Софтуерен проблем или може би вирус?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот xploda » Вто 24 дек 2013 21:43


Към неграмотната локва беше по-скоро :mhihi
Не, че и ти не си за бой де :mhihi Security Essentials-a ОК, ама другата шитня за какъв чеп я сложИ? В смисъл тва Windows Premium Shield изобщо не е made in Microsoft.
Офис пакет виж в арена или замунда, което ти е на душа, има на английски 100%.




azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот azrod » Сря 25 дек 2013 4:55


xploda написа:Към неграмотната локва беше по-скоро :mhihi
Не, че и ти не си за бой де :mhihi Security Essentials-a ОК...

Точно това НИКОГА не казвай отново, че е ОК. Работя в тази сфера от доста години, по-"virus-friendly" антивирусна програма досега не съм виждал. И преди да си скочил ще ти кажа, че всеки насран компютър с M$ Essentials съм го сканирал и с livecd на ESET. Познай кой откри вируси след любимата антивирусна на M$... И не ни обяснявай колко сме неграмотни и неуки хората, които вече сме преминали на Линукс :D
@eng: Правилно са те насочили колегите, че това е вирус. Търси removal tool-ове или преинсталирай, защото един път омацан уиндоус няма да стане 100% същия както преди този вирус. А офис пакети на английски има във всеки тракер, за съжаление и на мен не ми допадат новите менюта, но нямам избор след като вече не може да се закупи 2003 :)


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот eng » Сря 25 дек 2013 9:47


Цялата преинсталация тръгна от там, че се дразнех, когато пусна you tube или телевизия онлайн да ми "сече", не е проблема в интернета.След като преинсталирах същия проблем, което смао по себе си ме навежд ана мисълта, че видеото вече е морално остаряло.Тая гад Уиндоус Премуим Шиилд, я качих "по инерция" дори не се замислих, като натиснах ОК бутона.Естествено вчера си загубих цял ден да преинсталирам и сега всичко е ок, качих си по-безболезнената ей ви джи антивирусна (без да съм сигурен дали изобщо ще ми върши работа), но най тъпото от цялата работа е, че видеото ми сече пак и с две думи преминаването от екс пи на Уин 7 леко не е имало никакъв ефект.
P.S.Честита Коледа на всички :beer


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот xploda » Сря 25 дек 2013 10:01


azrod написа:Работя в тази сфера от доста години


Ти да не мислиш, че аз вчера съм пипнал компютър за сефте? Или свършихме меренето на всичко и дойде ред на това да си мерим кой, какво, къде е завършил, къде и колко е работил, какви сертификати и т.н има? Аре не на мен тия :thumb_down

azrod написа:по-"virus-friendly" антивирусна програма досега не съм виждал


Ако беше поне маааааааалко наясно с AV софтуера щеше да знаеш, че идеалната AV просто не съществува. На едната ѝ куца едно, на другата друго и както казах в една друга тема всички са шитни и от години не ползвам каквато и да е боза наречена "антивирусна програма".

azrod написа:И не ни обяснявай колко сме неграмотни и неуки хората, които вече сме преминали на Линукс :D


To локвата беше единствения ревящ срещу Уиндоус и в същото време пишещ с г*за си, но щом и ти се засягаш твоя си работа :mhihi А иначе, ако си мислиш, че като сте минали на линукс и сте улучили тотото или сте станали голямата работа вече... :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот eng » Сря 25 дек 2013 10:39


Колеги никой няма смисъл от тези словесни битки, идеята на темата е съвсем друга.
Коледа е забравете ги тия неща :th_up


vanila_sky
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 15:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот vanila_sky » Сря 25 дек 2013 10:47


Колеги,кажете тогава най-полезната безплатна антивирусна,че и аз търся какво да сложа?


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот batkotivalio » Сря 25 дек 2013 11:22


MS Essentials
MS Forefront


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот enigma79 » Сря 25 дек 2013 15:45


Пак започвате с меренето на знанията си,браво ама нещо ви куцат май.Линукс е бъдещето,джама е за мъченици.Айде да поговорим къде е разликата между двете и в случая както е на колегата проблема със сеченето при стриймването на онлайн видео.Джама в тази насока се ДЪНИ тотално при техника с по слаби характеристики,тествал съм го на няколко конфигурации,за сметка на това Линукса изкарва доста по добри показатели от джам ХП,7,8.Така че от много приказки кое колко е излишно,просто без предубеденост Линукса мачка от всякъде джама,без да намесвам хранилището с много БЕЗПЛАТНИ програми,дори и това че ако искаш да използваш Линукса за мултимедийна система не трябва да плащаш и една стотинка,имаш много добра програма(напълно интегрираща се в с-та) с много екстри,която можеш да модифицираш както ти е изгодно(виж аналога и на джама колко струва и колко екстри има :mhihi )и не стига от това ами е на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК.И какво излиза,ами като си ПАТРОН може и гръмнал си слагаш джама и се перчиш,за останалите дето сме ............. използваме по простото и което е безплатно.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот eng » Нед 29 дек 2013 9:12


Колеги, дайте съвет , какво да правя преинсталирането нямаше абс. никакъв ефект в/у комп-а и си сече както и преди - дори и клипове в ютюб по 1-2 минути, не е от интернета гарантирано.За гледане на телевизия онлайн и дума да не става.Единственото нещо което си мисля, е, че видеото е морално остаряло, мога ли да го ъпгреидна с нещо по-ново (само видео картата) или да не се занимавам с глупости и да ползвам машинката само за и-нет и чат пат някой документ да напиша?
Конфигурацията е AMD Athlon 2400+, 2GB RAM (незнам защо обаче с еверест програмата ми изписа че само 1,08 Гб са активни???), ATI Radeon 9550/x1050 series , мейн борда е : A7N8X2.0 на Asus.
Конкретния въпрос ми е мога ли на това дъно да сложа малко по-яко видео (ако въобще се намери за толкова стара машина), по спомени паметта на сегашното беше 128 Мб.И ориентировъчно ако може , каква би била цената?
Помня че като слагах допълнителни 500Гб хард, за съжщите пари можех да взема сдвойно по-голям, но понеже системата е по-стара затова беше толкова скъп.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот enigma79 » Нед 29 дек 2013 10:14


Ако е това резултата не си заслужава парите освен ако картата не е подарък,макар че тази която имаш не е лоша но е морална остаряла http://www.hardwareheaven.com/reviews/asus/
Може да опиташ с Линукс да видиш как ще реагира и той,за тази машина ти препоръчвам Хубунто като много лека операционна система :th_up Ако имаш проблем с рама и по точно проблем по плочката или пък с дъното,1во си направи тест на хардуера и чак тогава преинсталации.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот eng » Нед 29 дек 2013 10:41


Подарък засега няма как да го получа :mhihi , за Линукса най-вероятно ще загубя много време докато го разуча кое как работи, незнам доколко е приложим и за КАД приложения, а най-важното, е че нямам много време за да му отделя.Така като гледам накъде вървят нещата може да се оринетирам към нов компютър или компромсиния вариант - приятел ми беше казал сайт където продават компютри втора употреба от чужбина и на сносни пари може да се намери добра машина говоря за до 300-400 лева без монитор.


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот enigma79 » Нед 29 дек 2013 10:48


eng написа:Подарък засега няма как да го получа :mhihi , за Линукса най-вероятно ще загубя много време докато го разуча кое как работи, незнам доколко е приложим и за КАД приложения, а най-важното, е че нямам много време за да му отделя.Така като гледам накъде вървят нещата може да се оринетирам към нов компютър или компромсиния вариант - приятел ми беше казал сайт където продават компютри втора употреба от чужбина и на сносни пари може да се намери добра машина говоря за до 300-400 лева без монитор.

За толкоз пари ще си ''сглобиш'' машина дето ще има много добри компоненти от тези 2ра ръка и отделно най големият бонус поне 2 години гаранция :c020


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1076
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот eng » Нед 29 дек 2013 11:03


enigma79 написа:
eng написа:Подарък засега няма как да го получа :mhihi , за Линукса най-вероятно ще загубя много време докато го разуча кое как работи, незнам доколко е приложим и за КАД приложения, а най-важното, е че нямам много време за да му отделя.Така като гледам накъде вървят нещата може да се оринетирам към нов компютър или компромсиния вариант - приятел ми беше казал сайт където продават компютри втора употреба от чужбина и на сносни пари може да се намери добра машина говоря за до 300-400 лева без монитор.

За толкоз пари ще си ''сглобиш'' машина дето ще има много добри компоненти от тези 2ра ръка и отделно най големият бонус поне 2 години гаранция :c020

Въобще не претендирам да съм запознат с цените но смао процесор i7 не е ли къмто 200 лева?отделно по-безшумно захранване, минимум 8-10 гигбайта рам, задължително отделна видео карта а не интегрирана с поне 2гб рам-това само до тук е около или поне 6-7 стотака?Или цените са паднали драстично, не съм гледал?


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот enigma79 » Нед 29 дек 2013 11:07


Ти какво искаш,да управляваш совалки на НАСА и да сваляш извънземни?Освен I7 има и I5 и I3,както и AMD.Моя лаптоп е с 1ти I3 и мога да ти кажа че не се затормозява.Не знам какво гониш ама иди до магазин където се занимават с това и виж какъв компютър ще ти предложат като компоненти,там ще можеш да избираш и според цената и според това за какво ще ти трябва :c020


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Софтуерен проблем или може би вирус?

Мнениеот xploda » Нед 29 дек 2013 11:15


eng написа:Подарък засега няма как да го получа :mhihi , за Линукса най-вероятно ще загубя много време докато го разуча кое как работи, незнам доколко е приложим и за КАД приложения, а най-важното, е че нямам много време за да му отделя.Така като гледам накъде вървят нещата може да се оринетирам към нов компютър или компромсиния вариант - приятел ми беше казал сайт където продават компютри втора употреба от чужбина и на сносни пари може да се намери добра машина говоря за до 300-400 лева без монитор.


Имаш лайв дистрибуции разни на линукс. SLAX е сносна версия, като имаш и USB и ISO вариант да го изтеглиш. С графичен интерфейс е т.е. след зареждане можеш да пуснеш вградения браузър, колкото да видиш дали ще ти сече пак.
Иначе машината ти е много стара. Ако ги имаш тези 300-400лв. изобщо няма смисъл от поръчка на втора употреба неща от чужбина. Продай си твоя за 100-на лв., добави каквото имаш заделено и преспокойно можеш да си сглобиш подходяща чисто нова конфигурация за тези пари. В хардуер форума изпадат интересни неща втора употреба с гаранцийки т.е. и тва ти е вариант, ако искаш по-силна машина, но не достигат $$$$.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта