефони.Джама се строши както за настолни и за лаптопи,вече окончателно мигрирах на Линукс и съм добре,няма ДЖАМ няма проблеми,лаптопа ми има крилааааа :a096


Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот relaxxx » Вто 12 ное 2013 21:46


Интересно мнение от Хасково дами и господа... Енигма, ти си адванс юзър и твоето мнение не е много меродавно за енд юзъра.. къстъм ром и т.н.т. Не забравяй, че M$ имат много по голям install base от Хандроид.. и няма да пуснат кокала лесно, въпреки че губят дял. A Linux като цяло все още е твърде далеко от хората за да го споменаваш. Но това беше лирично отклонение. Освен това... W7 е бая стабилна системка.. андроид дълго има да копае докато стигне до там.. трябва да имаме в предвид че и самия андроид е базиран на линукс.. май ubuntu(бъгавко:)) беше... Та май ше трябва да го пробвам този джам аз леко се амбицирам да видя дали ще ме отврати или съвсем не. Продължавам да не вярвам че не можеш да си хвърлиш телефоните с 1 цъкане.. старите нокии го правят това супер лесно..


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот enigma79 » Вто 12 ное 2013 22:02


TiL написа:
enigma79 написа:
TiL написа:Тая неграмотност сигурно от н8-ка я бълваш а ?

Не от някъде другаде ама няма да ме разбереш от къде,за разлика от теб аз мога ей сега да ти изкарам поне 3 телефона с трите операционни системи и да работя с тях,а ти дали ще можеш?Или само натискаш клавиатурата,Н8 ми е с къстъм ром направен(сглобен) от мен,самия ром го има качен в един друг БГ форум :c020 Това че не те устройва дадено мнение си е твой проблем,аз споделих какво е моето мнение на базата това което съм имал и имам в момента :c020 За мен най доброто решение е Андроид,след време ще е и Линукса за телефони.Джама се строши както за настолни и за лаптопи,вече окончателно мигрирах на Линукс и съм добре,няма ДЖАМ няма проблеми,лаптопа ми има крилааааа :a096


Брей ти ще да излезеш някой линукс гуру а? От предното ти мнение разбрах "джам", "джам" и пак "джам". От сегашното разбрах, че си някъв нов линукс потребител, който е изпаднал в екстаз от скорошната миграция. Честито! Убунту ли ползвате господине :question И да ви светна! От много време има телефони с линукс, самия андроид и той е базиран на линукс. За разлика от теб на компютрите си съм с линукс(дори и рутерите) но като дойде момент да избирам андроид и уиндоус фон бих избрал второто!

Браво изби рибата и доста голяма част от четящите тука,като имаш толкова много устройства под линукс извода какъв е:
Колкото и устройства да имаш това не означава че си имаш на понятие как функционират и аджеба какво има вътре в светещата кутийка :mhihi
Телефон под Линукс за масово ползване няма :c020 това че Андроида е тип Линуск то и Айфона е тип Линукс :c020 Ама чист Линукс както и rpm. Open Suse,Fedora и deb.Debian,Ubuntu,Linux Mint както и работните среди Gnome,KDE,Mate,Cinnamon,Xcfe.На какво съм аз,мисля че няма значение,важното е че нямам проблеми,не си отварям терминала непрекъснато да се правя на Гуру :c020 Казвам го за последно тука,W8 за мен не струва защото:
Не мога да променям нищо по външния вид на телефона.
Силно ограничен съм в различни аспекти и не ми се чакат ъпдейти да махнат тези ограничения.
Винаги при тази операционна система основната идея е да си платиш за нещо,някаква програма и пак трябва да се чака кракове.
С една дума ми липсва СВОБОДАТА,Андроид дава тази свобода както и чистия Линукс за големите събратя на телефоните.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Windows Phone 8 или...

Мнениеот enigma79 » Вто 12 ное 2013 22:49


Да чувал съм но разликата е че при Линукса може да ползваш различните разширения за доста от различните дистрибуции,примерно РПМ Сусе и Феодора и ДЕБ. за дебиан и неговите разновидности,Убунту,Линукс Минт както и общите среди КДЕ и Гном при различните разновидности.Ако това стане и при телефоните ще е супер.
И от мен едно :mhihi
Прикачени файлове
snapshot6.png



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта