Мнение за точно определен климатик

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот LILO&STICH » Съб 11 яну 2014 18:53


КоЙе поръча бре колега :mhihi




varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот varrvarina » Съб 11 яну 2014 19:34


Към колегата който мисли,че си пиша ей така на изуст. Климатика е специална разработка за северна Япония мога да му обясня и хладилния цикъл ако иска. Прикачвам графика.
Прикачени файлове
zubadan.jpg
Ето графика


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот alexx » Съб 11 яну 2014 21:41


на Minjares супер ще останеш доволен :th_up
:beer


а на varrvarina това със специалните разработки на Японската космическа агенция ...
не ставай смешен наясно съм с предимствата на японските пред европейските модели ама това е магия
Крива


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот varrvarina » Нед 12 яну 2014 15:20


На alexx, да съгласен съм с кривите които си пратил но това нищо не доказва. Това е крива на ел. мощността. Да консумира повече ел. мощност но топлинната мощност се запазва постоянна до -15. Докато при обикновен инвертор при -15 си е чист ел.радиатор или малко по добре.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот silent » Пон 13 яну 2014 20:22


Аз дори да имам пари не бих го купил защото е безумно скъп за това което предлага.
Това е хиперинвертор ако съдя по трите букви в означението а този хипер инвертор като комфорт надеждност е е едно към едно е еквивалентния инвертор с двебуквено означение. На хария е тигър в реалния живот ще ти дава 5 лв икономия на месец айде в някой частни случай да са 10 реално ще си изплати раликата в цената от другия с икономията от тези 5-6лв на 10тата година. Демек файда йок. Иначе рекламата е страхотна КОП 5-6 и си мислиш че енергото на теб ще палаща ане ти на него ама в действителност хич не е така. Така че аз бих взел обикновенния инвертор. Хевито е по добрата марка от Митсутата и за това е по-скъпа. Поне не са правили издънки като дайкин с хипер копени безумни климатици.Не че са съвъшени де но един от най-добрите и надеждни на пазара.


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот alexx » Пон 13 яну 2014 21:33


silent написа:Аз дори да имам пари не бих го купил защото е безумно скъп за това което предлага.
Това е хиперинвертор ако съдя по трите букви в означението а този хипер инвертор като комфорт надеждност е е едно към едно е еквивалентния инвертор с двебуквено означение. На хария е тигър в реалния живот ще ти дава 5 лв икономия на месец айде в някой частни случай да са 10 реално ще си изплати раликата в цената от другия с икономията от тези 5-6лв на 10тата година. Демек файда йок. Иначе рекламата е страхотна КОП 5-6 и си мислиш че енергото на теб ще палаща ане ти на него ама в действителност хич не е така. Така че аз бих взел обикновенния инвертор. Хевито е по добрата марка от Митсутата и за това е по-скъпа. Поне не са правили издънки като дайкин с хипер копени безумни климатици.Не че са съвъшени де но един от най-добрите и надеждни на пазара.

прав си! никога няма да се изплати от тази гледна точка на икономия, но когато се сблъскаш в реални условия 1-2 зими при отопление тогава с радост ще дадеш парите и ще си биеш главата как не си знаел та да не даваш предните, които със сигурност са на вятъра...

до
varrvarina
продължавай да си вярваш :beer това все пак е сервизно, а не брошура


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот varrvarina » Вто 14 яну 2014 8:58


Никога не съм говорил наизуст. Всичко за скъпите инвертори е изпитано с години от клиенти и мога да предоставя реални цифри за икономията. Все едно да караш кола среден клас и да си викаш тя е почти същата като високия клас. Не се опитвам да убеждавам никой. Купувайте си обикновен инвертор и тайничко се надявайте че харчи с 5 лева на месец повече от хипер инвертора и топли еднакво като другия. Има си тестове при реални условия.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот silent » Вто 14 яну 2014 9:27


Инвертора ма Митсубиши Хеви със сигурност ще те стопли не по лошо от хиперивертора им. Стига да е правилно оразмерен, което важи за всеки един климатик. Така че не им придавай на хиперинверторите извънземни качества.


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот varrvarina » Вто 14 яну 2014 10:36


Да абсолютно си прав ако трябва да оразмериш точно нужните киловати( примерно ти са нужни 3 киловата при -10)и искаш 24-25 градуса и сложиш обикновен инвертор 12000 BTU - чакай да се сгрееш!! Но ако сложиш другия нещата са различни. Ама то затова в БГ всичко е наопаки всеки слага климатици на око....аааааа като гледам помещението си за 12-ка и айде готово. Не стават така нещата. Ако пък трябва да оразмеряват големи помещения там нещата са трагични.
Не искам да се заяждам с никой .....
Айде лек ден.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот mccoy » Вто 14 яну 2014 11:55


Самите думи инвертор ,DC инвертор, хипер инвертор са измислени единственно за да могат да се отскубнат повече пари от баламите.
Реалната икономия е не повече от 10% ,която ще се изплати след 10години евентуално.


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот silent » Вто 14 яну 2014 12:13


При ниски температури може да имаш съмнения за всеки друг инверторен климатик но не и в този на МИТСУБИШИ ХЕВИ. За хиперинвертора им си казах мнението не получваш нищо повече като топлина. Единствено някоя и друга безполезна екстра и по-ниска сметка с голямо съмнение дали икономията стига до двуцифрен процент.
Другото са съчинения по картинки и лов на балами дето не знаят какво да си правят парите.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот fox_vt » Вто 14 яну 2014 18:07


До колегата със мнението за оразмеряване на око-приятел ако ще ултра хипер инвертор сложи ако не е оразмерен спрямо топлинните загуби на помещението все е тая.То това е точна наука,има си за улеснение и калкулатори за смятане на загубите на всяка стена под и таван на помещението.Смяташ си го за -20 и си слагаш такъв климатик.Толкос,това че единия щял да изгори повече ток от другия е друга тема.


Потребителски аватар
Minjares
Мнения: 65
Регистриран на: Сря 04 дек 2013 0:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот Minjares » Сря 15 яну 2014 1:57


Колеги,за мен има Японски коли и климатици... :bowdown

Другото е компромис и празни приказки... :a045

Айде със здраве и ще пиша пак след монтажа. :a045

Карайте си любимата немска марка и си купувайте нормални инверторни климатици-Тошиба и другите подобни...

И 5 лева да ми е икономията на месец и да ми прави +25 градуса у нас,като е -15 навън... За мен това е важното...

Искам само да го пускам и да го спирам...И да знам че ще работи,а няма да ме ядосва... :a045

Направен за да ми служи !!! :bowdown :bowdown :th_up :th_up


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот silent » Сря 15 яну 2014 9:22


За климатиците съм съгласен макар че има доста посредствени японски климатици да почна ли да споменавам или за теб щом е японско не мое да не е най-добро. Така че по първта част съм съгласен.
По втората нямам мнение защото не съм карал японска кола но дет се вика всеки си има собствено мнение и собствен гъз. По интересно е какво правиш в този форум. Не че нямаш право на това. Питам от любопитство. Всички тук доколкото знам са тук или зашото карат таква кола доволни или недоволони или защото дори и да не карат такава кола имат слабост или сантимент към марката.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за точно определен климатик

Мнениеот mccoy » Сря 15 яну 2014 10:34


и какво стана накрая:
Вие си пишете каквото искате а аз ще си правя каквото съм си наумил.
Цялата тема се превърна в подигравка с потребителите на този форум.



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта