Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Компютри и интернет, аудио и видео, GSM, електроуреди и всяка друга техника, различна от автомобилната, обзавеждане
Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот vaiper 1 » Пон 30 дек 2013 21:12


От Хаер охлажда добре :biggrin за отопление :18b




milton
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 21 яну 2014 8:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот milton » Вто 21 яну 2014 8:32


Здравейте момчета, обиколих магазините за климатици в града и след като видях, че навсякъде ми предлагат 3 модела (Митсубиши, Дайкин-Чехия/Тайлианд, Дайкин-Малайзия) искам да ми дадете малко съвет за два от моделите:

http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=588
http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=23

Ще съм ви благодарен да си кажете мнението. Като цяло гледам, че показателите им са що годе в един и същ диапазон.

Дайкина има средна консумация от 1,55-1,60 докато Митсубишито е 1,66-1,70 което според вас ще оказва ли кой знае каква разлика в сметката за тока?

Обаче гледам, че Дайкина има и функция за пестене на енергия т.е. когато няма движение в стаята работи на ниски обороти и предполагам, че от тази гледна точка ще е по-икономично?


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот silent » Вто 21 яну 2014 20:10


Не ми се пише много. Това което си споменал няма реално да ти се отрази на сметката . Дайкин по едно время бяха пуснали едни 'детски" климатици затова искай им спецификациите и вземай модела с най тежки тела с приоритет за тежест на вънщното тяло. Колкото повече тежи по добре.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19165
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот stefan4o » Вто 21 яну 2014 20:18


milton написа:
Обаче гледам, че Дайкина има и функция за пестене на енергия т.е. когато няма движение в стаята работи на ниски обороти и предполагам, че от тази гледна точка ще е по-икономично?

Не. Просто сваля температурата с 2-3 градуса от зададените, за не топли излишно помещението.


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот marianchev » Сря 29 яну 2014 13:51


Колеги да не отварям нова тема.... Та питането ми е относно място на монтаж на външното тяло. Той вече е монтиран де от 3 години но ме гложди един казус.
Давам 2 снимки. На втората снимка вятъра духа откъм гърба ми - север, стената гледа на изток, отсреща е юг.
На първата снимка снимам севера, юг ми се пада в гръб.
Та проблема е че точно там има адски много силно течение и усещането като сега е (-5 градуса) там ми се струва че е поне (-20) това при не много силен вятър. Та климатика е евтин санг 12-ка и не успява да лъха горещ въздух, по скоро е леко затоплен.
Имам и един дайкин 12-ка от другата страна на къщата където изобщо няма течение (пада се на завет) той си духа направо горещо та чак спира колкото и градуси да задам за стаята.
Получава се ледено студено течение което духа климатика. Той съответно 1/4 от питата сковава в лед и не успява да го размразява.
Идеята ми е ако му направя преграда Г-образна която да поставя на северната страница и отгоре та да не се получава течение точно при външното тяло , това дали може да се отрази по някакъв начин на работата му, съответно да топли по-добре?
Прикачени файлове
2014-01-29 12.45.25.jpg
2014-01-29 13.12.27.jpg


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот alexx » Сря 29 яну 2014 13:55


marianchev написа: Та климатика е евтин санг 12-ка и не успява да лъха горещ въздух, по скоро е леко затоплен.......
....Идеята ми е ако му направя преграда Г-образна която да поставя на северната страница и отгоре та да не се получава течение точно при външното тяло , това дали може да се отрази по някакъв начин на работата му, съответно да топли по-добре?

няма да постигнеш нищо
виж колко киловата отдава на отопление и си премери помещението (в.ш.д.)
след което отговори тук


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот marianchev » Сря 29 яну 2014 14:20


Стаята е 7/3,4/2,4 - д/ш/в.
Климатика е този http://www.cityclima-silistra.com/%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-sang-gwh12mb-k3dnb3a/

Аз имам и парно с което се отоплявам основно, но се случва да отсъстваме за ден-два и тогава пускам климатика да не изстива стаята затова съм го взел слаб. За охлаждане ми стига, но когато оставя отоплението само на него не успява да достигне 20 градуса в стаята ако вънка е под минус5.
Просто не духа горещо а леко затоплено. Разбирам че е малък за стаята, но не би ли трябвало да духа горещо въпреки че не може да стопли ?


varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот varrvarina » Сря 29 яну 2014 15:14


Здравейте, към колегата (marianchev) първо между дайкин и санг разликата е като между БМВ и жигула . Температурата на въздуха е еднаква и на двете фасади. Ако се обдухва от вятър насрещно на климатика тогава има проблем и намаляване на температурата на изпарение. Към колегата (milton) в случая сравнявайки точно тия двата климатика дайкина 50GV е по добрия.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2643
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Vasseto » Сря 29 яну 2014 18:03


По добре премахни всякакви мрежи и метални решетки отзад на външното тяло които покриват питата му. За да не се задържа лед по нея. При един колега в квартирата му една мидея го правеше същото. Обледи половината пита и не духа топло. Оказа се че има една пластмасова мрежа, Която задържа леда и той си стои там до затоляне на околната среда на външното тяло толкова че да се стопи леда сам. Аз му дадох съвет да я махне и тази година е мн доволен. Не задържа лед. Казва че работи мн по-добре от миналата година.


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот alexx » Сря 29 яну 2014 19:28


marianchev написа:Стаята е 7/3,4/2,4 - д/ш/в.
Климатика е този http://www.cityclima-silistra.com/%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-sang-gwh12mb-k3dnb3a/
Разбирам че е малък за стаята, но не би ли трябвало да духа горещо въпреки че не може да стопли ?

просто е слаб за помещението и става до към +7C, за по ниска ти трябва още един
предполагам ако излезеш отвън и го наблюдаваш външното ще е заскрежен

Vasseto написа:По добре премахни всякакви мрежи и метални решетки отзад на външното тяло които покриват питата му. ..........................
по принцип всички ги махат тези мрежи, но най интересното е че причината да са там е за да се топи по лесно леда т.е няма еднозначно решение
леда е по всички клематици при много висока влажност и температури около 0
в други случай е признак за недостатъчна мощност, липса на фреон и др. проблеми


Потребителски аватар
vw_derby
Мнения: 1323
Регистриран на: Пон 24 дек 2007 19:57
Автомобил: audi a4
Двигател: AFN

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот vw_derby » Чет 30 яну 2014 23:24


marianchev написа:Стаята е 7/3,4/2,4 - д/ш/в.

Климатика е оразмерен за помещението , но това , че не успява да размрази външното тяло не е добре . Тук може да ти дам доста съвети ,но това все едно е доктор да постави диагноза по телефон , смисъл несериозно е . По добре извикай техническо и оторизирано лице , за да ти замери налягане на фреон , ампераж , температура на входящ и изходящ въздух от вътрешно тяло .
налягането на фреон трябва да е 30-35 бара 50-55 градуса (в този диапазон)
ампераж - макс 4.9 А
изходяща температура на вътрешно тяло 48-54 градуса

Провери си филтрите !


Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот marianchev » Пет 31 яну 2014 11:00


Филтрите ги чистя веднъж на 2 месеца, външното тяло изглежда чисто но не е почиствано никога. Изходящата температура съм я мерил с обикновен стаен термометър и не съм го хващал да духа над 41 градуса.
Малко да отпусне времето и ще викна техници. Ще пиша после.


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот alexx » Пет 31 яну 2014 22:49


vw_derby написа:
marianchev написа:Стаята е 7/3,4/2,4 - д/ш/в.

Климатика е оразмерен за помещението , но това , че не успява да размрази външното тяло не е добре .

я пак че не разбрах кое му е наред ?


Потребителски аватар
Powerplay
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 05 яну 2014 18:29
Автомобил: VW GOLF III
Двигател: ABF 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот Powerplay » Пет 31 яну 2014 23:01


Външното тяло трупа лед защото кондензът , който образува вътрешното тяло не е изведен както трябва отвън.
Или просто калпав климатик.Слага се нагревател на пусковото реле на компресора на климатика за да се топи леда - с цел да не се батише перката.

За покупка на климатик - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от фирма занимаваща се със климатична техника.Технополис,Техномаркет - да цените на климатиците са със 15-20 процента по евтини или пък добавят безплатен монтаж и вдигат цената на климатика.

Три марки Митсубиши,ОСАКА,Хайър !

Дайкин не са лоши , но гаранционното им обслужване НЕ е на ниво.

Ето тук са много добри - обслужването им е на ниво -
- поинтересувайте се колко много големи сгради по София и страната им са под постоянен абонамент Пирогов , СУ Климент Охрдиски , ТУ , ВМА и още.


Потребителски аватар
fox_vt
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 18:22
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: AHU 97
Местоположение: Велико Търново

Re: Какъв климатик да избера? От какъв сте доволни?

Мнениеот fox_vt » Пет 31 яну 2014 23:28


Powerplay написа:Външното тяло трупа лед защото кондензът , който образува вътрешното тяло не е изведен както трябва отвън.
Или просто калпав климатик.Слага се нагревател на пусковото реле на компресора на климатика за да се топи леда - с цел да не се батише перката....


Колега ти ми разби фантазията направо :bishop Изтрий това дето съм цитирал че е направо за бисерите icon_idea



Върни се в “ОФФ-Топик - електроника, техника, обзавеждане”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта